Králík má opakovaně průjem

Od: Datum: 17.03.13 11:19 odpovědí: 2 změna: 17.03.13 16:29

Ahoj, doma chovám zakrslého králíka, zeleninu se mu snažím dávat úplně minimálně, protože po ním má hroznej průjem. Zase mi ale přijde, že když mu zeleninu dávat nebudu, budou mu cybět vitamíny, tak co mám dělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: susenka*
Datum: 17.03.13 11:31

http://www.kralici.cz/pages.asp?f=nemoce - dobrá stránka

Může mít také kokcidiozu, takže donýst vetovi pár bobků a koupit lék na kokcidiozu. Po dobu užívání toho léku musí mít králík jenom seno a vodu do které se lék dává.

doplněno 17.03.13 11:33:

Ještě mě napadlo, že na zelenou stravu není zvyklý, pokud se vyloučí kokcidioza, tak ho na tu stravu musíš zvykat pomalu. Kolik mu je měsíců?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 17.03.13 16:29

Jak je starý? Jak dlouho je u tebe? Je zvyklý na zeleninu? Nedáváš mu velké porce?Jakou zeleninu? Nestřídáš často druhy zeleniny? Není zelenina nemytá ze supermarketu? Nemáš plesnivé seno?

Průjem u kokcidiozy poznáš - děsnej zápach, v bytě je k nevydržení. Obyčejně se králík i zduje? Nechej králíka 10 dní jen na seně, vodě a kup mu na chuť granule Tam jsou všechny vitamíny. . Ustaneli průjem, tak byl způsoben nevhodnou stravou. Po průjmu řádně vydesinfikovat jeho ubytování včetně misek atd ...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.