Černí brouci na zdích

Od: Datum: 07.03.13 20:36 odpovědí: 8 změna: 11.04.15 10:19

Dobrý den.

Na zdích,ačkoliv jsou nové mi hlavně ve tmě vylézají (nevím odkud) malí černí broučci.(viz. foto)

Jsou neškodní,přesto jsou mi nepříjemní.

Můžete mi identifiovat,co je to za brouka?

Odpověď prosím na email ancaxteen@seznam.cz

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 07.03.13 20:41

Pošli nějaké lepší foto a cca velikost... ;)

doplněno 07.03.13 20:45:

Resp. - pokud vypadají nějak takto a velcí jsou cca 1 - 1,5 cm, jde o potemníka...

Ohodnoceno: 2x

Od: krysa009
Datum: 07.03.13 20:46

Lepší fotku nemám,jsem ráda že jsem je pochytala a nalepila..

jinak velikost je pár milimetrůpárkrát i větší..tipuju to tak na 0,3 mm-1 cm..

Od: mowla*
Datum: 07.03.13 20:57

No jo - z těch fotek ale nejde nic poznat - tak se kukni sem - http://www.skudci.com/abecedne-cz - nejpravděpodobněji půjde o potemníky, pilouse nebo červotoče.

Ohodnoceno: 0x

Od: krysa009
Datum: 07.03.13 20:47

a pozemník to není,nejsou mu vidět nožičky a krovky m malinké

Od: ar*
Datum: 07.03.13 23:00

Spíše mi to připadá, že jde o Stínku obecnou (říká se jí také sviňka)

Datum: 07.03.13 23:17

Není to tzv. brouk "autobus"? Ti jsou zcela neškodní, živí se prachem, stejně jako tzv. rybenky. Občas malí černí broučci nalétají zvenku, chce to do oken sítě a bude to v pořádku.

Datum: 08.03.13 07:12

Ano. Tyhle brouky znám, jen jsem nemohl najít název. Máš pravdu, je to svinka. Dá se s něma cvrnkat jako kuličkama*smich*

http://cs.wikipedia.org/wiki/Svinka

Žijou ve vlhku a temnu. Když se u nás ve skladě netopilo, lezly po zdech. Po zavedení vytápění vymizely. Někde poblíž musí být jejich úkryt-vlhké skuliny v místnostech, pod linem, gumovýma lištama apod.

Od: magi
Datum: 11.04.15 10:19

Dobrý den ,prosím o pomoc mám celou zahradu brouku říká se jim autobus ,mají radi vlko - lezou všude venku mi to nevadí ale lezou i do bytu a to je ten velky problém - prosím o radu moc děkuji ,přeji krásný den.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.