Sousedů kočka mi chodí kálet na zahrádku

Od: Datum: 04.04.13 20:33 odpovědí: 18 změna: 14.05.13 20:29

Vím, že kočku nikdo neuváže, ale přesto - nemáte někdo nějaký fungující tip, jak zabránit sousedovic kočce chodit vykonávat svou potřebu na mou zahrádku? Mám malé děti, na zahrádce pískoviště (zakryté, ale i tak mi to vadí), "hovínka" jsou na chodníčku, v záhoncích...

Loni to bylo děsný , letos (už u nás není sníh) jsou tam "hromádky" znovu. Kočce nechci v žádném případě ublížit, pouze ji odnaučit tuto potřebu konat u mne na pozemku. Dík.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.13 20:35
avatar

Pořiďte si psa. Bez legrace... přítel měl zahradu také očůranou, kočky skákaly všude možně. Od té doby, co mají psa, se kočky zahradě zdaleka vyhýbají.

doplněno 04.04.13 20:43:

Na internetu se často radí vychytat chvíli, kdy je kočka u vás, a pak ji pořádně zlít hadicí. Po nějakém čase by si to měla zapamatovat... rušiče a podobné nefungují. Tvrdší rady zase říkají buď se s tím smířit, nebo kočku odprásknout*nevi*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: karolinnka
Datum: 04.04.13 20:36

No dobrý tip, ale pro nás nerealizovatelný. Nejmladší prcek má silnou alergii (právě na pejsky), navíc bydlíme v paneláku, zahrádku máme daleko od bytu (každý den tam nechodíme).

Datum: 04.04.13 21:21
avatar

Pokud máte hovínka na chodníčku a jiné tvrdé ploše (trávník apod), tak to není od kočky. Kočky chodí dělat hovínka zásadně tam, kde si to můžou zahrabat. Vyčůrat se půjde i na trávník to ano, ale hovínko tam nikdy neudělá. Pokdu máte hovínka v záhoncíh, tak mohou být i od koček, to souhlasím. A pokud je ten záhonek ještě čerstvě zrytý tak tím víc.
Věřte mi, kočky mám 2 (kočku a kocoura) a když přijdete ke mě na zahradu, tak hovínko nenajdete ani jedno (možná tak pod keři - to jsem nezkoumal. Jediný, kdy jsem hovínka po nich našel, bylo, když jem srovnal plochu navezenou hlínou, a zasel trávník. Bylo to měkké, tak tam mi hrabat chodili (s gustem, potvory). Zarostlo to a je pokoj.
Po chodníčkách nechává hovínka kuna. Jsou to takové tuhé válečky, vypadají jako kočičí, ale dost často v nich jsou vidět pecky třeba od třešní (je zvláštní, že i v zimě). Kunu mám na půdě, takže tyhle její značky nacházím dost často všude možně - používá to jako značkování svého teritoria.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.04.13 22:47
avatar

Naprostý souhlas. Kočka po sobě exkrement vždy zahrabe a ještě čichá, jestli se jí to dobře povedlo. Osobně mám na půdě taky kuny a jejich výkaly plné pecek z třešní musím dost často uklízet stejně jako skořápky od vajec a někdy hromadu peří. Takže pokud máte někde hromádky, je to od toulavého psa nebo od kuny.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kejki
Datum: 04.04.13 23:54

Ale jednak značkují a druhak zahrabávají i do sněhu, který teď roztál.

Pokud máte to štěstí, že bomby v trávníku nemáte, buďte rádi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.13 02:00
avatar

To bohužel neplatí u všech koček. Náš kocour se klidně vyse** uprostřed předsíně a je mu fuk, že to nemůže zahrabat ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.04.13 11:14
avatar

To je ale úplně jiný problém. Tím vám ten váš kocour něco ukazuje - něco se mu nelíbí nebo to je pomsta za něco. Normálně tohle kočka neudělá.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.04.13 22:10

Prak, vzduchovku, atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 04.04.13 23:58

Už se to tu řešilo - odpuzovače ve formě spreje a granulí rychle vyčichnou, i když tedy opravdu odpuzují. Pokud tam máte elektriku, je PIR čidlo + elektromagnetický ventil pouštějící vodu ideální řešení.

Záhonky přikryté netkanou textilií jsou výborné pro vyhřívání a v případě, že jí nadouvá vítr, je zdrojem skvělé zábavy pro kočku. Ale aspoň to nepokaká.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.13 07:51
avatar

Někde jsem viděl video, jak kdosi prolil trávník vodou, připravil si trafo a dva dráty a čekal. Když přišla kočka, tak ty dráty píchnul do země. A to byste koukali, jak ta mrcha nadskočila :D Samozřejmě tam bylo tak akorát voltů, takže jí to neublížilo, ale myslim, že už se nevrátila :))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.13 19:14
avatar

Tak to je trochu fyzikální nesmysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.13 09:49
avatar

Já jsem hluboce přesvědčená, že nevymyslíte vůbec nic. Táta stával s prakem u okna. Kočka se naučila vnímat okno i zády a stejně se mu do záhonu česneku, který byl vždycky nakypřený, vykadila. Ti dva se upřímně nenáviděli a já jsem přesvědčená, že to ta kočka tátovi dělala záměrně. *cert*Kolem mé zahrádky v kolonii bylo několik koček. Bylo to k uzoufání. Kočičnce na botách, na motyčce, na rukavicích. Jak jsem zahrádku milovala, tak jsem toto nenáviděla *blee* A všichni okolo nás také. Nikdo nic nevymyslel. Bylo mi koček líto, byly to chuděry, ale jen do té doby, než jsem umývala kočičinec z boty a z motyčky. *blee**plac*

Ohodnoceno: 5x
 
Od: erik*
Datum: 08.04.13 20:36

Tak si oplotte zahrádku.*cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.13 09:56
avatar

erik, žádný plot není dostatečně vysoký. Naši domácí kocouři si "vezmou míru" a z místa skočí na kuchyňskou linku a s jediným kratičkým dotykem na horní skříňky. Bez mezipřistání na poličku nad futrama dveří v pohodě. Abych ho sundala, musela jsem si vzít židli. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ladaadal*
Datum: 09.04.13 10:03

Oplotit zahrádku proti kočce? To slyším poprvé. Viděls někdy kočku, jak se pohybuje v terénu? Tak možná nějaká desetimetrová zeď a ani tam bych si nebyl jistej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 14.04.13 18:03

Útulkářky mají ploty se zahnutím na stranu koček, pak nepřelezou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 11.05.13 19:21

Kočka po sobě vše zahrabe, je velmi čistotná. Odhaduju, že "hovínka"máte od ježka. Také nám něco podobného občas nadělí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 14.05.13 20:29

Kočky značkují teritorium a některé zahrabávají velmi ledabyle. Černé ježčí žížalky vypadají úplně jinak.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.