Co je tohle za brouka?

Od: Datum: 14.12.12 20:48 odpovědí: 10 změna: 14.12.12 23:16

Poraďte prosím, co je tohle za brouka? Před rokem jsme se nastěhovali do pronájmu, už tedy rok je zabíjím všude možně po bytě a nevím jak se jich zbavit. Zřejmě se jedná o škůdce, ovšem nic vážného nedělá..jen děsně obtěžuje svou přítomností a vzhledem k tomu, že mám doma malé dítě, jsem z toho trochu nervózní. Jednou jsem je našla vlezené ve skříňce s potravinami, byli vlezení v kukuřičných chlebíčcích, vše jsem zlikvidovala, vydezinfikovala, ale brouci se nepochopitelně stále objevují v různých částech bytu, nejčastěji je nacházím na oknech a kolem oken (na záclonách, parapetu). Může se jednat o červotoče spižního? Pokud ano, proč je nemůžu už nikde v potravinách najít? Nebo o červotoče jiného? Máme ve dvou pokojích staré nelakované parkety a v kuchyni staré lino, ale žádný zvuk (jako by měl u larev být slyšet) neslyším... ovšem tak trochu už je podezřívám, že opravdu vylézají z podlah. Poraďte prosím.. co to je a jak se toho zbavit. Předem moc děkuji!Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 14.12.12 21:03

Pravděpodobně kožojed - viz: http://www.skudci.com/kozojed ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elmima*
Datum: 14.12.12 21:09

To se mi moc nezdá, dočítám se, že bodá (tihle nic nedělají, jen líně někde lezou) a to bych ho nacházela i ve skříních s oblečením a tak, ne? Opravdu nemůžu dojít na to, odkud lezou. Pokaždé ho nacházím jinde..dokonce na wc..

Od: elmima*
Datum: 14.12.12 21:11

a myslíte, že je možné, že je zalezený v parketách? pod linem?

doplněno 14.12.12 21:19:

www.skudci.com nefunguje, tak se omlouvám, že mám ještě doplňující otázky. jinde se mi nepodařilo o tomto broukovi nic pořádného najít.

Od: mowla*
Datum: 14.12.12 21:22

Mezi linem a parketami těžko - ale v lecjaké škvíře mezi parketami, pod parketami, mezi parketami a zdmi - kamkoli se vejdou... Stačí lino nazdvihnout a kouknout... ;) -minimálně by měly být k nalazení zbytky kukel...

"Líně lezou" - venku je chladno - a pokud dům/byt nejsou zatepleny, v dutinách horko nebude... Navíc končí jejich letošní životní cyklus...

"bodají" - sááákra - to jsem se nikde nedočetl... :-D

doplněno 14.12.12 21:23:

Další stránky:

http://www.desinsekta.cz/cs/a…tlas-skudcu/49-kozojed-obecny

http://leccos.com/index.php/clanky/kozojedi

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elmima*
Datum: 14.12.12 21:34

http://www.desinsekta.cz/cs/a…tlas-skudcu/49-kozojed-obecny právě zde, kopíruji:Škody

nepříjemný obtížný hmyz sužující své oběti bodáním a přenosem choroboplodných zárodků.

moc díky za info... :)

fuj, no já se asi stěhuju. *nevi* v parketách jsou opravdu velké díry, některými jich může prolézt i několik naráz jak jsou velké! a nelakované. no to jsme se nastěhovali teda..

Od: mowla*
Datum: 14.12.12 21:38

No - nevím - nikdy jsem s nimi nebydlel - ale larvy se živí ´odpadky´, dospělci nektarem - to bych viděl jako chybu popisu... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kytara
Datum: 14.12.12 22:26

zdravim, mě ještě napadl otrávený cukr nebo deratizatér, nebo konzultace s ním, nebo taková ta krabička pro mravence :) .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elmima*
Datum: 14.12.12 22:51

No obávám se, že pokud jsou vlezení v parketách, že to bude chtít celé nové podlahy (že asi jen nějaký otrávený cukr či krabička nepomůže) a jsme bohužel v pronájmu, takže to bude trochu složitější s deratizací či vyhubením. Ale určitě se zkusím po těchto možnostech ještě podívat. Rozhodně díky za příspěvek! ;)

Od: mowla*
Datum: 14.12.12 22:57

Deratizace se v takových případech provádí zaplynováním - takže si spíše s ´domácím´ domluv krátkodobé přechodné ubytování jinde, pár dnů to trvá...

;)

doplněno 15.12.12 00:40:

V paneláku se broučci samozřejmě mohou šířit i přes několik pater... Taky deratizace se obvykle dělá ne v jednom bytě... To budete mít veselé...

Ovlivnit zdraví by ale deratizace - dobře provedená, mít neměla, deratizátoři bývají pečliví...

Známí takhle nějak koupili domeček i s utajenými nájemníky - tak jeli k moři...

*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elmima*
Datum: 14.12.12 23:16

a jéééje, samé lepší se tady dnes dozvídám *smich* asi dáme nohy na ramena a rychle se odstěhujem a budeme doufat, že si nějakého zatoulance neodvezeme do nového s sebou..

doplněno 15.12.12 00:19:

Tak mě ještě napadla jedna věc.. je možné, že by k nám lozili od sousedů? Bydlíme v panelovém domě a vedle nás i pod námi bydlí vdovci a jako chlapi by takovýhle problém nemuseli nijak moc řešit - pár broučků je přece nezabije (navíc chlapi si tolik nepotrpí na pořádek a mohli by mít nějaké hnízdo třeba ve špajzu, aniž by o tom věděli), tak jestli by případná deratizace jen naší byt.jednotky nebyla pak zbytečná..? Ale teda vážně si nedokážu představit, kam bychom se stěhovali na pár dní (nedejbože pokud by se musela deratizace opakovat) a jestli by to následně nějak nemohlo ovlivnit zdraví mé 8měs. dcery..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.