Nemohu zapomenout - zemřel mi pes

Od: Datum: 31.03.13 15:33 odpovědí: 29 změna: 30.08.16 02:58

Dobrý den , minulý rok touhle dobou mi zemřel můj nejmilejší pejsek , tenhle rok to bude přesně na velikonoce ale já nevím jak to mám přežít , když na ní myslím je to pořád čerstvé , jakoby tu ještě někde byla ale já jí neviděla a to mě zabíjí , nevím co dál nechci na ní zapomenout ale nechci na ní pořád myslet... pomoc , děkujuSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jytka
Datum: 31.03.13 15:42

Ahoj,nejsi v tom sama.Před Velikonocema to bylo 7 měsíců,co mi taky umřel pejsek.Někdo mi říkal,že do půl roku se se smutkem vyrovnám,ale taky to nejde.Myslím na ni kudy chodím,čekám,kde se objeví čumáček,kdy mně přivítá.Je toho víc.Jsem sice trochu smířená,ale stesk někdy ývá neskutečný.J.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 15:46
avatar

Pořiďte si nového pejska, který pomůže na smutek zapomenout.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fribble*
Datum: 31.03.13 17:50

Mám stejnou zkušenost, ale za pár dnů jsem si přivezl z útulku náhradu a to mi pomáhá zapomenout, Kdo žil se psem delší čas, stejně se bez něj nakonec neobejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 31.03.13 17:56

mě umřel pes na začátku tohoto roku v lednu . Pes je nejlepší kamarád , nikdy se od vás neodvrátí vždycky bude při vás bohužel je blbý že za ten život těch psů přežiju několik. Umřel ale už mu je líp měl 15 let to je jakoby měl 105 let *sok* to byl dědědula už. Udělal sem mu křížek ,hrobeček, oplakal sem ho a dnes my již doma kouše stůl a boty jiný pejsek *palec* . Každý pes kterého sem měl byl vždy něčím jiný , výjmečný , na žádného nikdy nezapomenu , ale teď žiji pro toho který mě běhá všude po domě a jednou za čas se jdu na hrobeček podívat. Moje rada , sežeňte si nového pejska.;)

doplněno 31.03.13 22:53:

u mého posledního pejska co sem měl je opravdu smutné že umřel přesně na den měsíc před mýma narozeninama. Takže to jen tak nazapomenu kdy umřel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 31.03.13 19:07

Váš pejsek byl krásný. Měl krásné, moudré a oddané oči. Nedivím se vám, že si na něj vzpomenete. Jsou to čisté, bezelstné duše, které svého pána milují. Ale takový je život. Umírají všichni. Vzpomínejte jenom na hezké chvíle s ním a již netruchlete. Je to zbytečné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 31.03.13 19:52
avatar

Naprosto Vás chápu. Jen to čtu a srdce mně bolí. Náš Pupíček je od 19. února ve psím nebíčku, už zase brečím. Měli jsme ho tři dny doma v síni na matračce, než jsme ho dali do hrobečku. Bylo to moje zlato, ale moc, moc nemocný. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilil
Datum: 31.03.13 21:10

Opravdu jsem na tom taky tak. I mě loni v březnu umřela maltézačka a dodnes když si vzpomenu tak také brečím. Už se sice rozhlížím po nové, ale pořád to nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.13 00:33

Je mi vás upřímě líto, vím jak to bolí . MIlovala jsem 12 let boxerku byla víc jak leckterý člověk. Jedna pani v domě neměla ke psům vztah, byla tak hloupě vychovaná a taky se jich bála. Naši boxerku Sáru denně potkávala , nikdy ji nepohladila, ale čas od času se na ní usmála a promluvila na ní a světe div se jednou ji popleskla po zádech a líbilo se jí jak je teplá a hebká. Atak se to stupnovalo že ji nechávala tu kousek šunky tu psí kostičku , tu musela koupit a nakonec , jelikož jsem pracovala vdivadle , mi ji venčila.Sára poslední roky žila na chalupě a tam taky odešla do psí zahrady. BRečela celá rodina i sousedka. Dnes má francouzkého buldočka a ji ho tiše závidím. Ještě jednoho psa jsem měla moc ráda , ten ještě žije, je u hodných lidí ale je mi to moc líto že se mnou není. Nešlo to tady by nemohla být a nebyla by tu štastná. potřebovala běhat a denně lítat po zahradě. Mám ji v srdci a na lednici jsou její tři fota. Vemte si nějakého pejska z utulku , je jich tam moc , uděláte ho štastným..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.13 11:24
avatar

Ahoj, byl to krásný pejsek a měl Vás jistě moc rád. I já si občas zabrečím, aby to nikdo neviděl a vzpomínám na svého Čertíčka, Lesánka, Aronka či Betynku, nebo Bročka. Měla jsem jich za život hodně, všechny jsem milovala a každý z nich byl momentálně ten nejlepší. Co bych za ně dala!

Pokud můžete mít pejska, bylo by dobré si nějakého opatřit. Víte, kolik jich čeká v útulcích na hladící ruce? Vezměte si nějakého. Nemůžete počítat s tím, že bude stejný, jako ten minulý, ale myslím si, že až si na sebe zvyknete, určitě si dáte navzájem svou člověčí a psí lásku. A tak to má být.

Těším se, až nám tady představíte svého nového pejska. Jaga. *palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.04.13 20:41
avatar

zdravím,loni v prosinci nám umřela naše milovaná kočička, která mi byla nadevšechno drahá.. bolí to pořád ale méně, pořídili jsme si koťátko a to vymýšlí takové blbosti a je tak hravé že člověka nenechá smutnit. na mojí předešlou kočičku moc ráda vzpomínám a občas si i pobrečím ale bolí to méně právě kvůli koťátku, to mě ze všeho dostalo a stále dostává. pořiďte si nového pejska,pomůže vám překonat bolest,kterou máte v srdíčku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naty55
Datum: 03.04.13 22:25

Dobrý den,

mě umřel pejsek před lety, jiného jsem dlouho nechtěla. Ted mám doma asi měsíc nového pejska s útulku a teprve ted můžu říci že jsem se s tím vyrovnala. Je moc vděčný. Zastavte se v útulku s pamlsky a uvidíte :) ten můj byl dva roky týraný a opravdu si zasloužil nový domov.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tuli
Datum: 26.05.13 22:15
Nam zemrel pejsek vcera po banalni nrkoze kvuli trhani zubu. Ani ja nevim, jak se z tho dostanu, je mi moc smutno a prazno.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nektarinka
Datum: 27.05.13 17:38

LIDI, ÚTULKY PRASKAJÍ VE ŠVECH VYBÍREJTE TAM!,ZVÍŘÁTKA VÁM BUDOU VDĚČNÁ!*srdce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.16 10:36

,,tady to nepomůže nikomu,,,,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jim®
Datum: 27.05.13 18:38

Je to moc těžké-mě můj Jimánek dalmatin zemřel před dvěma roky(jeho zdravotní stav jsem řešila i na těchto stránkách)-a pořád to bolí,ikdyž mám jiného pejska(od kolegyně z práce-nemohla se na mě dívat jak se trápím) kterého miluju,ale na Jima vzpomínám stále.Myslím,že jako má člověk životního partnera,tak máprostě nejrdši jednoho ze svých psů a jeho ztrátu bere jako ztrátu člověka -chce to prostě ČAS

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ali
Datum: 02.07.16 16:43
Je mi tak strašné před čtrnácti dny zemřel milovaný pejsek míša zachránili jsme ho před jedenácti lety když ho chteli sníst.nikdy nezapomeneme na naší lásku a nepřestanu si vyčítat že jsem mohla udělat vic. Proč byl zdravý běhal pak jsme kousek jeli autem a on lezel v kufru a nevnímal. Vet řekla že něco tece do břicha další veterinár řekl že udělá rent sono atd. Pak že ma rakovinu. Že ma met v plicích. Ovšem v krvi nic. Ještě tri dny žil zemřel doma mi v náručí. Nikdy to asi úplně nepřestane bolet.miluju te můj miso miluju tvoje zoufalá paní.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 03.07.16 12:18
avatar

"ali", vím, co prožíváte, už jsme pochovali dva naše pejsky a pokaždé, když si na ně vzpomenu, tak brečím. Byla jste na něj zvyklá a byl to člen rodiny, byl Vám oddaný, tak je to bolestné. Ale zvířátka, pejskové nežijí tak dlouho, tak se s tím jejich odchodem musíme smířit. Už ho nic nebolí, zůstanou Vám na něj pěkné vzpomínky. Dopřejte mu klidu a časem si třeba pořídíte jiného pejska, kterému poskytnete laskavý domov.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.16 22:40
avatar

Pt, co mi to děláte, jste mě tou psí závětí tak dojala až k slzám.

V únoru nám zemřel československý vlčák a já se zařekla, že již jiného nechci. I s přítelem jsem kvůli tomu po 10ti letech rozešla. On má již nového, ale já pořád smutním po tom našem. *plac*Také jsem se ještě nevyrovnala. No, snad nějaký tulák přijde a stane se novým přítelem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 15.08.16 09:02
avatar

"pohanko", já vím, je to ještě brzy, ale možná tak akorát, pokud to jde a máte místo a síly, tak si ještě pejska pořídit. Jsou jich plné útulky a jeden by zase dostal šanci na nový, milující domov.

My si po dvou psících, co odešli za duhový most, pořídili z útulku Benečka. To je tak hodné zvíře a vděčné, že si zaslouží domov. Ten náš byl jeden čas "bezdomovec", kolik zkusil se člověk nikdy nedozví, protože neumí mluvit, ale ta vděčnost mluví za všechno. Přestože ho máme už tři roky, tak je na zahrádce hrobeček, kde spinkají předchozí dva. Bohužel mají psíci kratší život, než lidi. Náš druhý psík byl velice vážně nemocný, měl cukrovku a Cushingův syndrom, díky cukrovce oslepl, ale stále se dokázal zorientovat. Náš nynější Beneček měl 3kg nádor, je půl roku po operaci, do toho se objevila alergie kůže v hrozné formě, ale už se krásně uzdravuje, když by zůstal na ulici, velice by trpěl, takto může u nás v klidu dožít svůj psí život. Tak si poplačte, ale zkuste popřemýšlet, určitě někde čeká pejsek, který Vám bude vděčný a bude schopen za Vás dýchat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ali
Datum: 22.08.16 17:49
Ahoj už to je měsíc a něco boli to porad míša byl jako moje dítě těžko mužů uvěřit že už není brečím každý den. Čtrnáct dní předvtím než nás míša odešel tak se naše kočička spíš koťátko ocitla na kolejích nikdy tam nechodila milovali jsme ji a mysleli že to nepřežijeme a za čtrnáct dní jsme přišli o kačenku. V práci moje slzy nechápe jak mužů plakať o kočičku a pejska. Máme kašle dva pejsky jeden je z útulku druhý byl tyrany. Ale míša a kačenka byli neopakovatelni.proč se to děje proč nedávám to vubec.ali
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 22.08.16 17:58
avatar

Je to smutné, člověk se o ta zvířátka stará, má je rád, a ony jsou za ten domov vděčné. Možná na ně dávat pozor, jako na malé děti, když se zaběhnou, stane se ledaco. Až se trošku uklidníte, tak můžete dát domov znovu nějakému zvířátku, věřte, že bude vděčné...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ali1
Datum: 22.08.16 18:16
Máme ještě dva miláčky pejsky sedm kočiček a chodíme krmít opuštěné chudáky. Teda kočičky. Míša byl ale jen jeden a kačenka taky ted jsou oba mrtví. A ve mne něco zemřelo taky ali
Ohodnoceno: 1x
 
Od: rex®
Datum: 28.05.13 11:26

Dobrý den, je to bohužek tak. Naši psí přátelé někdy umírají dříve než jejich páni. I mě se to již stalo. Já jsem si pořídil nového pejska a dal jsem mu stejné jméno. Nyní se užíváme života spolu. Zkuste to také a uvidíte, že svět se rázem rozjasní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.13 13:59
avatar

Pro "smutek"

moc dobře vím, jak Vám je - před 3 lety mi umřela kočička na rakovinu, před rokem mi umřely další 2 kočky krátce po sobě - jedna po banální operaci cysty na vaječníku a druhou mi zcela sprostě zabil veterinář aplikací léku, kontraindikovaného pro kočky.

Všechny kočky jsem měla strašně moc ráda - byly to osobnosti (takové už nikdy nenajdu). Ale hlavně - všechny mi důvěřovaly a já jsem je zklamala! Nakonec jsem skončila na antidepresivech, je to sice už lepší, ale stále na ně nemohu zapomenout.

Ale, jak říká můj partner - člověk na to nesmí myslet - nebo se zblázní! Na světě je tolik neštěstí - to byste si oči vyplakala, kdybyste všechno moc prožívala! - radím - navštivte útulky - tam je hodně nešťastných (i týraných) psů. Neukvapujte se, choďte tam tak dlouho, až se Vám některý zalíbí tak, že byste s ním mohla být šťastná. Řekla bych, že jiná rada není. Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ali
Datum: 22.08.16 17:59
Už jsem tu psala o našem pejskovi zemřel. Kočičku kačenku jsme tolik milovali báli jsme se o ni ale ona se bála lidí a byla na zahradě nebo doma. Ten den jsem ji říkala dej na sebe pozor. A manželovi říkám mne by to snad zabilo kdyby se ji něco stalo rano byl pelíšek prázdný. To už jsem věděla že je zle. Nasla jsem ji pár metrů od plotu bohužel tu jednou za dvě az tri hodiny projede vlak. Kde se tam vzala nevím. Kdyby tu jezdily vlaky leden za druhým ale jednou za tri hodiny. A v noci vubec. Hrůza a za čtrnáct dní jsme přišli o pejska mísu. Zdravý krásný pejsek a najednou není. Taky mám pocit že mi srdce pukne zálem vím co cítíte ali.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 22.08.16 18:21
avatar

Přesně to samé se mi stalo s milovaným kocourkem. nebudu popisovat podrobnosti, protože už teď mám oči plné slz. už je to víc jak rok a každé ráno na něj myslím a během dne také. Mám jiného kocourka, mám ho ráda, ale není to můj Pulbo. Přišla jsem o víc kočiček které jsem měla ráda, ale tenhle byl výjimečný. Vím že nezapomenu nikdy. Když zemřel, zhubla jsem 5 kilo. Vůbec jsem nemohla jíst a být doma. V noci jsem se budila a brečela jako šílená. Lítala jsem se psem kolem Labe každé dopoledne a navečer, abych nemusela tady být. Trvalo to tři měsíce, než jsem se vybabrala z nejhoršího.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: syky
Datum: 14.08.16 21:42

Mě zemřel pes před 3 měsíci, tak vím jaké to je. Přítel mi pořídil štěňátko, ale starého pejska jsem nechala zpopelnit a mám jeho popel na zahradě, tak mám aspoň kam chodit za ním. :( Vím že je to možná divné, ale mám ho aspoň nějak u sebe, když jsem ho měla od mala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrianka
Datum: 23.08.16 17:09

Kde jste nechali pejska spálit? To přece nejde v krematoriu pro lidi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: syky
Datum: 30.08.16 02:58

To vůbec, neblázni. V praze je speciální krematorium pro zvířata, oni pro například pejska přijedou, odvezou, udělají žeh a ty dostaneš urničku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.