Kolik stoji kupirovani

Od: Datum: 09.01.14 23:49 odpovědí: 9 změna: 12.01.14 10:37
Dobry den kolik stoji kupirovani ocasu 3 denních stenatek.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.14 00:31
avatar

Kupírování je nelegální a od toho se odvíjí cena. Slyšel jsem, že kupírování uší stojí 2 - 3 tisíce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 10.01.14 09:25

Kupírování ocasu štěňat není nelegální, do věku 7 dnů štěněte je zákon nezakazuje.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.01.14 10:10
avatar

Zavolejte vetovi a zeptejte se. Třeba přijede k vám a za 5 minut je po problému. :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bohemica*
Datum: 10.01.14 16:05

Kupírování ocasů u nás není (na rozdíl od kupírování uší) zákonem zakázáno, ale je z hlediska týrání psů víc neetické než kupírování uší. Uši se kupírovaly u štěňat ve věku 7-10 týdnů , v narkóze a operaci prováděl veterinární lékař.

Kupírováním (tedy amputací) ocasu se za plného vědomí odstraní část páteře. Může ji provádět každý, kdo si na to troufne. Nehledě na utrpení štěněte, pes později může trpět tzv.fantomovým syndromem, ztrácí významný komunikační prvek (vrtění pahýlem není to pravé), ocas také je významnou oporou rovnováhy při rychlém pohybu a skocích (takové "kormidlo) a má mnoho jinch významů.

Když máte novorozená štěňata, tak víte , že když s nimi neopatrně manipulujete nebo na ně fena šlápne ap. dovedou se pěkně hlasitě ozvat. To, že malá (slepá) štěňata necítí bolest , je hluboce zakořeněnný MÝTUS, ale nezakládá se na pravdě.

Dovedete si představit, že jeden z vašich prvním vjemů, když jste slepý a hluchý tvoreček a znáte jen bezpečí a teplo matky a svých sourozenců, vás najednou někdo uchopí do vzduchu a utne vám při plném vědomí kus živé tkáně (páteře)? Zkuste si uvědomit, jak je

pro člověka bolestivá záležitost když si narazí kostrč ...

U pracovních psů kdysi kupírování mělo svůj význam (obavy z poranění psa), ale dnes se většina plemen ke svému původnímu účelu nevyužívá a amputace je pouze "estetickou" záležitostí. V mnoha zemích navíc (pokud se jedná o psy s PP) se nesmí amutovaní psi zůčastnit žádné veřejné akce (výstavy, zkoušky atd.). Stále víc našich chovatelů opouští od zbytečné, nemoderní tradice a svoje psy už nechává v přirozené podobě.

Rozmyslete si dobře, zda je nutné nenapravitelně psa trvale takto "esteticky" upravit.


doplněno 13.01.14 10:46:

Okrajovat kousky těla živému tvorovi a posuzovat přitom míru jeho bolesti, to opravdu dokáže jen někdo!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.01.14 13:57
avatar

Kupírování ocásku se za plného vědoní dělá jen u nejmladších štěňátek. Veterinář stříhne, štěně kvikbe a za chvíli o nišem neví. Kupírování starších psů se provádí (má se provádět) v narkóze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: astik
Datum: 11.01.14 12:38

Zkuste si sám uříznout nějakou část těla ... určitě by se vám to líbilo! Ocas u psa má nejen estetickou, ale hlavně funkční vlastnost, neberte mu ji. Že si někdo před x lety vymyslel tuhle blbost, nemusíte ji následovat. Pokud to není ze zdravotních důvodů - což není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 11.01.14 21:09

Ráda bych udělila bod, ale nejde mi to, chybí možnost.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.01.14 08:08
avatar

I já bych ráda Astika ohodnotila, má pravdu. Příroda i ten ocas k nečemu psům dala. S ocasem si neumím snad představit jen boxera, ale viděla jsem třeba i dobrmana s ocasem a byl to pěkný pes.

Sotva se ty uzlíčky narodily a budete jim dělat při vědomí bolest. Nedělejte to.

Dal byste si vy a navíc bez umrtvení ufiknout Vaši okrasu? Určitě ne! *bum* A že ocas pro psa okrasou je, to mi nevyvrátíte. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.01.14 10:37
avatar

Já zase tak tvrdě proti kupírování ocásků nejsem. Měla jsem 2 knírače a dvěma štěňatům přišla veterinářka kupírovat ocásek. Střihla, jehlička, nit, jeden steh. Prckové kvikli a bylo hotovo. Horší bylo tetování. To bylo křiku mnohem více. To nemluvím o ouškách. To bylo hrozné, nerada na to vzpomínám. *sok* Nemohu si pomoci, vím že je to otázkou vkusu a u mně i zvyku, ale bez ocasů a plandavých uší, se mi spousta psů líbí více.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.