Chtěla bych určit druh pavouka

Od: Datum: 11.10.12 00:15 odpovědí: 6 změna: 11.10.12 07:04

Dobrý denm

před pár dny jsme doma našli tohoto pavouka. Nevíte někdo, co to může být za druh?

Děkuju, Katka.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 11.10.12 00:51

Pravděpodobně Pokoutník domácí (nebo stájový) - velice běžný pavouk... Jeho sítě poznáš velmi snadno - nejčastěji jsou v rozích a vytváří trojúhelník mirně se svažující do rohu (místnosti), v rohu končí chodbičkou s kruhovým průřezem vedoucí směrem dolů (únikový východ)... Stájový je agresivnější, ale oba druhy lze vzít do ruky bez velkého nebezpečí pokousání...

;)

Od: katerina*
Datum: 11.10.12 07:02

Děkuju za zprávu, asi to bude on :)

Datum: 11.10.12 00:57

Datum: 11.10.12 06:54

Možná je tahle fotka lepší...

Datum: 11.10.12 06:56

Pavouk podruhé

Datum: 11.10.12 07:04

Myslím, že je to obyčejný pokoutník domácí. Zhruba jednou do roka mě vystraší natolik, že jsem zralá na to, aby mě 50 km od domova chytali do lasa.*smich* Logické myšlení nepomáhá - je malý, nic nedělá, bojí se víc, než ty...Houby platné, lítám a řvu jako chovanec Bohnic.

Klidně vezmu do ruky myš, žábu, brouka, hada, ale tyhle potvůrky mi strašně vadí. A nedokážu zdůvodnit, proč právě ony. Jaga.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.