Zápach z tlamy psa

Od: odpovědí: 8 změna:

Prosím o radu jakým způsobem se dá odstranit zápach z tlamy malého psa (rasy) a co je příčinou.Děkuji předem za kladnou odpověd´.

8 odpovědí na otázku

 

 


2x

Pár dotazů - co je to za rasu a jak starý? Chodí ven a běhá na volno, mohl něco sežrat co neměl? Krmíte granule, konzervy nebo co? Jak dlouho zápach trvá?


Je to čivava,2roky .Chodí na vodítku,občas na volno v přírodě.Je moc mlsná, ale jí granule občas vařený kuřecí,hovězí maso.Kapsičky ani konzervy nejí. Asi týden.

avanta - A už jste byla u veterináře? Běžte tam a on vám řekne co jí je, třeba má nějaký zánět..

Asi se mnou tady spousta rádců nebude souhlasit, ale než začnete panikařit, dejte jí jednu (zdůrazňuji jednu) tabletu lidského Endiaronu. Zubní kaz by byl cítit déle, jakékoli záněty by bolely nebo byly poznat na stolici. Ze zkušenosti soudím na špatné trávení, pravděpodobně kvasinky. Nemusíte se toho bát, 30kg vlčákovi dám v obdobném případě ráno a večer po 5 tabletách. Pokud nenastane zlepšení do dvou dnů, pak už opravdu zbývá jen veterina.

 


0x

Zápach z tlamy

Zápach z tlamy může mít několik příčin. Nejčastější je nedostatečné čištění zubů a dutiny ústní. Zbytky jídla v mezizubních prostorách napadají bakterie. Jídlo při rozkladu? hnilobě, vydává nepříjemný zápach. Další příčinou může být zánět v dutině ústní. Na zubech začne ulpívat mazlavý povlak nebo-li plak. Plak posléze (v rozmezí několika dnů) ztvrdne a vzniká zubní kámen. Obojí vzniká působením baktérií, které snadno infikují okolní dáseň a kořeny zubu. Výsledkem je potom různý stupeň zánětu dásní (paradentóza) a vypadávání zubů. Při zánětu dásní může docházet i k infikování krve bakteriemi a následné rozšíření zánětu do těla. Nejzávažnější variantou je nemoc uvnitř těla. Může jít o nemocná játra, ledviny či kupříkladu srdce. V každém případě je lepší zápach z úst konzultovat s veterinářem. Obzvlášť, pokud svému psu čistíte chrup pravidelně.

doplněno 10.04.13 16:25:

Speciální granule větší velikosti, žvýkací kosti, tyčinky a žvýkací proužky - svým tvarem i složením podporují žvýkání a čištění povrchu zubů. Cenově se pohybují v průměru kolem 170,-Kč. Jedna žvýkací kost či tyčinka vás přijde na pár desítek korun maximálně.

Psí kartáčky na zuby? jsou ještě měkčí než pro lidi a mají sklon k dásním jiný. Psi mají jemnější kůži. Nenašla jsem na internetu samostatně nabízené kartáčky. Většinou jsou přiložené ke gelu nebo pastě. Obvykle jde o kartáčky na prst. Mají své výhody. Pes určitě nebude při čištění držet poslušně hlavu, tak ho nemusíte pak každou chvíli hledat po zemi.

Gely a pasty? jsou uzpůsobené tomu, že je pes bude polykat. Z toho důvodu nepoužívejte pasty pro dospělé lidi. Psí můžou obsahovat propolis, různé bylinky a další. Cenově vychází na 130,- až 220,-Kč. Samozřejmě můžete narazit i na jiné ceny. Tyto jsou za množství zhruba 70g. Stejné množství obsahuje i tuba pasty pro dospělého, ale psovi vydrží podstatně déle, vzhledem k četnosti čištění.

 


0x

Zubní kámen, problémy se žaludkem.. např.. poradila bych se s veterinářem určitě.

 


0x
avatar babkazov

Ve středu minulý týden jsme toto řešily. Dorce smrdělo z huby a pomlaskávala. Má černé dásně, tak nebylo vidět, jestli je tam zánět. Při zánětu jsou dásně kolem zubů zarudlé, místo aby byly růžové. Zuby bílé jako herečka sice neměla, ale hrůza to také nebyla. Objednaly jsme se, v úterý už nevečeřela a ve středu v 9 h. jsme naklapaly. Vet jí píchl narkozu, za 15min si ji odnesl, za 20min ji spící přinesl, uložil do tašky, já zaplatila 650 kč. Vet říkal že to šlo dobře, že podle toho, jak jsem říkala že jí smrdělo z huby tam zánět byl, ale už ustoupil a antibiotika nejsou potřeba. ;) Jorkinka Dorotka má už zase zuby jako herečka a z huby jí nesmrdí. :D

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]