Jaké zvíře pro začátečníka

Od: Datum: 02.12.12 19:22 odpovědí: 3 změna: 03.12.12 10:13

Chtěl bych si pořídit nějaké zvířátko které bych jako začátečník zvládl a vycházelo celkem levně :)
Takže mělo by to být jedno z těchto zvířátek : Agama,Leguán,Varan,Chameleon nebo nějaký had . Konkrétní zvířátka z druhu asi :

Agama vousatá,Chameleon jemenský,Leguán zelený, Varan stepní a had by měla být nějaká úžovka něbo nějaký takovýto pěkně vybarvený had .

Všem předem děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.12 20:23

Agama je celkem nenáročná, potřebuje akorát teplo a to kolem 40°C, žere cvrčky, bource, sarančata, ale můžeš jí naučit jíst i ovoce a zeleninu, stojí od 300Kč. Dále potřebuje žárovku, takže něco jako želva a výhřevný kámen na spánek.

Chameleon je také nenáročný, žere také crčky, šváby, octomilky nebo potemníky. Samozřejmě může jíst nějakou tu trávu třeba pampelišku, i třeba nějaké to ovoce a zeleninu. Potřebuje rosič neboli mlhovač na pití, protože chameleon olizuje vodu z rostlin, také potřebuje žárovku, a místo kde není rušno.

Leguána bych ti nedoporučovala, protože je docela velký jestli máš malý byt, tak by to byl problém. Když bys pro něj měl dost místa tak se připrav leguán má 1 až 2 metry. Pro svůj život potřebuje velké větve na lezení s hrubou kůrou. Měly by být bez listů, protože leguán by listy snědl. Větve by rozhodně měly být umělé. Do terárka žádný štěrk, jinak by se mohlo stát, že by mohl leguán šutry polykat. Takže jedině rašelina nebo písek. Leguán potřebuje kolem 25-30°C. Žere salát, kedlubnu, mnohými jetely. Ovoce mu dávat nutně ale strouhat! Můžeš mu dát kiwi, banán, meruňky, broskve...

Varana bych ti také nedoporučovala, také je dost velký kolem 1 m. Potřebuje vlhokost, teplo kolem 30°C. Cenově je dražší kolem 1000Kč. Zase stejné potřebuje žárovku, velké umělé větve. Žere cvrčky, šváby, dospělý jedinec dokáže sníst i myš nebo malého potkana.

Užovka je nenáročná, doporučuju ti užovku červenou, teplo potřebuje kolem 25°C přes noc kolem 18°C. Žere hlodavce, např. myši, mladé potkany nebo myší holata.

Nejvíc nenáročné zvíře je agama, tu ti doporučuju nejvíc, samozžejmě je to na tobě, nespoléhej se však na mojí odpověď najdi si o těchto zvířátkach víc, abys byl v obraze ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jendak*
Datum: 02.12.12 23:05
jen nezapomeň, že ta zvířata ,kromě užovky, potřebují zdroj UVB. což není levná zaležitost se srovnanim ceny zvířete.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.12 10:13
avatar

Na varana a leguána raděj zapomeň, nejsou vhodní pro začátečníky a jsou poměrně nároční na chov. Chameleon je fajn, když si ho ochočíš. Agama mi přijde o něco lepší, než chamík, ale potřebuje větší terárko.

A z hadů začínej buď klasickou guttatou (seženeš tmavou i světlou variantu za pakatel), nebo třeba krajtou královskou - moc nevyroste, je krásně zbarvená a nic moc náročná..

Zmínění adi jsou méně nároční na krmení, narozdí od agamy a chamíka, a také pro ně není potřeba speciálních UVB žárovek.

doplněno 03.12.12 10:14:

..zmínění Hadi..

..narozdílL...:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.