Pes se po koupeli válí, drbe se

Od: Datum: 16.04.13 21:41 odpovědí: 6 změna: 17.04.13 13:22

Zdravím,

vím, že je docela pozdě. Ale máme takový problém. Někdo u nás na vesnici vyhodil pejska - vypadá to na slečnu a ještě štěně.

Vykoupali jsme ji (použili psí šampon). Po koupeli jsme ji osušili a ona začala běhat jak splašená, válet se po koberci jako kdyby se chtěla o ten koberec usušit, nebo spíš na sebe nabrat špínu? Nevím, každopádně v první chvíli to bylo vtipné, pak ale nechtěla přestat a furt kňučí.

Uklidní se, když u ní někdo sedí a hladí ji.

Nevíte někdo, čím by to mohlo být?

Díky za každou odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 16.04.13 21:47

To je normální, nám to dělá pes po koupeli třeba dvě hodiny, má na to extra deku. Prostě měla svůj pach a vy jste jí ho vymydlili, takže se snaží ze sebe sundat puch šamponu (pro ní asi nepříjemný) a vysušit. Jako by ses vysprchovala ve špatném mýdle a pak tě svrbělo celé tělo. Ono jí to přejde, neboj, nejspíš to dělá většina psů. Proto se nemaj moc koupat, čistěj se sami jako každé zvíře, takže opravdu jen v nejnutnějších případech. Zítra už ani nebude vědět, že jste ji koupali.

Ohodnoceno: 8x
 
Od: besipka
Datum: 16.04.13 21:50

Ježiš, moc děkuju, ona tak kňučí, až jsme mysleli, jestli nemá nějakou alergii, náš pes to nedělá, takže jsme to nemohli posoudit.

Díky

Datum: 17.04.13 11:31
avatar

Po koupání je pak moc dobře mu šmrcnout nějakou smradlavou dobrotu, tvarůžky nebo sýr pod nos. On to pak cítí a myslí si, že nádherně voní celý a nemá snahu se vyválet v nějakém hnusu.:D

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 17.04.13 05:58
avatar

Umím si to přesně vybavit. Jednou jsme venku na zahradě takhle vykoupali jezevčici. Moc se jí to nelíbilo, asi to také bylo poprvé. Když jsme ji opláchli a vysušili, tak vystartovala, začala obíhat jako splašená okolo nás. Chyba byla, že jsme měli v druhé půlce zahrady řádky nasázených brambor. Pejsek milý zamířil přímo k nim a čumákem projel celý řádek, my jsme se mohli potrhat smíchy. Samozřejmě se i potom v té brázdě vyválela.

Je to tak, pejsek ztratil svůj pach, šampon je mu nepříjemný, možná příště bude trochu klidnější, každopádně je každá koupel pro psa stresující záležitost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 17.04.13 10:26
avatar

Dobrý den, je to přesně tak, jak je to zde již napsáno. Některý pes vodu miluje a pro jiného to je nepřítel. Můj pejsek se koupání tak strašně bál, že poznal, kdy je voda do vany napouštěna pro něho a kdy pro člověka. Musel jsem to různě maskovat, protože jinak zalezl pod skříň a vrčel. A při koupání pořád naříkal a měl snahu dostat se z vany ven. Potom, když jsem ho vykoupal, tak jsem hned musel přehodit na něho starou osušku, protože se okamžitě oklepal a to by "vymaloval" celou koupelnu.

A pak nastalo ono běhání a tření o koberec - vydržel to dělat snad i hodinu. A to se dokázal i naštvat a pár hodin po koupání se mnou "nepromluvil" ani slovo a byl uražen. Já jsem mu toto "utrpení" způsoboval asi jen dvakrát ročně a používal jsem na mytí jen dětské mýdlo (snad neštípe tolik v očích). Také by se neměla pejskům dostávat při koupání moc voda do uší. Jinak jsem ho pro běžnou údržbu jen každý den vyčesal kartáčem. Také jsem někde slyšel, že se nemá pes koupat před návštěvou na veterině, ale důvod si už nepamatuji. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.04.13 13:22
avatar

Někteří pejsci vodu nemají příliš rádi.

Měla jsem pejsáčka - směs, ale nebylo nad něj chytřejšího. Když jsme šli ven, vyválel se, v čem se dalo. V uhynulé kuně, v rybě vyhozené rybářem na břeh, v doslova tekoucím zajíci u silnice, asi sraženém autem... Byla to tragédie. V lese v houští, kde si nějaký houbař ulevil. Dokonce za vesnicí, kde nějaký dobrodinec vysypal ten smrad a pecky, když si vypálil slivovici. Smrděl pokaždé na celou vesnici a když jsme přišli domů, okamžitě jsem chystala koupel. Čert to neměl rád, dělal na mě pokaždé zuby, ale ne že by kousnul. Jen tím dával najevo, že se mu mé přípravy nelíbí. Přitom třeba v rybníce si zaplaval rád a bez nucení.

Pak jsem po koupeli vždycky rozprostřela "psí" deku, on na ni skočil a válel se. Stejně tak to vypadalo, že se chce znovu zamazat, že se mu ta hygiena nelíbí.

Po uschnutí to už bylo dobré. Zase s námi začal "mluvit" a jeho čistota trvala jen do příští vycházky. Určitě zase něco našel. A vždycky to bylo horší, než to předchozí.

Je to prostě psí vlastnost, chce přebít svůj vlastní pach něčím jiným. A nedá si vymluvit, že panička je z toho na mrtvici! Jaga.:D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.