Proč umírají ancistrusy

Od: Datum: 04.04.13 07:38 odpovědí: 7 změna: 05.04.13 11:49

dobrý den, prosím o radu, možná máte už zkušenost...

umírají mi ancistrusy, všechny ostatní ryby jsou v pohodě, ale nejdřív mi v jednom týdnu umřeli 3, které jsem koupila najednou. Pak jsem koupila další dva a dnes jeden z nich umřel. Čím by to mohlo být?

děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.13 08:16

Zkontrolujte kyselost vody.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.04.13 08:48

Určitě zkuste tu kyselost. Jak se chovají? Mně když jednou začali vymírat, tak to ale dávali najevo. Obraceli se na záda, byli naprosto apatický, bez duše. A bylo to zkaženou vodou. Vyrostla mi totiž kytka až nad hladinu (aniž bych si toho všiml) a list se přilepil zespodu na kryt nádrže. Jak tam bylo vlhko a teplo od světla, tak ten list začal hnít a ta břečka kapala do vody. Naštěstí jsem na to přišel včas, takže to neumřelo všechno. Prohledejte tedy akvárium, zda tam není něco, co tam být nemá.

Od: lajalal
Datum: 04.04.13 15:25

Kyselost zkusím, děkuji.

Právě že na nich nic divného nepozoruji. Jsou úplně normální a pak tam najednou najdu některého mrtvého. Asi před měsícem jsem akvarium kompletně čistila kvůli řašám a co šlo, to jsem uvařila a živé rostliny vyhodila, zůstaly tam jen umělé. A ani teď jsem nenašla nic, co by mohlo dělat problémy.

Datum: 04.04.13 10:05

Dobrý den, jak máte velké akvárium a jaký používáte filtr? vypadá to na vyšší podíl dusitanů a podobných škodlivých látek.

Od: ar*
Datum: 04.04.13 14:07

" umírají mi ancistrusy, všechny ostatní ryby jsou v pohodě "

Nepoužíváte nějaké léčivo (hnojivo),které obsahuje Malachitovou zeleň, nebo není v nádrži něco měděného? To je pro krunýřovce smrtelně jedovaté.

Ohodnoceno: 2x

Od: lajalal
Datum: 04.04.13 15:29

Děkuji, dala jsem tam jen tablety Algostop jako prevenci proti řasám, protože s nima byly problémy a ještě mi v akvaristice doporučili nalít tam přípravek na úpravu vody, ale ani na jednom jsem nenašla složení.

Od: edge®
Datum: 05.04.13 11:49

AlgoStop jsem taky jednou použil a Ancistrusům nijak neuškodil (bílé tablety). Zároveň si ani neuvědomuji žeby nějak pomohl proti řasám! Proti řasám je to alchimie a více než nějaké přípravky pomůže vhodnéosvětlení a přiměřený proud vody. Například je nevhodné mít akvárium blízko okna a nadosvit slunce.

A ten přípravek na úpravu vody se jmenuje jak?

No a na nějaké převařování již funkčního akvária jsem docela alergický*smich* Pokud se nevyskytují řádné nemoci atd, ale pouze řasy je to nevhodné. Potom co jste to všechno provařila povyhazovala bylo potřeba opět nechat akvárium "zajet" a to zhruba 3 týdny než vrátíte ryby do akvária. Nejspíš budete mít větší výkyvy stavu dusičnanů, dusitanů a ostatních hodnot. Mě takto vymírali pancéříčci. To jsem ještě neměl akvárium pořádně zajeté. Až po roce se mi zdálo, že se vše ustálilo.

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.