Smrdí shit-zu

Od: Datum: 03.04.13 16:04 odpovědí: 5 změna: 04.04.13 20:02

Slyšela jsem, že prý plemeno shit-zu smrdí a musí se proto často koupat. Je to pravda?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.04.13 16:11

Uvádí se, že plemeno shih - tzu má opravdu svůj osobitý pach, ale to časté koupání přisuzují spíše velké náročnosti péče o srst, která se musí denně pročesávat. A každý mokrý pes smrdí*smich*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.04.13 17:52

Mám kamarádku s fenečkou shit-su, kterou nechává upravovat u stříhačky jako sportovní sestřih u jorka. Má jen chlupaté nožky, ocásek, kštici má zapletenou do copku, už dost dlouhého a nad očima sponečku s beruškou. Nejen že jí to nesmírně sluší, ale snadno se udržuje. Koupá se v šamponu pro jorky a neexistuje, aby smrděla. ;) U pejsků s dlouhou srstí je ten problém, že kožíšek navlhne když sněží, prší, je mokro, je rosa. Kožíšek provlhne, zapaří se a psík smrdí. To platí o všech dlouhosrstých plemenech, zvláště pak o těch, které mají krátké nožky. Ikdyž opláchnete jen podvozek a dobře nevysušíte a nerozčešete, zapaří se a smrdí jak rasův pytel. Proto i moje Dorotka i naši malí "kamarádi" chodíme v šustce. Pohoda, žádný smrad! *jasne*

Ohodnoceno: 1x

Od: broca
Datum: 04.04.13 07:46

ahoj, měli jsme kdysi dva psíky, fenku voříška a pejska ši-tzu. Oba byli dlouhosrstí. Koupali jsme je když to bylo nutné, ale zatímco u fenky vořešandy to nebylo příliš často nutné, tak maličký šicáček Viktorek páchnul vždy po 3 dnech od vykoupání docela silně. Láskyplně jsme mu říkali Smraďoch, byl jinak moc milý a kouzelný pejsek. Byl zdravý a l v kondici. Důvodem nebylo ani to, že by měl ve zvyku se někde v něčem vyválel, jak někteří psi dělají. Prostě byl cítit jako takový. Netušila jsem, že by to byla známá věc o tomto plemenu jako takovém, proto teď když to zde čtu, je to pro mne překvapení, ale mohu to vlastně potvrdit. Ano, ve srovnání s druhým psíkem, opravdu dost cítit byl, ale jeho povaha vše vynahradila, byl to miláček.

Od: shihtzu
Datum: 04.04.13 13:55

Když už jsi slyšela, že smrdí, tak by jsi taky měla vědět, že se to píše Shih-tzu to je asi přednější ;) Ještě se mi nestalo, že by mi nějakej pes přímo voněl asi to bude tím, že zvířata nepoužívají parfémy jako lidi ;)

Od: broca
Datum: 04.04.13 20:02

shihtzu - možná to je přednější, ale tak dotaz nezněl.i když máš pravdu. Dokonce tam nevidím ani dotaz na to, zda ti nějaký pes voní

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.