Bíle housenky na stropě v ložnici

Od: Datum: 21.04.13 23:53 odpovědí: 7 změna: 22.04.13 13:34

Dobrý den, asi týden se mi v ložnici na stopě objěvují housenky. Jsou cca 1-2cm dlouhé, mají bílou až béžovou barvu a černou hlavičku. Co by to mohlo být, a jak se toho zbavit? Děkuji za jakékoli rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.13 23:58

Mohly by to být housenky molů. Prohlídnout oblečení, jestli někde po nich nejsou zbytky. Takové jako husté pavučinové hnízdo :D. Koupit lepící pásy na moly a pověsit do skříně. Třeba se nějaký dospělý jedinec chytí.

Ohodnoceno: 0x

Od: verikwiki
Datum: 22.04.13 00:01

A cos těma housenkama?

Datum: 22.04.13 00:02

zabít *cert*

Od: ben®
Datum: 22.04.13 00:24

Dobrý den, skoro každá housenka, larva nebo červ leze směrem nahoru, ale zdroj bude jinde. Ten musíte najít a zlikvidovat. Začalo jaro a příroda se probouzí. Já jsem mola zatím ještě letos neviděl a i jejich larva bych řekl, že je menší. Spíše bych to viděl, že jsou to červi z ovoce nebo jiných plodů.

Ale v ložnici je to zvláštní. Nesušíte tam někde vlašské ořechy nebo nemáte tam nějaké ozdobné ovoce (takové ty melounky)? Mohlo by to začít červivět. Prozkoumejte to. Jinak zdroj zničit a housenky asi jen postříkat nějakou chemií. Zdravím!

doplněno 22.04.13 00:28:

Jinak to může být i z jiných potravin, které někam zapadnou (pod postel) - čokoláda nebo oplatka.

doplněno 22.04.13 00:38:

Tak zdroj může být i v té vedlejší místnosti. Ten červík proleze i malou štěrbinou. Zkontrolujte i to krmení pro papouška a i jeho - ale, nevím, zda by to mohl být nějaký ptačí parazit.

Od: verikwiki
Datum: 22.04.13 00:28

Dobrý večer, nic takového... Mám tady jen pár kaktusů a sklenici se zrním pro papouška. Ale housenky se objevují vždycky na jedné straně pokoje. To zrní je na té druhé straně...

Od: mowla*
Datum: 22.04.13 00:26

Pokud jsou housenky ´hladké´, jakoby sametově pololesklé a tak do 1,5 cm dlouhé, jde pravděpodobně o motýlka Zavíječe (možná moučného*), pokud jasně kroužkované dlouhé i 2,5 cm, pak o brouka Potemníka (také možná moučného*).

Každopádně jde o škůdce, kteří se běžně živí sypkými potravinami (od mouky přes luštěniny po ořechy), ale larvy (housenky) nepohrdnou ani papírem (tapetami či papíry na pokrytí polic) a jinou organickou hmotou.

Zbavit se jich je obtížné - je třeba najít a zničit nejen housenky a dospělce, ale i najít všechna místa s vajíčky - jinak se po vylíhnutí bude situace opakovat - takže musíš prověřit všechna místa, kde by se škůdce mohl ve kterémkoli vývojovém stadiu vyskytovat.

Jako prevence je vhodné veškeré potraviny dávat do dobře uzaviratelných nádob - jednak jsou nenakažené potraviny chráněny před napadením a jednak - hlavně - se škůdci z nově koupené potraviny (nejčastější způsob ´návštěvy´**) nemohou rozšířit dále.

*) je více druhů, které se podle tvého popisu nedají určit

**) motýlci i brouci se ale mohou šířit i od sousedů

Ohodnoceno: 1x

Od: vacinka
Datum: 22.04.13 13:34

Dobrý den, myslím že to může být z těch zrníček pro papouška, měla jsem v pokoji také zrní pro hlodavce a z toho mi neustále lezli housenky.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.