Hromadění vody v břišní dutině u fenky

Od: Datum: 05.05.13 20:35 odpovědí: 11 změna: 12.05.13 07:24

Dobrý den mám fenku anglického buldoka, letos v září bude mít 8 let., mám ji od 4 let.

V prosinci lonského roku nám před domem na chvíli fenka zmizela z očí a když se vrátila tak zvracela a měla průjem, asi týden možná déle na to se jí zavodnilo celé bříško a od té doby je stále zavodněná a stav se spíše horší, od veterináře podáváme Furon a od energy Fytovet http://www.energyvet.com/cz/menu_x48x.asp,...nemáte někdo zkušenost s nějakým jiným lékem? Či se zavodněnm u psa? Děkuji za jakoukoliv radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 05.05.13 20:40

Podávání Furonu je řešení pouze hromadění tekutiny v těle, čili důsledku. Nikoliv příčiny. Vaší fence také může chronicky selhávat srdíčko. Začal bych zjišťpvat právě tohle a pak bych teprve řešil zavodňování.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kikin*
Datum: 05.05.13 20:53

Ano to víme to veterinář říkal, ale tvrdí, že by ji musel uspat a vypustit vodu a udělat rentgen a ,že se může udusit tak volil odvodnění léky. Ale bohužel léky nějak nefungují a mám stach podstoupit uspání aby se neudusila tak proto píši zda nejsou jiné léky, které by lépe zabrali či něco jiného co by jí pomohlo. A finančně na tom bohužel taky nejsem nejlépe :( a každý ultrazvuk či krve kde není nic vidět něco stojí.

Datum: 05.05.13 21:05
avatar

takže to byla otrávená.Fytovel se dává jako pomocná látka při otravě . Furon je na odvodnění.Nepíšete čím krmíte , ale asi bych zkonzultovala s lékařem speciální granule . Může mít poškozená játra , ledviny ... Možná bych i podávala prebiotika ( chrání střevní mikrofloru). Ovšem po konzultaci s lékařem.Zavodňuje se protože její tělo nedokáže zpracovat potravu jako dříve , ty speciání granule ji pomohou.Léčba otravy je zdlouhavá a následky mohou zůstat po celý život. Přeji brzké uzdravení.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.05.13 15:54
avatar

Oli, také mi to příjde takhle, jak píšete. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kikin*
Datum: 12.05.13 07:24

K té stravě musí mít samozřejmě dietní kuře rýže atd...granule nesmí žádné k tomu podáváme ještě mumio a kapky jak jsme psala níže které jí dodávají i veškeré vitamíny.

Od: fribble*
Datum: 06.05.13 16:04

Vím, že nepotěším, ale tohle není na léčbu přes poradny a náhodné rady. Už to tu zaznělo, vypadá to na otravu a to může odnést srdíčko, játra i ledviny ... Já vím, že to není levné, ale bez veteriny se stejně neobejdete a čím později, tím hůř a dráž.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kikin*
Datum: 06.05.13 17:08

Ano to vím a na veterině jsem byla od prosince několikrát a samozřejmě tam chodím pravidelně pro léky, je naprosto samozřejmé, že první co bylo byla návštěva veteriny. Nikdy bych si nedovolila léčit fenku na vlastní pěst bez veterináře, tam jsme šli ihned jak to u fenky začalo a zde to řeším jen proto, že tam již chodím od prosince a veterinář není bůh a na další zbytečná vyšetření u jiných veterinářů bohužel nemám, kde mi stejně řeknou to samé.

Vyšetření jsme měli několik: poprvé injekce a léky, odběry krve kde nebylo znát co přesně je zasaženo, pak ultrazvuk několikrát kde nebylo nic vidět, další vyetření krve kde bylo zvíšené všechno takže znovu nebylo vidět co je zasaženo, nějaké další injekce, nějaké další léky, střídání léků, ted už postupuje pouze prášky na odvodnění jelikož mi sám řekl, že voda se neodsává, že to nemá cenu, že se objeví hned znovu maximálně se odsaje kvůli rentgenu, ale na ten jej musí uspat a to já nechci jelikož je fenka starší a nemusela by to přežít. Sám mi řekl, že se nedá nic dělat, že se udržuje na lécích a pokud se to zhorší tak aby netrpěla tak se pes uspí a, že bohužel takto se udržují i lidé jen na lécích i přes veškerou medicínu nedokáží vyléčit vše a nezbývá jen udržovat na lécích a čekat s tím, že u pejska je možnost uspat, ale to je samozřejmě možnost poslední kdy má bolesti a trápí se atd...

Volala jsem samozejmě i několika dalším veterinářům a zjištovala co a jak jelikož mi jde hlavně o zdraví fenky, ale nechci podstupovat další stresující vyšetření (pro fenku), která se jen platí a pak se nedozvím nic jelikož bohužel i v dnešní době někdy doktoři prostě sami neví a nikde nic nevidí a nemohou najít proč se zavodnuje.

Ten Fytovet nám dala na doporučení paní, která léčí těmito prostředky a říkala, že něco olízla a prodělala virozu a, že jí to vyléčí atd..., ale moc to nepomáhá.

Jen mě zajímalo zda není nějaká jiná dostupná léčba například jak se nyní léčí například rakovina uspěšně konopím atd...

Nyní jsme objednali léky od Epam tak snad uleví a pomohou. Jinak všem děkuji.

Od: nicozjb*
Datum: 06.05.13 23:04
informujte se ohledně narkozy na sedaci a z podobné situace bych vyšetření ledvin doporučila tím nic nezkazíte držím palce vám i psovi .
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kikin*
Datum: 12.05.13 07:21

Vyšetření jsme dělali a měla zvýšené vše jak jsem již psala, léky nám nedal, že by byla příli zatížená a čekal až se odvodní kvůli rentgenu, my jsme zakoupily Fytovet na doporučení jedné paní co se tím zabívá a k tomu od Epamu srdeční, jaterní a ledvinovou směs kapek k tomu dáváme jen půlku Furonu aby se jí nezatěžoval organizmus a nyní nezbývá jen čekat.

Od: fribble*
Datum: 07.05.13 15:03

Udělala jste, co jen bylo možné, ale my asi můžeme jen držet palce!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kikin*
Datum: 12.05.13 07:22

Velmi děkuji, zatím se zdá, že se to lepší.

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.