Jaký to byl had?

Od: Datum: 28.04.13 11:27 odpovědí: 5 změna: 28.04.13 12:11

dobrý den,prohleda jsem snad všechny dostupné články na téma druhy hadů v Čechách, ale nic proto se obracím na vás a někdo mi poradí. při úklidu na zahradě na mě vykouklo malé hádě asi 30 cm velké barvou to připomínalo žížalu ale bylo to hádě to vím určitě *smich* na hlavičce měl malou tenkou čárku a břícho spíše tmavší barvy. útočný nebyl. nevíte co to mohlo bý za druht?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 28.04.13 11:31

Nejspíš to byl slepýš - ještěrka, nikoli had (i když nemá viditelné nohy) - viz - http://www.biolib.cz/IMG/GAL/2046.jpg

doplněno 28.04.13 11:51:

Slepýši jsou barevně poměrně variabilní (navíc se barevně liší kůže ´stará´ a nová - po svleku) - koukni na více fotek - http://www.naturfoto.cz/slepy…s-krehky-fotografie-1433.html , nevím ale o žádném jiném "hadu" žijícím u nás, který by byl primárně růžový či nafialovělý ("barvou to připomínalo žížalu")...

:-D

Ohodnoceno: 1x

Od: diana
Datum: 28.04.13 11:35

no nevím ten můj měl tu čárku jen na hlavičče a to jen malou, jinak byl jednovarevný.. přávě že mi ani do jednoho druhu u nás žijících nepasoval :(

Datum: 28.04.13 11:35

Někdy stačí na dvorku nadzvednout pohozený plech a objeví se slepýšů celé hejno.Pokud je ještě zima,pohybují se pomalu.Pokud na ně svítilo sluníčko,zmizí během vteřiny v trávě.Byla by chyba tyto beznohé ještěrky likvidovat.Jsou velice užitečné.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: diana
Datum: 28.04.13 11:41

to by mě ani nenapadlo ho likvidovat,nevím kdo se lekl víc jestli on nebo já *smich* byl schovaný pod větvema z pokáceného smrku. jen mě zajímalo s kým jsem měla tu čest ;)

Datum: 28.04.13 12:11

až ho uvidíte příště, mrkněte se mu na hlavu. Jestli to hádě měří asi 30 cm, má barvu jako žížala a mrkací oči (to je ten nejdůležitější detail), pak to byl Slepýš křehký.

Mezi hady ho hledáte marně, protože patří mezi ještěrky.

Ohodnoceno: 0x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.