Psi očůrávají trávník a keříky před domem

Od: Datum: 16.04.13 17:47 odpovědí: 7 změna: 21.04.13 09:02

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou. Nevěděl by někdo, jak zabránit psům, aby očůrávali trávník před domem? Bydlím ve městě a okolo stále chodí pejskaři se svými miláčky. Je to čím dál horší, snad každý pes se před domem vyčůrá. Majitelům psů je to evidentně jedno, jenže se to již nedá vydržet, všude čpí moč, okolo keříků je plno výkalů. Zase to budu muset uklízet! Nechci se nikoho dotknout, ale připadá mi to opravdu bezohledné. Prý existují spreje, ale jsou dost drahé a působí jen krátce. Jedná se o plochu 20 x 3m.

Velice děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.04.13 17:56
avatar

Dobrý den, domluvte se s radnicí nebo v domě a můžete tam vybudovat psí WC. Tedy kontaktovat majitele pozemku a vybudovat něco, jako viz odkaz. Zdravím!

http://chomutovsky.denik.cz/z…i-zavedl-psi-wc-20121023.html

doplněno 16.04.13 18:24:

Nebo se podívejte i zde: http://psizachody.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bs
Datum: 16.04.13 18:32

Doporučuji pepř , velké balení, vyjde celkem levně http://www.koreni-samuel.cz/b…kg/pepr-cerny-mlety-05kg.html, stačí rozhodit hrstku, a vždy po dešti opakovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.13 19:32
avatar

Ten pozemek je města nebo Váš? Bydlíte v domku nebo v bytovém domě, tedy daleko, ne v dosahu od těch keříků?

Univerzálním řešením je pepř. Já jsem takhle pepřil motorku a okolí motorky, protože psejčkaři klidně svoje miláčky nechávali na motorku močit. Tím pepřem nešetřete, chce to propepřit co nejlíp aby to ti psi cítili už z dálky - nejen okolí keříků, klidně i chodník okolo. Ještě lepší by byla nějaká "aktivní obrana", třeba něco (siréna, voda) na fotobuňku, ale to už je složitější.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: barunka*
Datum: 16.04.13 19:47

Bydlím v pronajatém bytě od města, pozemek patří městu, které se rozhodně nebude tímto problémem zabývat. Keříky jsem si koupila a starám se o ně. Mám je přímo pod okny a bydlím v přízemí. Chtělo by to asi sehnat výhodně pepř...

děkuji za všechny odpovědi

Datum: 17.04.13 11:44

Nechci radit nelegálně, zkušenější snad zareagují ohledně platné legislativy, ale já bych tam dala dostatečně čitelnou ceduli s upozorněním ve smyslu, že tento prostor je monitorován a všechny nahrávky majitelů, kteří po svých psech neuklidí exkrementy do popelnice, budou předány na příslušný orgán s podnětem...

Ani tam nemusí být přímo ta kamera, myslím, že mnoho pejskařů raději odejde venčit jinam, obzvlášť pokud zjistí, že nemají v kapse pytlíky...jedna zalaminovaná cedule a něco, na co ji připevnit, není zase taková investice.

K močení na trávník, keříky - pokud tam nebude plot či alespoň plůteček, asi tomu nezabráníte - z Vaší "předzahrádky" se stala křižovatka, kde si psi nechávají vzkazy, což je přirozené, není to chyba psů. S pepřem jsem to nezkoušela, já na své psy používám mechanické bariéry v podobě oplocení.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.04.13 18:09

Pepř funguje, ale po každém dešti chodit s kilem pepře není nic moc. Vedle na sídlišti mají pidiplůteček, jen 4 uřízlé větvičky zapíchnuté do země a 2 "šnůrky", jednu cca 15 cm nad zemí a druhou 10 cm nad tou první. Když to nezabere na psy tak na 100% na páníčky, protože neustále motat v plůtečku vodítko je fakt k nasr... Výsledek je ten že pjskař co jde kolem tak má psa na krátko a panelák má anglický trávník s kytkama.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.04.13 09:02
avatar

http://www.dogproduction.cz/basic-set/

V televizi mluvili o pozoruhodné věci. Aby psi neobčurávali keře, pak se jim mezi ně postaví to, co vidíte v linku nahoře.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.