Pes čůrá na koberec!

Od: Datum: 06.04.13 18:04 odpovědí: 8 změna: 07.04.13 10:37

Dobrý den, mám tříměsíční fenku bišonka, čůrá nám na koberec*nevi*. Poraďte mi, jak ji to mám odnaučit. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.13 18:29
avatar

Nakopnout *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laybor*
Datum: 06.04.13 18:53

Psa noste na místa, kde se nevenčí mnoho psů, aby se necítil ohrožený na něčím teritoriu.3. Zpočátku Vašeho psa vynášejte každé 3 hodiny ven ve dne i v noci (převážně však po napití, nakrmení, spánku nebo hře). Zvýšíte tak pravděpodobnost vyvenčení psa venku a můžete takto pozitivně podmínit žádoucí chování. Postupně čas a dobu mezi venčením protahujte.4. Za každé vyvenčení se venku pejska pochvalte a odměňte pamlskem. Pochvalu s odměnou si načasujte tak, aby byl pes pochválen, ještě když potřebu vykonává. Chvalte, tak abyste psa nepolekali, ale ujistili ho o tom, že jste s jeho chováním spokojeni.5. Pokud doma někde najdete vykonanou potřebu, tak už dělejte, jakoby se nic nestalo. Někteří psi si takto vynucují pozornost i když je z Vaší strany negativní.6. Nikdy doma neuklízejte nadílku před psem! Psa zavřete do vedlejší místnosti a pak se teprve zabývejte úklidem jeho nadílky. Až vše uklidíte, tak psa vypusťte a dělejte, jakoby se nic nedělo a psa si chvíli nevšímejte.7. Pokud jej přistihnete při činu, tak jej jen popadněte a vyneste ven, ve vašem případě na psa vůbec nemluvte ani jej nijak nekárejte.8. Pokud se pes vyvenčí venku, tak mu dejte radostně najevo, že je ten nejúžasnější pes na světě, který právě pochopil, co se po něm chce.9. Celkově Vám doporučuji pejska spíše pozitivně podpořit. To znamená, pokud se vám jakékoliv jeho chování líbí, tak jej pochvalte a nebojte se i pejska dobrotkou odměnit pro posílení Vašeho vzájemného vztahu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: susenka*
Datum: 06.04.13 18:57

david63- Spíš nakopnout vás..

K dotazu, je to ještě mimino :) musí se to ještě naučit, když se vyčůrá venku opravdu radostně jej pochvalte. Když začne doma čenichat, chodit do kolečka, hledat si místečko, kde by to vykonal, urychleně ho vemte a běžte s ním ven a zase chválit, chválit a to opravdu radostně.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.04.13 19:09
avatar

To chci vidět :-P

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.13 07:56
avatar

Pokud neumíte rozumě poradit, tak se na to vykašlete. Vaše reakce není vtipná, je jen hloupá.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: lego®
Datum: 06.04.13 20:17
avatar

Nechat ji vycurat venku?
Nas pes je venku celej den a na koberec necura.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.13 07:53
avatar

Je ještě malá, nosteji po probuzení a po jídle hned ven, jak se vyvenčí, moc pochvalte. Pokud se vyčurá doma a vy ji vidíte, hned důrazně a nazlobeně řekněte NE! Pokud jen objevíte loužičku tak ji ukliďte, psa nekárejte, protože on stejně nebude vědět za co. V žádném případě jí do toho nemáčejte čumák, stejně to nepochopí a ještě vám přestane věřit.

Takže jediná cesta je pořád do zblbnutí běhat se stěnětem ven :) a za každé vyčůrání chválit. Musíte mít trpělivost, toto období je hold náročné. Nebojte, všichni jsme tím prošli, jen to chce čas a trpělivost.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.04.13 10:37
avatar

https://www.poradte.cz/zvirat…k-odnauct-psa-curat-doma.html ;)

doplněno 07.04.13 10:39:

Štěňata čurají nejraději na koberec, protože to nestříká zpět na nožky a bříško. :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.