Jsou skořápky odolné vysoké teplotě?

Od: Datum: 19.04.13 09:48 odpovědí: 3 změna: 19.04.13 11:00

Asi divná otázka, ale nevíte jak moc jsou skořápky z vajíček odolné proti teplu? Jak sálavému, tak případně i malému plamenu? Snesou nějaké teploty bez poškození nebo se hned uškvaří a rozpanou?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 19.04.13 09:55

Maximum neznám, ale běžně přesušuji skořápky pro drůběž v troubě na 180 st. a nerozpadnou se, nezmění tvar, nehoří.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ladaadal*
Datum: 19.04.13 09:57

Asi záleží na tom, v jakém jsou stavu. Když budou oloupané z vajček, tak teda nevím. V kastrolku nic neudělaj, v kotli asi zmizej (nikdy jsem to nestudoval). Když to bude celé vejce, tak jde víc o to, že se uvnitř tlakuje, než, že by se poškodila samotná skořápka. Když zapomeneš na vajčka a vyvaří se ti voda, po chvíli začnou bouchat a malovat kuchyň na úplně jiné barvy, než původně navrhoval návrhář.*smich*. Ale to je tím, že se přetlakují - ještě nevymysleli pojišťovací ventily na podobné produkty.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 19.04.13 11:00

Uhličitan vápenatý (´hlavní´ materiál skořápek) se začíná rozkládat při cca 900°C. Pokuid se ale jedná o organické části skořápky (např. papírovité blány), shoří, samozřejmě, při podstatně nižších teplotách.

doplněno 19.04.13 11:05:

BTW - nevím, jaké pokusy se skořápkami plánuješ, ale tady - http://sdh-olesnik.blog.cz/11…eplota-horeni-a-barva-plamene - najdeš orientační teploty plamene různých zdrojů - prakticky žádný ´nejde´ pod teplotu rozpadu skořápky... ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.