Granule pro morčata

Od: Datum: 18.03.13 11:27 odpovědí: 4 změna: 18.03.13 22:36

Dobrý den, mám dotaz jestli nevadí když morčata dostali granule versele laga cuni complete,pro králíka můžou se po tom utlouct, a ještě když mají granule pro činčily.Žerou to jak nevázaný.Ale jak jim tam dám něco co má zrní toho se ani nevšimnou,a seno to mají každý den. Tak potřebuji poradit abych jim neublížila děkuji koblih


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.13 13:02
avatar
Ne nadarmo se jinde ve světě v pojmenování morčete vyskytuje slovo prasátko. Guinean pig. šviňka morska atp.. U nás se zase říká Dobrý prase všechno spase. U morčete se není nutné bát když sežere cizí granule. Jediný co hrozí je že bude tlustý jak to prase ;)
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.03.13 14:23
avatar

Myslím, že to nevadí. Pokud jim to chutná, je to ok. Jsem přesvědčená, že zvířata poznají, co je pro ně dobré a naopak - že by nežraly, co není pro ně vhodné.

Jediné nebezpečí je, jak už je psáno přede mnou, že ztloustnou. Tak to hlídejte, a event. jim to omezujte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: susenka*
Datum: 18.03.13 15:08

No tak ztloustnout můžou i po morčecích granulích, kraličí jsou OK, akorát narodzíl od morčecích neobsahují tolik vit C, který si morčata sama neumí vyrobit, jinak je složení stejné. Ten vit. C je obsažený v zelenině a ovoci, takže se není čeho bát, že by ho kvůli králičím granulím měli málo. a to činčilí taky nevadí, pokud ho dáš jenom malinko.

doplněno 18.03.13 15:10:

A zrní by morčata moc neměli, v přírodě ho taky nežerou. ;)

doplněno 19.03.13 12:22:

lucka321 - jak jsem psala morčecí a králičí granule mají stejné složení, až na to, že ty králičí neobsahují tolik vitaminu C, který si morče neumí samo vyrobit, tak jako my lidé například. Ale hlavní složka potravy morčete je seno a zelenina, ovoce, ve kterých je těch vitaminů hodně. Tak proč řešit jestli ho ty granule obsahují málo nebo hodně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.03.13 22:36

Granule určené pro králíky a Vy to dáváte morčatům. To by se nemělo opakovat stale. Sice jenom, oni vědí proč to rozlišují. Proč je králík a morče, každý potřebuje jiný stravu nebo alespoň trochu jinak upravenou. Stejně jako by pes neměl jíst jídlo kočky. Protože kočka potřebuje jiné jídlo. Jinak upravené, jiné vitamíny a tak. Já si myslím, že by se to nemělo často opakovat. Ne, že by to nějak škodilo, ale aby morčátkovi nechyběla nějaká důležitá složka potravy, kterou králík nepotřebuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.