Jak odnaučit psa utíkat

Od: Datum: 30.03.13 15:29 odpovědí: 7 změna: 31.03.13 10:59

Dobrý den, chtěla bychse zeptat jak mám odnaučit psa aby mi utíkal. Máme velkej dům se zahradou který je oploceny ale nesaha až po zem, takže ho pes moc rád podlézá. Utíka k sousedům protože tam maji psa a slepice. Když na něj zavolám a příjde tak ho pochválím a dám mu kokino. Když mi ale utíka a já běžím za ním, tak schválně utíka a nenechá se chytit a neposlouchá. To samé když s ním někde jdu bez vodítka na chvíli a on něco uslyší a utíká. Já na něj volám a on si běží dál..

Nevím zda-li když neposlouchá ho mám potrestat nebo pochválit. Myslím si, že se nenchá chytit protože se bojí že dostane. Na druhou stranu, když ho pochválím tak bude utíkat stejně pořád protože ví, že může. Učila jsem ho na vodítku, že jsem mu řekla k noze a když neposlechl tak jsem ho přitáhla ale ani to nepomohlo. Mám strach, že jednou uteče uplně a něco se mu stane.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.13 16:14
avatar

V oprvní řadě pořešte plot, útěky se minimalizují a předejdete i riziku, že pes uteče a někoho třeba napadne (nebo problémům se slepicemi). Pokud uteče a na přivolání nepřijde, tak potrestat, ne chválit. Pes musí vědět, že udělal něco špatně. Pokud zahrozíte a hned vzápětí jej pochválíte, bude to mít těžce na háku, což už nejspíš má. Cvičit na vodítku, když neposlechne, prudce škubnout (a tím přitáhnout k noze) a povel opakovat. A dokola, třeba 50X, než mu to dojde a udělá to správně.

Vypadá to ale na cvičák, pokud si pes dělá, co chce, a Vy ho nezvládáte.

doplněno 30.03.13 16:26:

Shi-tzu jsou tvrdohlaví psi, ale na cvičák můžete s jakýmkoli plemenem:) možná nikoho nepokouše, ale nesázela bych na to, stát se může cokoli. A také Vám může někdo psa jednoduše odprásknout jako škodnou, zvlášť během honů...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kattie93*
Datum: 30.03.13 16:24

Ale na cvičák se Shih-tzu by bylo asi trapný že? :D... Každopádně to zkusím teda nějak pořešit. Není to žádné bojové plemeno takže naštěstí nikomu neublíži. Spíše se bojím, že někdo ublíží mu. Na plotě se bude pracovat jakmile se udělá hezky.

Datum: 31.03.13 10:59
avatar

K nám na cvičák chodí bišoni, kavalíři i yorkšíři. Chodí na kurz základní poslušnosti. Ono je to především o tom, naučit majitele psa jak se psem komunikovat a vysvětlit mu metodiku výcviku. Trapný je akorát tak nevychovaný pes...To že nikomu neublíží není argument, já mít za souseda takového ignoranta, který nechá svého psa běhat po mém pozemku...asi udělám pořádný vítr. Je to váš pes, vy ho musíte zabezpečit aby neutíkal...to ja základ, buď ho nepouštějte, nebo opravte plot. Tím, že ho od souseda zavoláte ho určitě neodnaučí tam chodit, bude to dělat pořád...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kattie93*
Datum: 30.03.13 16:35

Zkusím ještě to vodítko. Děkuju moc za radu :)

Datum: 30.03.13 16:33
avatar

Mě překvapuje, jak si někdo může dovolit jít bez vodítka se psem, který neposlechne na slovo. Tihle pseudochovatelé si většinou odmítají uvědomit, ža za psa nesou 100% zodpovědnost a že se jim to někdy může těžce vymstít.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kattie93*
Datum: 30.03.13 16:37

Nechodím se psem na procházky přímo bez vodítka. Pustila jsem ho asi na 10m po otevřeném dvoře k autu. Nejsem až tak hloupá, abych ho pouštěla bez vodítka na procházky ;).. Není to můj první pes. Před tím sem měla psa, který se dožil 14 let a byla to čivava, takže myslím, že až tak pseudochovatelská nejsem ;)

Datum: 30.03.13 20:38
avatar

A pročpak by nemohl na cvičák? :). Je to pes a potřebuje psí výchovu. Samozdřejmě zvolíte výcvik poslušnosi . Bude to bavit jak psa , tak vás.Za psem neutíkejte , myslí si , že to je hra . Raději zkuste upoutat jeho pozornost (tlesknutím , písknutím , zadupáním ) a pak utíkejte na opačnou stranu (nenípotřeba abyste opravdu utíkala , stačí dělat pohyby jako , když běžíte.) Naučte ho takzvavou schovávanou , Občas se postavte za strom a nechte ho popojít , pak písknite a nechte ho ať vás najde a pochvalte a zablbněte si spolu. . Bude si vás potom na procházce hlídat .Když na povel příjde tak samozdřejmě pochvala . Pokud si ho musíte ulovit, tak lehká přesprdelovka , a pokud nepřijde na povel a vy si pro něj musíte dojít , tak bez řečí připnout na vodítko a chvíli s ním nekomunikovat ( jako by tam nebyl)). Když pejska učíte cvikům u nohy (sedni , lehni vstaň), tak ho není potřeba plácat, stačí když ho volnou rukou nasměrujete na to co chcete aby dělal.Až pochopí co chcete a že za to bude odměna , bude to dělat rád . Ale opravdu bych vám doporučila alespoň několik základních lekcí na cvičáku.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.