Co je to za pavouk?

Od: Datum: 14.12.12 20:48 odpovědí: 10 změna: 15.12.12 01:50

Zajímá mě, jak se jmenuje tenhle druh pavouka a čim ho mám nakrmit, aby přežil zimu :). Je to celkem běžnej pavouk, všichni ho máme na chatě, je i celkem velkej a macatej, viz obrázek

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 14.12.12 20:54

Pravděpodobně pokoutník stájový (nebo domácí)...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.12.12 21:03

možná že je to Tarantule, Slíďák tatarský. Taky jsme ho měli doma.

Od: michalov*
Datum: 14.12.12 21:57

Obyčejný pokoutník.Ten na levo je bych řekl kluk,tedy sameček. Zimu přežije,pokud nezmrzne někde.

Datum: 14.12.12 22:01

Jak jde rozeznat pohlaví u tohoto pavouka? :D

doplněno 14.12.12 22:07:

Opravdu je to pokoutník, zřejmě domácí. Dočetl jsem se, že ta potvora je jedovatá.. Může mě kousnout?

Datum: 14.12.12 22:09

Pokud ta fotka neklame stínem (čertví, fotka je dost nezřetelná), je to sameček aktuálně hledající samičku - a to je taky jediná doba, kdy lze snadno (pouhým okem) rozeznat samečka... :-D

Poslední články makadel má naplněné spermiemi, jsou jakoby zduřelé...

doplněno 14.12.12 22:12:

Spíše je to stájový - je trošku světlejší (ale i v tomto může foto kecat)...

A - všichni pavouci jsou jedovatí - neexistuje nejedovatý pavouk... Kousnutí pokoutníka (mimochodem, stájový je agresivnější - ale ani tak nepoužívá kousnutí k obraně běžně a útočí jen na kořist, na člověka ne) je nepříjemné (prý, nemám osobní zkušenost), ale určitě není smrtelné ani zdraví ohrožující...

doplněno 14.12.12 22:58:

Erasser - triček? - dvě... ;) Zatím mi stačí... *smich*

Datum: 14.12.12 22:55

Ty už máš doma asi hodně triček od poraďte.cz, co? :D

Díky moc za osvětlení.

Od: tomasgulas
Datum: 14.12.12 23:50

Fuj tajksl sviňa jedna sedminohá *uf*

Od: krkovicka*
Datum: 14.12.12 23:53
Tak zrovna takového jsem včera likvidovala na záchodě Biolitem na mravence.To tu někde je ještě samice?*bezim*
doplněno 15.12.12 00:01: Vím jsem sadista.Ale kvůli pavoukovi nebudu spát venku.Měl smůlu a já hysterickou paniku.

Datum: 14.12.12 23:57

Ty si zalíváš štěstí biolitem na mravence?*sok*

Pavouky si máš hýýýýýčkat... *smich*

doplněno 14.12.12 23:58:

Ne - neboj - pávouci nežijí v párech... To mají pavoučice ´vymakaný´ (až na několik málo druhů) - pánové jejich srdce se rychle mění v obsah jejich žaludku...

Datum: 15.12.12 01:50

Minulou zimu přesně takového jsem našla u nás v domě pod schody, bylo mi ho líto,byl celkem velkej a k jídlu by tam nic nenašel, tak přezimoval u nás, v malém akvárku. Dostal domeček , do víčka od minerálky vodu a krásně se zabydlel. *smich* Udělal si skoro po celé ploše síť... V panelácích se v mezipatrech, kde často lidi přezimují kytky , vyskytne i nějaká zazimovaná moucha, takže rodina to pojala jako "věc kolektivu" *smich* a i přes zimu pár much získal. Jinak jsem cca po 2-3 týdnech vždy v zooprodejnách zakoupila jednoho, toho nejmenšího cvrčka, co měli, a pavouk si debuříroval. Zkusila jsem i malinkýho moučnýho červíka a sbaštil ho taky.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.