Kočíčí, línající srst, obojek

Od: Datum: 14.04.13 21:47 odpovědí: 3 změna: 16.04.13 13:44

Dobrý den mám takovou otázku - Doma máme 3 kočky (ty co nemají plemeno nebo jak to mám napsat nevím :) ) A ony teď začali opravdu hodně línat. Chlupy máme na oblečení na nábytku apod... Co s tím? Nikdy předtím nám kočky nelínaly tak proto to opravdu nevím - ona ta otázka asi zní hloupě ale snad poradíte :)

A když tak mám ještě jednu otázku : Jde kočku nějak odnaučit lovit zvířata? Prostě každý den nám před dům donesou min. 2 zvířata (nepřeháním) Loví i andulky od sousedů nevím jak se jim to povedlo. Nás napadalo že kdyby jsme je tak nějak naučili nosti obojek s rolničkou že by to ty zvířata vyplašilo a potom by ty zvířata tolik nechytaly. Pomůže to? Nemáme s tím žádné zkušenosti.

Předem děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 14.04.13 22:21

Línání

Línání je přirozený jev výměny srsti, a proto bývá obtížené určit hranici mezi normálním fyziologickým a nadměrným patologickým línáním.

Fyziologické línání se ve zvětšené míře opakuje dvakrát do roka, a to na jaře, kdy se kočky zbavují zimní srsti, a na podzim, kdy se jim zimní srst opět obnovuje. Mimoto kočka mírně líná po celý rok, protože životnost jednoho chlupu je přibližně jeden měsíc. Poté chlup odpadává a na jeho místě vyrůstá nový. Pokud se kočka zdržuje převážně v bytě, jarní a podzimní línání není tolik výrazné. O to víc však líná v průběhu roku.

Obtěžující může být nadměrné línání, jakýsi stav mezi fyziologickým a patologickým línáním. Tento druh línání většinou ukazuje na nekvalitní stravu, používání nevhodných přípravků na úpravu srsti nebo třeba i velké stresové zatížení kočky.Tato porucha se dá vyléčit potravinovými doplňky a celkovým zlepšením péče o kočku.

Patologické línání je takové línání, při kterém vznikají lysá místa. Tehdy je nutné navštívit veterináře.

Je vlastně velmi těžké určit, kdy dochází k nadměrnému línání a kdy je vše v pořádku.Špatným příznakem může být náhle započaté, výrazné celoplošné línání. Problém lze většinou vyřeší kvalitní strava a její doplnění o živočišné a rybí tuky, popř. vitamínové doplňky. Použitím kvalitních šampónů a kondicionérů můžeme porušenou rovnováhu kůže také poměrně snadno napravit. Nedojde-li ke změně stavu ani po pár týdnech, navštívíme veterináře. Může se jednat o poruchu štítné žlázy či jinou hormonální poruchu. Problém mohou způsobovat také paraziti, proto kočku pravidelně odčervujeme! Zatímco nadměrné línání většinou nebývá větším problémem, pokud se začnou na kůži objevovat lysá místa, nazývaná alopatická, jedná se o tzv. patologické línání. To obvykle s sebou přináší vážný zdravotní problém, který ihned konzultujeme s veterinářem

Kočka je šelma a je od přírody lovec,řídí se instinkty .

doplněno 14.04.13 22:24:

Lovení je instinktivní pud, který se zdokonaluje cvikem. Ano, téměř všechny kočky jsou lovci. Je to tím, že to mají zapsané v genech. Již malá koťata napodobují chování své matky a učí se od ní umění lovu. Koťátka narozená a žijící ve venkovním prostředí mají řadu možností ke zdokonalování.

A co kočky se svými úlovky dělají? Pokud kočka chycenou myš sežere, hlavním důvodem je to, že má nejspíš hlad. Kočka, která dostává dostatek potravy, myš uloví, zakousne a přinese domů svému páníčkovi. Ten ji totiž krmí a tak mu to chce oplatit. Člověk přece lovit vůbec neumí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniella*
Datum: 15.04.13 16:23

Je jaro, tak línají. Můžete zkusit jim pročesávat srst kartářem pro kočky, část odumřelých chlupů tím rovnou odstraníte. Já jsem párkrát kočku kartáčovala a nestačila jsem se divit, kolik mi toho zůstalo na kartáči. A nebylo jaro a nebyla venkovní.

Rolnička by sice pomoci mohla, ale jestli loví myši, tak snad je dobře, že je někdo loví, i když vás to obtěžuje, což chápu. Ale nemůžeme dopustit, aby se přemnožily. Kde mají sousedi andulky? Ve voliéře, nebo jim volně lítají?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.13 13:44
avatar

Kočky jsou lovci,mají to v genech,ty nepředěláteNaše první kočka také lovila myši a ptáky a všechno mi pěkně nosila na práh aby se pochlubila svým úlovkem.

Obojek bych jim nedávala,pokud lítají venku,aby se tím obojkem někde nechytily třeba za větev a neuškrtily se.A teď línají všechny kočky,oteplilo se,je konečně jaro.Já mám doma 2 krátkosrsté a i u těch pozoruji že mi trochu línají

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.