Kolik let se dožívá jezevčík?

Od: Datum: 30.04.13 12:34 odpovědí: 10 změna: 22.05.13 10:25

Dobrý den, nevíte kolik let se dožívá jezevčík? Máme doma jednoho a je mu 13 let, tak nevíte jak dlouho by ještě mohla být s námi?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.04.13 12:55

Malé plemena psů se dožívají cca 15 let. My měli desetikilového křížence jezevčíka 16 let. Velká plemena psů se naopak dožívají nižšího věku (cca 10 let)

doplněno 30.04.13 13:13:

ladaadal: tak průměrný věk člověka je taky znám, ale obecne by se dalo napsat, že úmrtnost je v rozmezí 0-130 let

Ohodnoceno: 4x

Od: zonbik*
Datum: 21.05.13 16:24

Asi jak který pejsek ,kámoška měla jezevčíka a letos se musel dat utratit bylo mu skoro 19 let

Ohodnoceno: 0x

Od: ladaadal*
Datum: 30.04.13 13:08

No, křišťálovou kouli tady nikdo nemá. Jak dlouho mezi námi budeš ty? Je to asi stejně stupidní otázka. Ano, všeobecně řečeno, menší (spíš střední) se dožijí víc než velcí, ale úplně mrňavý přešlechtěný zase mnohem míň. Přesto můžeš najít jezevčíka či kokra, který umřel v osmi, vlkodava, co se dožil 15ti a čivavu, která je čiperná ještě ve 14ti. Je to jako u lidí. Nějaké průměry jsou krásný, ale jako směrodatné se to nedá použít ani na odhad.

doplněno 30.04.13 13:10:

Takže na tvé dvě otázky by se dalo odpovědět takto:

nevíte, kolika let se dožívá jezevčík? Ano, všeobecným průměrem kolem 15ti let, v rozmezí mezi 8-18 roky.

nevíte, jak dlouho tady s námi ještě bude? Nevíme, pokud ji nevyhodíte a necháte v klidu dožít, tak se to nedá absolutně odhadnout.

Od: ben®
Datum: 30.04.13 13:54

Dobrý den, tak, ten můj "jezevec z křižovatky" byl pašák až do 15ti let. Potom přišla choroba, ale i dál se s tím pral až do 16ti a půl roku. Jenom se připravte na to, že stáří nemocného pejska není už veselá záležitost. To je ale stejné i u člověka. Zdravím!

doplněno 03.05.13 11:44:

babajaga - někdy je asi lepší věci nerozmazávat a dělat "mrtvého brouka". Čeština (pravopis) je tak složitá záležitost, že pochybuji, že je v tom někdo "mistr světa". A jak je uvedeno ve filmu Světáci, tak je vhodné přecházet drobné prohřešky proti bontónu bez povšimnutí.

Datum: 02.05.13 09:44

Jezevci jsou paličáci duboví, ale zároveň i nezmaři. Vydrží žít mezi psi takřka nejdéle. Záleží ale na každém jedinci.

Známý pán měl dlouhosrstého mahagonového Ferdu a byl to jozefčík, jak měl vypadat. Krmil se rybami /pán byl rybář/, byl lesklý a tak velký, že jsem stejně velkého jezevčíka nikdy neviděla. Snad těmi rybami. Přitom byl čistokrevný. Ferdík se dožil 19 krásných let, pak ho jeho pán musel nechat uspat.

My měli stejného Lesánka, bohužel, v 10 letech se mu rozhasila páteř /jezevci jsou na to hákliví/, ochrnul na zadní nohy, lezl po předních, zadek tahal za sebou. Neudržel moč, pořád za ním byla mokrá cestička. I když nám bylo moc smutno, dali jsme ho uspat, k vyléčení to nebylo a nemohli jsme se denně dívat, jak se náš pejsek trápí. *plac*

Takže záleží na každém jednotlivě. Ale pokud je Váš pejsek veselý, nemá žádné trápení a dobře běhá, věřte, že se klidně ještě nějaký ten rok spolu užijete. Což Vám přeji. Není nic smutnějšího, než když člověku umře jeho pejsek. Jaga.

doplněno 03.05.13 09:29:

panebože, *modla*, já mám hrubku. Jsem to ale osel! A vy nic neřeknete!*ee*

Vydrží žít mezi psy /mezi pány/. Omlouvám se. I mistr tesař...*smich*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.05.13 19:27

Děkuji. Náš pejsek má trochu špatné zažívání. A že máte hrubku to mi vůbec nevadí. To se stává. :D

Od: barb*
Datum: 04.05.13 02:16

Pokud se o pejska staráš dobře,tzn. kvalitní strava,časté procházky nebo aspoň pouštění na zahradu,hrát si s ním,nenechávat ho rozhodně spát venku,tak by se měl dožít vysokého věku. Slyšela jsem,že se můžou dožít až 18ti let! My máme jezevčíka,kterému je 12 a je ještě hodně čiperný,není vůbec šedivý,kupují se mu kvalitní granule a jinak se mu vaří každý večer masíčko a vločky,spinká na chodbě v pelíšku u topení,venčí se 3x denně a spoustu času tráví s námi buďto hraním si na zahradě nebo s námi aspoň lehává v obýváku u televize. Přeji,ať se iten váš dožije vysokého věku :)

Od: kopretina25*
Datum: 04.05.13 12:37

Ahoj,

pokud se o pejska dobře staráte a máte jej rádi a samozřejmě jej nepostihne nějaká choroba se dožívá průměru 15 let. Našemu prvnímu jezevčíkovi bylo přesně 15 let, když odešel do psího nebíčka.

13 let je u pejcka hezký věk a vůbec se neobávejte určitě s vámi ještě nějaký pátek bude. Dopřejte mu také nějaké vitamínové tablety pro zdravé kosti, šlachy a klouby.

Od: natt
Datum: 20.05.13 17:25

Ahoj všem, my měli jezevčíka a bylo mu 24 let když nás opustil, byl zdraví po celou tu dobu, zachránili jsme ho když mu byli 4roky, měl zlomenou zadní nožku, vyhublí a děsně se všeho bál, jen se na mě podíval a už se počural, trvalo to ale pár měsícu než začal věřit, pak miloval hlavně mamku, ta s ním byla pořád.Taky nebyl kastrovaný a pěknej proutník, dokázal zdrhnout a pak se vracel druhý den, zaštěkal si at ho pustíme a dělal jako že se nic nestalo..Byl tvrdohlavý, ale báječný pes, už je to 3roky co odešel ale skoro deně na něj vzpomínáme.

Datum: 22.05.13 10:25

Drsnosrstý Bobík měl 17 let a přejel ho motorkář, Bobík byl na místě mrtvý a bohužel motorkáž také. Denisek měl 6 a přejel ho na dvoře děda traktorem (s dědou jsme víc jak rok nemluvili), Denisek II. měl 3 měsíce a dík "dobrému" očkování na psinku a parvovirozu umřel. Nik-šeltie měl skoro 13 let v pohodě žil s vrozenou srdeční vadou a pro neoperovatelnou rakovinu hrtanu jsme ho museli nechat uspat. Bojar vlčák kterého PČR vyřadila ze služby když byl postřelený se i s tou kulkou v hlavě v pohodě dožil 15 let, jeden večer usnul a už se nevzbudil. Ráda jsem si na své přátele zavzpomínala.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.