Brouci v domě

Od: Datum: 22.05.12 09:06 odpovědí: 5 změna: 24.05.12 12:34

Dobrý den,

koupili jsme domek a začátkem jara se v našem domě začal vyskytovat brouček viz. foto. Muže někdo poradit o jaký hmyz se jedná a jak se ho zbavit. Více se začnou v domě vyskytovat, když je venku velké teplo. Dále by mě zajímalo zda je to jen záležitost nějakého období (např. jaro). Jsou kolem 4mm velcí. Děkuji předem za odpověd.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: via
Datum: 22.05.12 09:24

Fíha, to jsem ještě neviděl. My máme také malé broučky, ale ne s tak strašidelnými nožičkami. nezbývá je než hledat a lovit po jednom. Každopádně doporučuji uklízet i temná nedostupná místečka. Zřejmě se rodí v nějaké puklince ve zdi za skříní, v podlaze, v navršeném nehybném oblečení na zemi či v díře v okně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 22.05.12 09:32
Dobrý den.Už jednou jsem tady uváděla tyhle stránky http://cit.vfu.cz/vet-ekologi…e/fotogalerie/fotogalerie.htm zkuste juknout.Pak hledat dle názvu broučka informace na netu;)
doplněno 22.05.12 09:41: Vypadá to na jednoho pilouse.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 22.05.12 10:39

Velmi pravděpodobně jde o některého z pilousů - šíří se napadenými potravinami (obilovinami)... Doporučuju prohlédnou (vyhodit) veškeré papíry z polic ve spíži, rozebrat a vyčistit police apod. Přežívat (larvy, vajíčka) mohou i např. za tapetami...

Pokud máte domek ´nový´ a dosud nerekonstruovaný (nezařízený), je nejjednodušší se obrátit na desinsekční firmu a vyhubit broučky zaplynováním...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 22.05.12 10:59
avatar

Dobrý den. Nevím, co je to za brouka. Co bych dělala já. Nevím, jaké máte podlahy, zda nemáte dřevo? Jestli ano, pak by chtělo začít s prohlídkou podlahy. Pak teprve začít s ochranou. V příloze je přípravek ( Demetran,) koupení v Globusu, ale, asi ho budou mít i jinde. První, bych potřela všechny prahy v místnostech, spoje stěn, dole na zemi, kde se brouci vyskytují. Tento přípravek používáme na prahy na chalupě vždy na podzim, kdy se chce vše živé, stěhovat dovnitř. Stačí, když brouk přeleze práh a je po něm. Každé ráno musíte luxovat a posbírat mrtvolky.

doplněno 22.05.12 11:02:

Info o DEMETRANU. Je to prášek. Stačí malý štěteček a jen potírat spáry, nebo prahy. NEDÁVAT PRÁŠEK PŘÍMO, na zem, je to zbytečné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sivul
Datum: 24.05.12 12:34

Děkuji všem za rychlou odpověď. Teď aspoň vím o jakého broučka se jedná. Je to na 100% ten Pilous..

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.