Kocouři mi ochcávají celý dům

Od: Datum: 29.04.13 19:59 odpovědí: 13 změna: 03.05.13 21:59

Máme doma vykastrovanou kočku, která žije v zimě na půl venku na půl doma a jak je teplo tak už jen venku. Jenže se nám kolem domu stále toulají kocouči z celé dědiny a ochcávají nám celý dům , okna , dveře, fasádu, vánoční stromeček co byl v zimě venku... Včera mi jeden zmetek vlezl do skladu a ochcal 8dětských kočárků které prodávám. Dnes dokonce jeden vlezl do ložnice a ochcal dveře zevnitř. Už jsem z nich zoufalý. Ten smrad je strašný a co obden ostříkávat celej barák hadicí a všude mít zavřano aby nemohli vlézt dovnitř mě už nebaví. Začal jsem po nich střílet vzduchovkou, jenže mám takovou která by je zabila ale nechci jim ublížit, prostě jen zahnat.

Doporučíte mi něco jak se tech uchcánků nadržených zbavit? Co jsem se bavil se sousedama tak stejné problémy nemaji :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.04.13 20:06
avatar

Buď opravdu ta vzduchovka, nebo si pořiďte psa. Bohužel jiné řešení, jako spreje na odpuzování apod. , moc nefungují.

Samozřejmě je ale můžete vyzkoušet. http://www.spokojenakocka.cz/…/63-2-Odpuzovace-a-stimulanty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondrassek
Datum: 29.04.13 20:12

nee psy nesnáším a radši budu mít ochcanej dům než posranou zahradu.

Napadá mě místo ocelových broků střílet plastovýma kuličkama, aby je to bolelo , ale neublížilo. No ty odpuzovače nejsou ideální, protože oni ochcávají místo kolem misky naší kočky.

Datum: 29.04.13 22:19
avatar

Když jsem ještě byl na vysoké, tak jsme jednou na koleji stříleli vzduchovkou kuličkama užmoulanýma ze staniolu (nenapodobovat!)*cert*.

Když to někdo náhodou koupil, byla to pěkná šlupka (jauvááájs!), červenej flek, ale kůží to neprošlo. Vzhledem k tomu, že kočky mají devět životů, mohla by to být varianta odstrašující neletální zbraně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kvetka*
Datum: 03.05.13 19:05

Vaše kočka má misku venku? Třeba jde víc o to krmení než o pudy :o), u nás je miska doma a kočka si "řekne" že chce domů..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.13 20:19

Kočka není člověk, můžete ublížit i plastovým. Na jednu stranu Vás chápu, na druhou stranu Vás při tom vidět, asi bych vám tu vzduchovku narval do zadku a vystřelil. *nevi*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ondrassek
Datum: 29.04.13 20:53

No soused ob dva domy to vyřešil jednoduše (pro něho) má tři psy a ti jakmile uvidí kočku tak ji roztrhají. Je to už prostě smečka. Myslím že kuličkou do kožichu je ta lepší varianta.

Jinak ty odpuzovače budou dobrý do skladu. ale nevyřeší to že jakmile otevřu dveře na dvůr tak se mi jde pelešit do postele cizí kocour, nebo aspoň vevnitř všechno ochčije.

Ty kočky jsou každej rok čímdál víc oprsklý. Dokud Jsme měli velkýho britskýho kocoura tak se tam žádnej ani neukázal ale co máme kočku ( vykastrovanou) tak je to hrůza.

Od: xxp
Datum: 29.04.13 22:02

A co ještě jednou vlastního kocoura? Ten by si měl hlídat své území a nepustit tam cizí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tom4®
Datum: 29.04.13 20:36

Z laickýho pohledu bych zkusil nějak plašit nebo odpuzovač - http://eshop.adera.cz/produkt…ni-produkty/odpuzovace-kocek/. Otázka ale je, na kolik jsou opravdu účinný. Řešíme prakticky stejný problém, ale protože ostatní obyvatelé mají kočky v těžké oblibě, musíme to nějak překousnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 29.04.13 20:54

Příroda je mocná čarodějka - ale člověk je pán přírody. Mě se osvěčily škrtací petardy od rákosníků, ale chce to trpělivost kocoura vyčíhat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 30.04.13 11:49

Zalévání na PIR. Vodu kočky opravdu nesnáší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slon
Datum: 30.04.13 19:03

Chytit jednoho kocoura a před očima ostatních ho demonstrativně pochcat.

Na mě by to zapůsobilo.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.13 21:33

*haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondrassek
Datum: 03.05.13 21:59

no jednoho jsem včera srazil autem, takže ještě asi dva zbývají. minulý týden taky ležel jeden rozjetej přes dva pruhy ... Jo holt jak člověk bydlí na pidi dědině kde nemá cenu brzdit na 50 tak kočky moc dlouho nevydrží.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.