Co je to za okřídlenou havět?

Od: Datum: 23.07.12 18:59 odpovědí: 4 změna: 24.07.12 16:55

Dobry den byla jsem z detmi v lese a jeste jsem nezazila,takovy utok,nejakych potvor.Vubes nevim ,co to mohlo byt.Melo to spoustu nozicek,vypadalo,jako klistata,nebo mini pavoucci a kridla.Zacali se nam zapletat do vlasu,male jich tam lezlo cca 50ks,nestacila jsem je zamackavat.primo se lepili na telo a zavrtavali do vlasu.Nevite nekdo,co to mohlo byt?Dekuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.12 19:47

Jestli to vypadá, jako okřídlené klíšťata, tak by tó mohl být kloš:

http://www.skudci.com/klos-jeleni

Od: zelvak007*
Datum: 23.07.12 19:56

Zdravím.

Sice nevím co to je, ale několikrát jsme to už také spozorovali. Je to opravdu velmi otravné a těžko se to odhání...

Jak již bylo řečeno v předchozím komentáři, mohl by to být kloš jelení - také jsem si to na počítači vyhledávala.

zelvak007;)

Datum: 23.07.12 20:11

Je to kloš jelení. Nechápu, kde se vzali, začali nás otravovat na procházkách po lese teprve před pár lety. Manžel panikařil, že jsou to klíšťata. Klíšťata ovšem nelítají. S klíšťaty jsem prožila prvních 18 let života (pak jsem se vzepřela a na chatu mě nedostali *smich*), takže je dobře poznám, tohle je něco jiného. Otravné jak hrom. Chudáci psi, těm vlezou pod srst na kůži a koušou je.

Datum: 24.07.12 16:55

Jee,diky,obema.Ja jsem si rikala,ze treba ani nikdo nebude tust z meho popisu oc jde.Koukala jsem ted do wikipedie a tam pisi,ze vypadaji jako letajici klistata a po usednuti na hostitele kridla ztraci.Tak to je presne ono.Bylo mi divne,ze litali a pak holka mea plnou hlavu bezkridlich broucku.Tedy,tohle potkavat porad v lese,tak si to rozmyslim,byli jsme uplne dorychtovany a to na me jiné stipavky moc ani nejdou.Tak jeste jednou dik,aspon vim oc jde.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.