Co to je za pavouka?

Od: Datum: 18.05.12 22:59 odpovědí: 6 změna: 24.06.12 07:14

Dobrý den,

letos jsme měli nemilé překvapení na vánočním stromečku, po 3 týdnech co jsme ho měli doma objevila jsem na něm hustou pavučinu. Nejdřív jsem si říkala, že to jsem tedy opravdu pěkně zanedbala úklid, když mám na stromečku takovou pavučinu, vyluxovala jsem jí a druhý den tam byla ještě větší a k tomu se přidala stovka pracujících malých pavoučků. Nic děsivějšího jsem neviděla. Mohli byste mi prosím někdo říct co to bylo zač? Díky Linda

doplněno 19.05.12 21:17:

nešla mi ta fotka vložit, byli maličcí se žlutým zadečkem

doplněno 19.05.12 21:22:

nešla mi ta fotka vložit, byli maličcí se žlutým zadečkem s černým zakončením

doplněno 19.05.12 21:40:

nešla mi ta fotka vložit, byli maličcí se žlutým zadečkem s černým zakončením

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 18.05.12 23:05

Pravděpodobně na stromečku byl kokon s pavoučími vajíčka a přinesením stromu do tepla se mláďata vylíhla...

Vaše líčení neukazuje na nějaký druh...

Od: lindas*
Datum: 24.06.12 00:00

podařilo se mi vložit foto návštěvníků https://www.poradte.cz/volna-…3908-co-to-je-za-pavouka.html

Od: michalov*
Datum: 19.05.12 07:11

To děsivé byly pavoučí dětičky. Takto to vypadá,než se rozutečou do světa. Typoval bych křižáky,ale těžko říci bez pořádné makrofotky. :) Jakmile se začnou pohlavně diferencovat rozprchnou se po okolí,jinak by se navzájem požrali. Je zajímavé,že malí pavoučci dělají i roztomile malinkaté sítě,tedy spíše "siťky". *smich* Jsou to naprostodokonalé zmenšeniny sítí dospělých pavouků.Malý křižáček upřede pavučinku velkou jako poštovní známka. :)

doplněno 19.05.12 07:25:

Ještě bych doplnil jednu zajímavost. U slíďaka hajního(je to ten běžný pavouk co bez sítí pobíhá mezi rostlinami na záhonech a ve skleníku atd..samičky nosí tu bílou kuličku,kokon s vajíčky) např.,nosí pavoučí maminka po vylíhnutí své dětičky na svém těle. Tu je foto (děti má na zadečku): http://www.naturfoto.cz/slidak-hajni-fotografie-5633.html Zajímavá situace nastává,když se v tomto "požehnaném stavu" setkají dvě samičky,protože dochází často k boji na život a na smrt. Dětičky u obou maminek to vycítí a po nohách,jak jedné tak i druhé, slezou dolů na zem. Počkají až si to maminy vyřídí a té co boj přežila vylezou znovu na hřbet ,ale všechny.Takže jí ,krom svých dětí ,přibudou i sirotci od sokyně. ;)

Od: lindas*
Datum: 24.06.12 00:00

podařilo se mi vložit foto návštěvníků https://www.poradte.cz/volna-…3908-co-to-je-za-pavouka.html

Od: tomasgulas
Datum: 24.06.12 04:03

Tohle je ale opravdu zajímavé počteníčko. Kdybych neměl arachnofobii jako prase, tak bych to snad chtěl i vidět na vlastní voči *smich* Nebylo by tam něco o hadech?

Datum: 24.06.12 07:14

Tak tohle kdybych měla najít pod stromečkem, vzhledem k mému silně negativnímu vztahu k pavoukům, měla bych po Vánocích, po dárečcích a chytili by mě možná tak někde v jižní Itálii, jak bych mazala pryč.

Moje známá mi vyprávěla, jak o Vánocích přinesl její manžel domů borovičku a ona z ní v tom teple získala klíště na krku. Ale co je jedno pitomé klíště, proti tomuhle. Koupím si opravdu umělý stromek /už asi 10 let ho silně zavrhuji/, protože z něj by tohle nadělení určitě nevypadlo.*ee* Jaga.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.