Interupce u feny v 38dni březosti?

Od: Datum: 25.04.13 21:54 odpovědí: 6 změna: 27.04.13 19:36

Dobrý den chci se zeptat zda je možná jiná interupce u feny v 38dni březosti nežli podávání hormonů. Zda je možný provést nějaký chirurgický zákrok který odstraní plody. Utekla nám fena a nechceme riskovat vady štěnat odlišných plemen a podávání hormonů každý den ve stejnou hodinu po dobu celého měsíce nám příjde velmi nákladné jak finančně tak hlavně časově a to nemluvně o tom že hormony prý nemusí být 100procentní.. děkuji za odpoved


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.04.13 22:17
avatar

V současnosti nejbezpečnější metodou přerušení nežádoucí březosti je aplikace aglepristonu, který se může aplikovat až do 45. dne březosti, a to ve dvou injekcích v intervalu 24 hodin. Nespornou výhodou této metody je vysoká bezpečnost pro fenku.

Z netu:) Moc času nemáte, na nic nečekejte a hned zítra zajeďte s fenkou k veterináři. Tam se dozvíte nejvíce, a po potratu je možné nechat fenku vykastrovat. Ještě jsem neslyšela o případu, kdy by veterinář provedl operaci a vyjmul plody, ale mohu se samozřejmě mýlit.

doplněno 25.04.13 22:18:

Jen doplním, že se nejedná o hormon.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.04.13 07:50
avatar

Nedělejte to! je opravdu mnohem šetrnější nechat odrodit. Ani hormony, ani potraty! Je to nesmírna surovost ke tvoru, kterého milujeme! *plac*Příjde mi to jako šílenost, takto ubližovat někomu, kdo jen poslouchá, co příroda říká, za koho zodpovídáte. Postavili jste se k problému kolem hlídání v době hárání velmi nezodpovědně! A teď to čubina odskáče?! To myslíte úplně vážně? *blee* Žádné potraty, žádné poťapané hormony! Nechat štěňata odnosit, porodit a podle velikosti fenečky jedno nebo dvě ponechat, ať nemá problémy s mléčnými lištami! Netrestejte fenulku za vlastní blbost! Nemyslete jen na vlastní prospěch!

doplněno 26.04.13 10:12:

paw, je několik nepsaných zákonů o zvířatech. Jeden z nich je, že se nesmí darovat. Jakmile někdo za zvíře dá peníze, je to jeho majetek a chová se k němu jinak. ;) Můj Andy nachytal háravou sousedku a jasně že ji nakryl. Sousedka nám s úsměvem dala na vybranou buď alimenty nebo najdu nového majitele jednomu štěněti. Z vedlejšího domu přišel kluk, snad 8 let, jestli bych mu štěně nedala. Řekla jsem mu, že štěně stojí 5 kč a že s ním půjdu domů, abych viděla, že maminka souhlasí. Kluk přišel, v dlaničce měl ulepkané desetníky do 5ti korun. Obřadně jsem je přepočítala, dala mu velkého nanuka a se štěnětem jsme šli k němu domů. Maminka souhlasila a říkala, že peníze hoch vzal ze své pokladničky. Dopadlo to tak, že kluka pes omrzel, ale nevyhodil ho, ale prodal za 5 kč dědečkovi. ten psíkovi nechal ukupírovat ocásek a dal ho ostříhat jako knírače. Pejsek byl normálně hnědý kníráček kterého všichni opečovávali. :D

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.04.13 14:38
avatar

pravda pravdoucí *palec*

doplněno 26.04.13 14:39:

babkazov- pravda pravdoucí *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: monika*
Datum: 27.04.13 18:14

Vše není tak jednoduché. sama jsem milovník psů.Máme doma dohromady čtyři. Shodou okolností poslední přírůstek je půlroční štěně té naší čuby. Nechali jsme ji v létě oficiálně připustit aby si užila štěnata a jedno škvrně si nechali. Bohužel se po prvním hárání po štěnatech podhrabala a utekla. Jenže je to pitbulka a víme že ji obskočil jak vlčák tak pudlík! proto se bojíme co z toho vyroste a mít další štěnata, peče o předchozí vrh byl dost náročný. A rada nechat si jen dvě a zbytek... Já ani partner toho nejsme schopni, proto jsme chtěli potrat ještě plodů v briše abysme je neviděli.

Od: paw®
Datum: 27.04.13 19:36
Ja v tom prave nevidim rozdil. Teda vidim a lepsi mi prijde utratit stenata nez morit fenu hormonama. Vlastne nemusite nechavata zadne, ale asi bude treba fenku pak odsavat. Nevim jak to presne maji s laktaaci. Kdyz utraceni nejste schopni, tak si na to nekoho najmete. Treba souseda co ma kraliky. Je to vychovou, ale nejste v tom sami. Znam mraky lidi kteri nedokazi zabit byt jen kralika. Me to neprijde, sem z vesnice a vyrostl jsem v tom.
doplněno 27.04.13 19:39: A nechte fenu priste vykastrovat. Ubude vam problemu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 26.04.13 07:53
Nechte fenku odrodit a pak utratte stenata. Je to nejsnazsi a nejsetrnejsi zpusob.
doplněno 26.04.13 07:54: DRive se delavalo, ze se nechala z vrhu 1-2 stenata (kotata) aby pily mleko. Az odrostly tak byly darovany.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.