Papoušek klove

Od: Datum: 18.03.13 13:02 odpovědí: 10 změna: 19.03.13 09:59

Zdravíčko,

máme doma papouška, který neustále "klove" respektive "líže" klec a když o to zobákem brnká, tak to je nesnesitelný zvuk. Nejhorší je na tom to, že to dělá brzy ráno (ale pak i přes den, ale to mi tak nevadí), třeba v 6 hodin a budí nás to.

Nejsem si jist, zdaj sem to vysvětlil správně.

Je možné, že mu něco chybí ve stravě? Hraček má dost, u těch to nevadí, ale nejhorší to je na kleci, kde to vydává nesnesitelný zvuk.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.13 13:35
avatar

A jak to ma velke, resp jak on je v te kleci velky, ma tam sepii, jake ma bidylko vetvove nebo vysoustruzene (btw ptak sel vzdycky z loznice na noc do kuchyne, jinak bych mu byl byval zakroutil krkem) Udelejte mu na miru nejake bidylko z kosatejsi vetve, nebo kdyz nenajdete, tak vic klacku vzpricit do sprusli, a on si bude spokojene loupat tu kuru, a az to zdevastuje, tak mu udelate zase nove. Ja tam cpal vrbu :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: luda*
Datum: 18.03.13 13:57

Klec má na své poměry větší, viz odkaz níže. Přítelkyně papoušek to jest. Sépiovou kost ignoroval, takže má v misce nasypaný "grit"
(nevim, zda to píšu přesně).

bohužel stěhování nepřipadá v úvahu, momentálně žijeme u rodičů jejich, a klec se navíc blbě stěhuje, nevejde se do futer.

Co se týče větví, tak ty mu stačí na chvíli, devastuje jen tu nejspodnější, ty co má nahoře, tak s jich v podstatě nevšímá a kůra je zde všude

Datum: 18.03.13 13:37
avatar

Buď má malou klec, nebo se nudí. Hračky nevynahradí pozornost pánečka, a papoušek je tvor ryze společenský. Hrajete s ním denně? Je s vámi, když si třeba doma povídáte apod.?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luda*
Datum: 18.03.13 13:54

Je to přibližně tato klec http://www.terraint.eu/compon…5477fc8e228a151f85d0f2e26.jpg , druh papouška je Rozela, musím podotknout, že bydlíme zatim s rodiči, je to přítelkyně papoušek (pozornost dostává, i když občas je agresivní) asi to vypadá na tu nudu.. Je s námi v pokoji celý den. (ve všední dny pracujem do 16 hod,) pokud nejsem doma, tak má společnost korelku, ale né vždy.

Od: luda*
Datum: 18.03.13 13:58

Tak ta klec je ještě větší, jak na to koukám, nad dvířkama má ještě tak 20cm a poté ještě tento tvar..

Datum: 18.03.13 14:04
avatar

Bylo by fajn přesunout korelu jinam a vyzkoumat, zda to rozele nevadí. Uvádí se, že rozela je vůči jiným papoučkům nesnášenlivá, tak estli ji přítomnost korely nestresuje... Klec dle obrázku vypadá dostatečně, jak je vysoká? Má rozela možnost se vykoupat (mají velmi rády koupání, samozřejmě individuálně)? A proletět?

doplněno 18.03.13 14:05:

Jinak, k té kleci - ona se rozela do klece moc nehodí, potřebovala by voliéru minimálně dva metry vysokou a ještě delší. Také jí neprospívá, že je celý den sama doma... nemáte mořnost pořídit jedince do páru?

doplněno 18.03.13 14:14:

Zkuste přidat houpačku, na dno nějakou zeminu, kde si bude lovit semínka... jinak žádné chyby nevidím. Nejspíš se jí jen opravdu stýská a klováním vám dává najevo, že se jí malo věnujete;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luda*
Datum: 18.03.13 14:07

Korela je tam tak 1-2x týdně, když je na chodbě, tak vydává zvuky a Rozela reaguje, takže ji asi tolik nevadí.

Možnost koupat se má, proletět také, né však každý den. Venku se "kozí". Jak jsem již psal, ta klec je podobné té na obrázku, + přidejte ještě cca 20cm do výšky

Od: luda*
Datum: 18.03.13 15:15

Bohužel, zeminu mít nemůže, protože má dole klec na propadávání bordelu. Houpačku měl, ale prděl na ni. Do páru jedince? to by snad bylo ještě horší :)

Datum: 19.03.13 08:00
avatar

Já si myslím, že je frustrovaný z nového prostředí, z toho že nemá svou milovanou paní jen pro sebe. Bere ji jako svou partnerku a je žárlivý a zuří, že se kolem ní motá více lidí a že není jen s ním. :D Už jsem tady vyprávěla, jak někdo našel malého králíčka vedle silnice. Promočeného, hubeného, zablešeného. Vzala si ho k sobe jedna slečna a králíka dala dopořádku Vyrostlo z něho obrovské zvíře. Ale fakt velikánské. Slečna ho bere ven, na dvůr mezi domy. Králík, jmenuje se Koblížek, je stále v dohledu, příjde na zavolání, je čistotný, chodí na záchůdek. Je to takový mačo, plný mužských hormonů, pro kterého není vůbec problémem vyřítit se na velkého psa a s velikou, zuřivou zarputilostí ho zahnat. Slečna si přivedla domů mládence. Koblížek na něho párkrát vystartoval a vyfasoval. Tak teď se mu mstí tak, že mu chodí počurávat všechno, na co příjde a na co dosáhne. Řeklo by se hloupý králík.:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 09:59
avatar

Když tohle dělají moji Kubíci, tak chtějí pustit ven. Prostě na sebe upoutávají pozornost

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.