Pes nechce chodit po schodech

Od: Datum: 04.04.13 19:20 odpovědí: 7 změna: 05.04.13 09:55

ahoj mam psa labradora a ted jsem se přestehoval do třetiho patra a muj pes nechce vyjit schody uplne se třepe strachy uz v mezipatře.žadne dobrutky nezabiraji ani jeho psi kamoš endy.co ted?jinak je uplně ve formě a zdravy asi nejaky psychicky blok.

děkuji za pomoc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: arwi®
Datum: 04.04.13 19:30

Labradoři rádi aportujou.Co zkusit hodit o pár schodů výš jeho oblíbený aportek,třeba by na strach zapoměl?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.04.13 19:53

Chce to hlavně trpělivost. Máme sice středoasiata, ale podobný problém. Dva schůdky ze zahrádky na dvorek se odvážil nahoru i dolů poprvé asi po 1,5 roce, když neměl kudy se dostat k vodě a jídlu do kotce, protože jem překopával dvůr. Od té doby si zvykl, ale když přijde k jakýmkoli jiným schodům, kde je víc jak 3 stupně, nehnu s ním. A bohužel při jeho váze ho nikdo ani nezvedne, takže se musí jít, dokud není nějaká šikmina na výskok nebo seskok.

Zkus ty dobrůtky opačně. Vynes ho na třetí schod odshora a pamlsek dej nahoru. Zjistí, že dva tři schody nejsou problém. A pak ho budeš dávat níž a níž. Až se naučí nahoru, můžeš zkoušet dolů, to je pro něj horší. A nekombinoval bych to. Když už ten blok povolí nahoru, mohl by ho dolů zase dostat zpět. Nejdřív všechny schody nahoru a pak pomalinku zkoušet sestup.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jessazuza
Datum: 04.04.13 20:01

můj pes to taky nesnáší...když jdeme po schodech na zahradu to mu problémy nedělá..
nebojte on si zvykne :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.13 20:14
avatar

Zdravím. Odbourat strach nějaký čas potrvá. Zkuste psa motivovat nejen pamlsky, ale za pomocí někoho, koho zná, na koho je zvyklý a koho má rád (přítelkyně, kamarád, manželka...). Vy se psem dole a nahoře na schodech druhý, který by psa lákal (třeba pomocí oblíbené hračky) aby k němu přišel a povzbuzoval ho tak..Aby odvedl jeho pozornost od překážky, kterou pro něho schody představují. Tak to zkusit trénovat, dokud pes stres a obavy nepřekoná a nebude schody vnímat jako něco automatického, z čeho není třeba mít strach. Chce to cvičit a mít trpělivost. Jen můj názor, Vám přeji brzké zlepšení problému.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marenka*
Datum: 04.04.13 21:04

Já to oba kluky psí naučila tak, že jdu těsně vedle nich. Já krok, oni taky. Mluvím na ně, aby se nekoukali na tu "hrůzu", ale mě do očí a až nahoře si ten pes všimne, že je nahoře. A v tu chvíli bláznivý poprask.. "No ty jsi šikovný, podívej, ty jsi hodný, pašák..." Ze schodů jsem je musela "nadnášet" na kšírách, ale to asi s labíkem nepůjde.

doplněno 04.04.13 21:25:

Nara má pravdu, to mi vůbec nedošlo. Naši psi taky chodí u zdi. Ten mladší se o ní skoro opírá bokem. A nejhorší jsou schody, přes které je vidět. Nemyslím v té části kde se šlape, ale v mezerách. Snad víte, jak to myslím.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nara22*
Datum: 04.04.13 21:09

Určitě je dobré chodit s ním krůček po krůčku a hlavně nespěchat a pochválit pamlskem nebo pohlazením. Náš pejsek se hrozně bál chodit po té straně u schodů, kde není zeď, jak je jen zábradlí. Pokud někdo stál u zdi a on měl jít na straně zábradlí, tak nešel a klepal se. Nemůže být problém to, že mu třeba stojíte na místě u zdi?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.04.13 09:55
avatar

Všichni psi chodí po schodech kolem zdi. Je srandovní pohled, když Dorce stojí někdo v cestě, uhnul se jí ke zdi. Je to patová situace. ;) S vaším psem bych vyzkoušela vzít ho za obojek, zavelet "k noze", natlačit mírně, ale důrazně kolenem na zeď a vykročit. Stále ho držet nohou u zdi. Nedat mu prostor pro výhled a pro uvažování. Být mu oporou, jakože Nic se nemůže stát, jsem s tebou! :)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.