Jak naučit koně zvedat nohy?

Od: Datum: 03.04.13 17:20 odpovědí: 3 změna: 29.04.13 14:44

čau moje kobyla když chodí nezvedá pořádně nohy a proto neustále zakopává. Zkusím jí pobídnout a de do klusu a když ju zbrzdím bud stojí nebo se šourá! nevím co sní nemuže si neustále okopávat nohy dělá to jak naschvál nevíte co s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 03.04.13 17:39

Naschvál to určitě nedělá, kůň nebude naschvál sebe zraňovat, to je proti celé etologii, protože zraněný kůň je snadnější kořistí predátorů.

Pokud je to mladý čerstvě obsedlý kůň, může to být tím, že si ještě nenašel rovnováhu, nebo je ještě přestavěný. Kůň se musí naučit najít si rovnováhu pod jezdcem a umět se pohybovat v terénu.

Často bývá problém ve špatné úpravě kopyt. Přerostlá kopyta s velkou vrstvou zbytečné rohoviny mají jinou mechaniku pohybu a kůň se může okopávat a zakopávat. Osobně znám přes 10let koně, který sice nezakopával, ale okopával se do krve tak, že musel nosit kamaše. Od té doby, co nenosí podkovy a radikálně se změnil způsob strouhání kopyt, se ten kůň neokopává.

Dalším důvodem je ataxie nebo jiný problém s pohybovým aparátem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 04.04.13 00:33

Pokud se kůň pohybuje ve volnosti jinak než pod sedlem, je problém asi v rovnováze koně, ale některý kůň může mít i vrozenou špatnou mechaniku pohybu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polikonik*
Datum: 29.04.13 14:44

Ahoj. Já myslím, Že by bylo nejlepší vzít si koně na lonž. Naučit ho pořádně chod tak, aby udržoval stále stejny rytmus. Poté mužež by si měl kůň najít svoji rovnováhu. My jsme v naší stáji měli uplne stejny problém a vyřešili jsme ho takto. Musiš tomu hlavně dát čas!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.