Osmák nebo Morče?

Od: Datum: 05.05.13 13:00 odpovědí: 5 změna: 10.05.13 14:51

Ahojte měl bych dotaz co je lepší jestli Osmák Degu nebo Morčátko. Chtěl by jsem vědět v čem se jednotlivě liší. Jaké mají výhody nebo nevýhody. Rozhoduji se mezi těmito dvěma mazlíčkama. Napište třeba svoje osobní zkušenosti.Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.13 13:41
avatar

Sel bych do morčete je větší a není tak hyperaktivní jako osmák :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.13 14:15
avatar
Jestli ho chceš hladit tak morče. To se dokonce dá i pustit po trávníku a v omezené míře i chodí na vodítku. Osmák je daleko aktivnější. Když mu koupíš kolotoč tak z něj za celý den nesleze. Na to se dá koukat celé hodiny jak se motorová myš snaží utéct před infarktem ;)
doplněno 05.05.13 14:20: V mazlení se moc nevyžívá a některý i pěkně koušou. Výhodou je že jim stačí daleko menší klec než morčeti. Co se týče údržby tak smrdí obě zvířata přibližně stejně.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: cowslip*
Datum: 05.05.13 15:20

Potkana :) Já vím, že někomu vadí ten ocásek, ale ze své zkušenosti je to prostě to nejlepší malé zvíře. Přítulné, inteligentní a velkou výhodou je, že když odjedeš a nenajdeš nikoho na hlídání, tak vydrží dlouhou dobu sám. Není náročné na chování a oblíbí si tě stejně jako pes.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.05.13 11:45
avatar

Já bych byla pro morče.Máme doma páreček.Chováme je v lodně / bedna ve která mají u řezníka maso/ .Jsou na ni zvyklí,neutíkají.Mají rádi když je někdo chová,drbe za uchem,povídá si s nima...Hlavně se nesmí rozmazlit jako jsou ti naši dva lumpové.Jak nás slyší začnou pištět a dožadujou se něčeho dobrého i když misku mají pořád plnou.Samečka máme už 7 let a samičku 5 let.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bhkl*
Datum: 10.05.13 14:51

osmák nebo morče když to vezmu takhle morče je asi správná. Osmák je hyperaktivný .Mám kamarádku která ho má jednou jim utekl a hledali ho 2 dny než ho našli.My osobně máme 2 morčata obě jsou přítulná a je s nimy legrace jedno se po sobje naučilo zavírat klec a to druhé přiběhne na zavolání máme kluka a holku kluka oslovujeme Timi a holčičku Sabinku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.