Triky s koťátkem a vše kolem něj

Od: Datum: 07.07.13 19:46 odpovědí: 12 změna: 12.07.13 09:40

Dobrý den, mám malé koťátko a chtěla bych jí naučit nějaké kousky, ale nevím jestli jí naučit nejdřív jedem trik a až ho bude umět dobře jít na další nebo všechno zkoušet naráz? : Jinak máte kočku doma? Spí s vámi? Když nejste doma necháte ji normálně v baráku?Jak učíte kočičku na vodítku? Předem děkuji za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.13 21:32
avatar

no, předem si řekněme, že kočka není pes. Kočičí národ je svérázný a svobodomyslný a proto je skoro nemožné kočku přinutit k něčemu, co sama nechce. Takže, abyste nebyli zklamaní, předem vám říkám, že kočka nikdy nebude aportovat nebo dělat nějaké kousky a triky. Když si vás oblíbí, bude vám možná chodit naproti nebo vás bude dokonce i vítat, ale nikdy ne tak, jako pes. Kočku na vodítko nenavyknete, ale tak nanejvýš vodítkem těžce vystresujete. Pak místo milé a přítulné kočky budete mít vzteklou a nepřátelskou kočičí semetriku.

Kočce musíte nechat svobodu, ať si dělá co chce, chodí si kam chce, kdy chce a s kým chce. Pak budete mít milou, hodnou a přítulnou kočku, která se k vám bude ráda vracet.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 07.07.13 21:45

Dobrý den,

mám v bytě dvě kočky a spí v posteli nebo kde se jim zrovna chce. Můžou chodit po celém bytě. Ke kouskům - kočka není pes, aby se učila něco na povel. Musí se na ně trpělivě a hrou, některé kočky se něco naučí a jiné ne. Měla jsem kocoura, který uměl prosit jako pes. Současná kočka (žádné plemeno, obyčejná kočka domácí) se sama naučila aportovat - nosí malé kuličky z papíru. Prostě jsem měla svetr s malýma barevnýma bambulkama jednou se jí povedlo bambulku urvat a začala si s ní hrát a poté i aportovat. Slyšela jsem, že aportovat se naučí hlavně siamky. Potom ještě umí chytat na povel velkou papírovou kouli nebo plyšáka - na povel chyť se postaví na zadní a předníma packama kouli chytí, ale jak říkám nikdo jí to neučil asi záleží na inteligenci kočky, kocour neumí nic. Každou kočku, kterou jsme kdy měli jsem naučila povel udělej mi trk - drcne hlavou do čela. Jinak určitě bych učila nejprve jeden trik a poté šla na další.

Aport!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.13 07:04
avatar

Kočičku moc kouskům asi nenaučíš. Kočičky jsou svérázné a vždycky si dělají co chtějí. Vždycky! Možná, že příjdeš na to, aby chtěla ona to, co ty. ;) Naši kocouři umí: sedni, zvláště pak, když jim nad hlavou držím prsty do špetky. Myslí si, že v nich něco mám a sednou si proto, aby nemuseli couvat. A když zarachotím skleničkou, ve které mají dobrotky, sednou na povel také. A 2 umí aportovat. Nosí takovou odrbanou myšku, ale když chtějí oni, ne když chci já.:D

doplněno 08.07.13 07:06:

Ale je moc díobře, že si s ním hraješ, že se mu věnuješ. Nemá čas na svoje lotroviny z nudy a smutnění. *palec*

doplněno 08.07.13 10:50:

Všechny naše kočky milují bonboky zabalené v celofánu. Moc rády si s nimi hrají a také je aportují.;)

doplněno 08.07.13 15:05:

http://www.mp3stahuj.cz/legra…a-ktera-zvatla-jako-male-dite

Ohodnoceno: 3x
 
Od: elda2609*
Datum: 11.07.13 12:37

koupete je?

Datum: 08.07.13 09:53
avatar

Mám kočky dvě,obě v noci spí se mnou,na obojek se ani jedna nenaučila,zkoušeli jsme to od kotěte a nelíbilo se jim to,tak na co je nutit.Nemůžete je nutit poslouchat a aportovat jako psa,jsou to kočky,ale časem když na ně hodně mluvíte a jste s nimi,tak rozumí moc dobře co se po nich chce ale musí se jim chtítu nás aportují jak kdy,jediné co dělají stále je ,když jim řeknu dej mi pusinku,to přijdou a otřou se čumáčkem o nos-to je jejich pusinkaMám doma hrozné mazlíky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elda2609*
Datum: 11.07.13 12:24

a koupete je? Dyžtak jakým šampnem? :)

Od: kocianova
Datum: 08.07.13 15:09
avatar

Pro "elda2609"

- Ahoj - měla jsem doma hodně koček - ale byly to samé obyčejné kočky, zachráněné od popelnic - jsou velice vděčné, důvěřivé a přítulné - jednoho kocourka a jednu kočičku jsem zkoušela vodit na vodítku - sice se cukaly, ale poslechly - ale pejsci to fakt nejsou - moc se jim to nelíbilo!

- i když - viděla jsem holčičku s kočkou na vodítku - ale nebyla to obyčejná kočka - byla to nějaká modrá, buď britka, nebo ruská.

Jednoho kocoura jsem naučila skákat na rameno, když chtěl maso, nebo pomazlit, a jedna kočička je naučená nosit se na ramenou (jako čarodějnické kočky) - a jedna kočka skákala na kliku a uměla si otvírat dveře - ale to uměla sama, už jako nalezené kotě. Jinak nic.

Zřejmě lze některé kočky naučit i cirkusácké kousky - ale musíte je důsledně cvičit už od koťátka - ale řekla bych, že každá kočka není na to vhodná. Ale i Vy musíte být při výcviku důsledná sama k sobě . Nevím, jestli Vám to pomohlo. Ale pokud netrváte na "cvičené kočce" - a budete brát kočku, jako přítele, bohatě se Vám odmění! - samozřejmě, že s námi spí v posteli - a my si to velmi užíváme! - Tak přeju hodně štěstí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: manasek*
Datum: 11.07.13 12:51

My máme kočku doma, dřív to byla bytová kočka, takže se moc ven ani nehrne, když nejsme doma, tak zůstává uvnitř sama se psem a jsou naprosto v pohodě. Venku chodí bez vodítka, stejně se drží jen kolem baráku nebo kolem nás.
A k těm trikům.. Naše si umí sednout, když má dostat jídlo.. :D Ale to je spíš přirozená reakce, když jí držíte misku and hlavou. Kočky mají svou hlavu, nebudou Vám předvádět salta jen proto, že chcete. Proto je kočka kočkou, a kdybyste chtěla vycvičenou opičku, tak si pořiďte psa nebo potkana.

doplněno 11.07.13 12:54:

K tomu spaní, kočka spí tam, kde chce.;) Když chce spát vedle psa, tak jen tehdy, když chce ona, ne on.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elda2609*
Datum: 11.07.13 18:45

a koupete jí? :)

Datum: 11.07.13 18:56
avatar

http://www.miciny.cz/clanky/p…-kocek-46/koupani-kocky-1769/ ;) Záleží na tom, jaký typ kočky to je. Bezsrsté a rexy (krátkosrsté, jakoby vlnitá srst, třeba u devona rex) koupeme poměrně často. Normální kočky moc málo. A také některé vodu milují a některé z duše nenávidí. Koupat v podstatě normální domácí kučku není ani třeba, pokud nesmrdí, nedrbe se.;) Na ruku si natáhněte staré dámské punčocháče nebo ponožky z téhož materiálu a kočku hlaďtě. Tou punčochou vytaháte chlupy, které by zítra vypadly a kočku jakoby naleštíte. *palec*

doplněno 12.07.13 07:14:

Devonek rex

Ohodnoceno: 0x
 
Od: manasek*
Datum: 11.07.13 20:40

Máme dlouhosrstou britku a nekoupeme ji. O srst pečuje sama a vodu nemá ráda, takže není důvod. Pouze ji párkrát týdně srst prsty prohrabáváme a tím ji zbavujeme přebytečných chlupů. Má to radši než nějaké přehnané mazlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.13 09:40
avatar

Kočky se myjí samy a ještě jsem neviděla kočku,která by se ráda koupala a také není důvod jí koupat.Jedině,že by přišla špinavá z venku ale kočka,která je pouze v bytě,se nekoupe,na co jí stresovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.