Jak naučit kočku zatahovat drápky?

Od: Datum: 21.04.13 12:28 odpovědí: 6 změna: 28.04.13 14:02

Moje Šedivka, horko těžko zatahuje drápy. Jak jí to naučit? Někdy když přijde nebo odchází, tak je zbrklá a používá drápy, oproti tomu náš kocour je používá velmi decentně, ikdyž si jen hraje. Mám škrabadlo až ke stropu, takže se sedačkou není problém, ale přítelkyně je hrozně podrápaná. Díky za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.13 13:00

Každá kočka je jiná - některá je tak jemná, že při hraní drápky ani nevystrčí - některé to prostě působí rozkoš - čím více se do toho kočka "vžívá" - tím více drápe.

Zkus ji vždy okřiknout a odstrčit (ale ne bít! - to už by Ti nikdy nevěřila) . Anebo si vezmi kožené rukavice - pak si může "drápkovat" dle libosti. Měli jsme už hodně koček - ale i na tu nejhodnější jsme si nakonec brali rukavici, nebo rukáv, nebo něco. Kočka je přece jenom šelma a člověk se s ní musí naučit zacházet - pak je dobrým a milým kamarádem. Jinak si pořiď psa.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.04.13 14:56
Podívej se na tuto stránku: www.ireceptar/zvirata/psi-a-kocky/aby-kocky-neskrabaly

Datum: 21.04.13 15:57

Jak často stříháte drápky? ;)

doplněno 22.04.13 07:21:

Já si myslím, že je má dlouhé a vyčnívají ji z pacek, ikdyž jsou zatažené. *jasne* Bod pro Coklita.

Datum: 21.04.13 19:13

Tak je to půlroční koťátko a drápky jsem někde četl, že až před prvním rokem, tak jsem si říkal, že až jí bude tak třičtvtě roku tak bude první stříhání. Jinak možná sem se vyjádřil špatně, ale drápy používá ikdyž se honěj a když utíká, jen nechodí a neškrábe přímo na gauči.

Datum: 22.04.13 06:26
Drapky muzete strihat klidne uz ted. Je treba na to kocicaka zvykat jiz od kotete. Patri to k soucasti vychovy.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.04.13 14:02

No, u tak malého koťátka je to naprosto normální - každá kočka si moc ráda hraje a myslím, že "vytrhávání" drápků je dnes zakázané - anebo se mýlím?

Radím znovu - pokud neumíte kočku pochopit - pořiďte si raději psa. Například jorkšírci jsou moc roztomilí - a kočku asi docela nahradí. Jenom je musíte holt chodit venčit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.