Akvarium pro mravence

Od: Datum: 30.04.13 21:14 odpovědí: 14 změna: 02.05.13 06:39

Má někdo zkušenosti s akvárkem pro mravence? Musím je nasbírat z jednoho mravenište? Četla jsem, ze když nejsou z jednoho ,,roje,, tak se pozabiji? A hlavně mám obavy, že si tam žádný život budovat nezačnou?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.04.13 21:26
avatar

Mravenci budou chudáci pojídat modrou látku, což je bůhvíjaký humus, než po dnech běhání sem a tam v bezvýchodném bludišti chcípnou. Bohužel odpozorované u dítěte kamaráda.

Netýrejte je, chudáky.

doplněno 30.04.13 21:39:

Mně nic po bytě neleze, ale proto to nutně nemusím zavírat do jakéhosi "mraveniště". Jinak více rojů nevadí, mravenci v případě ohrožení či oddělení vytvoří klidně novou skupinu. Nachytat je můžete kde chcete. A zda něco založí, to je ve hvězdách, ale obávám se, že dřív opravdu chcípnou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kachne
Datum: 30.04.13 21:32

Nedělám si iluze... Ale myslím, že když Vám lezou po bytě, tak je taky nevybírate mravenečka po mravenečku a dáváte je do zahrady... Myslím, že biolit je mnohem horší, než nějaké akvárko... Každopádně, že je tam modrá tekutina jsem si všimla a Vaše odpoveď není odpovědí na moji otázku ;)...

Od: mowla*
Datum: 30.04.13 21:41

Biolit je rychle zabije, v akvárku budou nějakou dobu živořit - to není tak úplně totéž...

No - ale budiž, předpokládejme, že mravenci jsou necítící (a nebo člověk necita).

Musiš je nasbírat z jednoho mraveniště, jinak se poznají podle pachu a pozabíjí.

A žádný ´nový´ život si - velmi pravděpodobně, budovat nezačnou - to bys musela nasbírat různé mravence podle jejich funkcí - a hlavně královnu (nebo formikárium budovat od pářícího se páru - možná). Velmi pravděpodobně dožijí v chaotickém hledání známého prostředí, při němž budou budovat chodbičky sem a tam.

doplněno 30.04.13 22:38:

Pokud je nevypustíš přesně (v dosahu mraveniště) tam, kde´s je ´odlovila´, velmi pravděpodobně se nebudou schopni vrátit a tím je stejně ´po nich´... ;) Já to nepsal proto, aby´s je litovala nebo vracela, ale aby sis uvědomila, co děláš...

Mou zálibou je zase chov pavouků a hadů... ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pest®
Datum: 30.04.13 21:40
avatar

Někde jsem četl, že pro tyto akvaria je lepší koupit mravence ve zverimexu, prodávají se jako potrava. Už si bohužel nepamatuji ten důvod proč tomu tak bylo. Kamarád to měl na koleji, ale než stačil sehnat mravence, tak mu to začlo vysychat, ale byl to pomalu rok :-D takže bych případně asi neotálel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kachne
Datum: 30.04.13 21:53

Připadám si jak nějakej tyran... Ikdyž v tom případě by musel být tyran skoro každej... Jestli teda např. Záliba v loveni ryb, zvěře a domáci akvárka s rybičkama a klece s hlodavcema nejsou trápení... :) chudáci 4 mravenci v akvárku...

Od: kachne
Datum: 30.04.13 21:55

Jestli ty 4 mravence za den zašlápnu někde na cestě nebo je strčím do akvárka je myslím docela jedno :) v tom akvárku mají aspoň šanci na přežití :)

Datum: 30.04.13 22:05
avatar

Mravenec (třeba lesní) žije v přirozených podmínkách i 20 let, některé druhy rok, jiné 4-9 let. V akvárku Vám chcípně během pár týdnů - jak soudíte, že se tedy asi má - oproti rybičkám nebo hlodavcům, kteří se většinou dožijí avizovaného věku?:) Nemyslím to zle, jen popřemýšlejte. Sama mám doma terarijní zvířátka, která krásně prospívají, nejstarší už má 13 let.

doplněno 30.04.13 22:07:

A v šancích na přežití se mýlíte - na lesní cestě je nezašlápnete úmyslně a navíc má šanci utéct někam bokem. Do akvárka je umístíte úmyslně a šanci na přežití, pokud je brzy nevyndáte, nemají žádnou. A to nejsem žádný magor do záchrany hmyzu:D, jen poslat hmyz na 99% jistou smrt kvůli troše zábavy mi přijde... kruté.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kattie
Datum: 30.04.13 22:15

No jo... Holt svět je krutý ;) tak diky za ty ,, rady ,, doufám, že kvůli mě nebude na světě o 4 mravence méně :( zítra je pustím zpět do přírody a budu jim přát 20 let dlouhého života...

Od: sarkaona*
Datum: 30.04.13 22:31

Katko, je mi vás líto. Vím jak jste to myslela. Budeme rozebírat psychiku mravenčího mozku s jejich pocitama, vší rošády s okusováním našich hlav, klíšťátka sající naši krev, včetně komárků a sníme tasebnici, aby chuděra psychicky netrpěla hladem.
Moje rada: nechte mravence, kde jste je původně chtěla mít a vydejte se do říše bádání.
*srdce*

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 30.04.13 22:35
avatar

Nezlobte se, ale plácáte nesmysly. Zjistěte si nejdříve něco z biologie.

doplněno 01.05.13 12:17:

Nezaměňujte, prosím, upozornění, že jste napsala velký nesmysl, s nějakým "napadáním".

Hezký den.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sarkaona*
Datum: 30.04.13 22:55

Nemám monetálně chuť si něco číst z biologie, žiju radama našich předků, kterých si nesmírně vážím. Bez nich bychom dneska nebyli..ani vy a ani já. Užívejte si večera líp, než tím, že někoho napadáte tím, že něco plácá.

Krásný večer

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.05.13 13:42
avatar

Vemte je z jednoho mraveniště, budete mít jistotu. Taky nemám ráda, když někdo trápí zvířata, ale některé názory jsou už přeháňka. Ten gel je netoxický a výživný, Ale základem kolonie je královna, pokud jen nachytáte mrevence, budou si dělat chodbičky, ale nebude v tom žádná organizace. Pokud máte zájem o chov kolonie a pozorování opravdového života v mraveništi, doporučuji stránky pana Skoupého, tam se dozvíte co potřebujete. Má i e-shop a fomikária z pevného materiálu. http://www.insectarium.cz/

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.05.13 17:20
avatar

Že se chovají maravenci jako domácí mazlíčci to slyším prvně ale zde je snad docela dobrý článek co by vám mohl pomoci. Hodně úspěchů a radost z chovu.

doplněno 01.05.13 17:22:

"borax" omlouvám se, já neopisovala ale také jsem předešlé příspěvky pozorně nečetla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.13 06:39
avatar

:) v pohodě, taky se mi to stává :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.