Andulka kouše

Od: Datum: 11.05.13 12:58 odpovědí: 6 změna: 13.05.13 15:10

Dobrý den,

pořídíl jsem si anduláka od chovatele, mám ji druhý den. První den se bála, ale k večeru jsem jí i podebral nožičky a seděl mi na prstu. Dneska ráno, v pohodě jako včera, dokonce mi i sama skočila párkrát na ruku a zobala mi z ní zrní, když jsem ho nalákal. Ale když to zrní tam nemám, strašně kouše, dlube mi do ruky a pořád a pořád. Už mi to vadí. Ven z klece jsem ho pustil jednou, a pak ho muel chytit. Neporadíte, jak anduláka uklidnit?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.13 14:21
avatar

Dejte mu čas. Krmte hosem tam z ruky a z klece ho pusťte až si pořádně zvykne, třeba až po měsíci. Musí se seznámit s okolím a pak bude do klece létat sám. Když ho budete pouštět brzo do klece nepůjde, nepovažuje ji ještě za domov, a pak ho musíte chytat, bude vás bát čím dál víc.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kovovac
Datum: 11.05.13 15:06

Děkuji, vážím si rady a učiním tak!

Datum: 11.05.13 16:43

Přesně tak dejte tomu čas však se andulka časem ochočí, já myslím, že si andulka na Vás ještě nezvykla a nové prostředí taky ne.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kovovac
Datum: 11.05.13 19:30

A ještě prosím Vás, andulce dávám takové to zrní pro ptáky. Kolik ji toho mám dávat a kolikrát denně?

Děkuji za odpověd.

Od: kovovac
Datum: 12.05.13 09:57

Jo a ještě: andulka by měla být tak 14 dní v kleci, ať si zvykne, jenže ta moje když ji dám ruku do klece, skočí na ní a leze po ni směrem ven :D Chce lítat. Pouštím ji předtím, než ji dám žrát, ven z klece. A když už je venku asi 10 minut, má hlad, tak si ji dám na prst a zanesu do klece :D Možná se i tak naučí chodit sama do klece.

Datum: 13.05.13 15:10
avatar

Naše andulky dostávaly neloupané proso, vždy jsem odfoukla šupky a když měly málo tak nasypala, klas měly zavěšený a až byl prázdný dostaly další, sepiové kosti si moc nevšímaly, list salátu nebo žabour milovaly z talíře vybíraly z polévky nudle a jelikož od mimin byly naučené brát si z pusy nejednou mi proštíply ret. Klec si uměly otevřít sami a jak někdo došel hned je měl na rameni a ždubaly mu uši. Pozor na školní sešity, dost špatně se mi ve škole vysvětlovalo, že mi listy okousala andulka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.