Psi se nám perou

Od: Datum: 12.03.13 21:23 odpovědí: 13 změna: 04.04.13 20:11

DObrý den,

mam doma 3 a dva nejmlašsí se poslední dobou častou perou. Jednmu je 5 a druhému 2 roky. Doteď žádné problémy nebyli, ale od podzimu se začali prát. Zachází to už tak daleko, že musí být odděleně jak doma, tak na zahradě. Nechceme se ani jedno vzdát.Nemáte někdo podobné zkušenosti? Nejspíš se oba považují za vůbdce smečky :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 12.03.13 21:30
avatar

Vůdce smečky je jen jeden, měl by to být v tomto případě člověk, tedy pravděpodobně Vy.

Oni soutěží o vzájemnou nadřazenost či podřízenost, tento problém se ve smečce vyřešit musí, a pokud se jich nechcete vzdát, neznám jinou radu, než je prostě nechat. Možná zaplatíte u veterináře pár stehů, ale budete mít pokoj, bude vyřešeno. Většinou to takhle funguje, ale nepíšete rasu ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: verica
Datum: 12.03.13 21:35

Oni s eperou, hned jak se potkají. Někdy vedle sebe leží a nic si nedělají. Když by jsme je nechali, tak by se snad navzájem zabili.

Josu to oba kříženci - jeden kříženec salašníka a labradora a druhý kříženec pitbula...

Někdo mi radil i kastraci...

Od: ifkali*
Datum: 12.03.13 22:05
, než je prostě nechat.-nesiuhlasím.
Si nemají co vyřizovat!Pán je krmí ,stará se a je on vůdce smečky, oni si nemají co mezi sebou vyřizovat žádný další řebříček.Okamžitě zasáhnout, oba ztrestat,degradovat,opakovat základní povely a podobně,od začátku.Prostě jim nastane nanovo výchova opakováním od základu, hlavně neupřednostnovat jednoho ořed druhým,být pevná,nekompromisná.
To je můj,taky s ním nemusíte souhlasit,ale já bych nepolevila, nemaj nárok si bez mého vědomí dělat ve smečce co mi nelíbí,tak bych zjednala pořádek.
U nás byl taky náznak, ne jeden a hned jsem jim to zatrhla!Je jasný kdo velí.
doplněno 12.03.13 22:16: Když si upevníte svoji pozici pána,tak Vám budě stačit jenom posunek pevně rukou a budou poslouchat. Přesně vím kdy to u nás nastalo,když jeden z nich si myslel,že bude mít navrch,jsem jim to tak zatrhla a bylo.
Opravdu si myslím,že si mezi sebou nemají co vyvrčovat další řebříček smečky,to jim nestrpím. Chci mít klid a páneček jsem já-jsem to já kdo jim dá nažrat,nalije vodu a venčí je,takže mají poslouchat.
Možná se mnou nebudete souhlasit,ale to je moje rada.
doplněno 12.03.13 22:16: Když si upevníte svoji pozici pána,tak Vám budě stačit jenom posunek pevně rukou a budou poslouchat. Přesně vím kdy to u nás nastalo,když jeden z nich si myslel,že bude mít navrch,jsem jim to tak zatrhla a bylo.
Opravdu si myslím,že si mezi sebou nemají co vyvrčovat další řebříček smečky,to jim nestrpím. Chci mít klid a páneček jsem já-jsem to já kdo jim dá nažrat,nalije vodu a venčí je,takže mají poslouchat.
Možná se mnou nebudete souhlasit,ale to je moje rada.
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 12.03.13 22:13
avatar

Dobrý den , předpokládám , že ten dvouletý je částečně pit, Vzpoměla jsem si na jednu chovatelku , která měla úžasné a poslušné a dost vycepované psy a říkala že, přesto že spolu vyrůstajli , snáší se , tak je nikdy nemůže nechat spolu samotné bez dozoru. Pitbul není smečkový pes! A Váš psík zřejmě podělil to co neměl.Myslím , že kastrace moc nepomůže. Problémy nastaly až tehdá kdy ten mladší dospěl a vybojovává si místo ve smečce. Důležité je jak se perou , Je to ostrá hra, nebo už přešli na lovec x kořist.Než se rozhodnete k nějakému razantnímu kroku , zkuste požádat nějakého zkušeného výcvikáře aˇt Vás navštíví a okem nezávilým posoudí kde je chyba ,a co se tím rvaním snaží dosáhnout a poradí jak tomu předejít. Pak je ještě namístě si odpovědět na to zda se perou před Vámi , nebo si to před Vámi nedovolí.

Tohle jsem vycucla z nějakého článku.:

Protože nikdy ve smečce nežil a není na smečkové spolužití programován. Nesnese se s žádným jiným psem pokud tento není výrazně submisivní a nechá si všechno líbit, toto platí i když psi vyrůstají vedle sebeNejsou naprogramovaní na smečkový život .

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.03.13 22:19
avatar

Souhlasím, přítel od sestřenice má s rodinou chovnou stanici pitbulů a sami mají tři - dva dospělé psy a jedno stěně. Ti dva starší spolu nikdy nesmí být bez dozoru, jinak by se pozabíjeli. Přitom jeden z nich je, v ohledu paničky, učiněný beránek a mazel, druhý je tedy od přírody ostřejší.

K dotazu - nekastrovat. Známý takhle vykastroval křížence vlčáka, aby se zklidnil, a výsledkem je permanentně naštvaný a zlý pes.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: verica
Datum: 13.03.13 10:50

Je to opravdu ostrá rvačka. Kolikrát jsou oba celý ob krve a jedině co je rozežene je to, že je prostě něčim musíte přetáhnout. Řev prostě nepomáhá. Někdy jsou jak beránkové, leží u sebe nic si nedělají. Perou se jak když jsme u nich, tak když jsou sami venku. Starší pes si od křížence pitbula nechával všechno líbit, když byl štěně, ale ten teď vyrostl a místo hraní jsou to ošklivé rvačky, které končí vždy krví :(

Datum: 13.03.13 15:11
avatar

Zvažte jestli nedát mladšího někomu, kde by byl sám. Je to pit a myslím sí, že to nebude lepší. Má to hold v genech. Chudák ten starší pes, myslete na něj...ještě zkuste nějaké pití forum, kde se scházejí stejně postižení :) uvidíte co vám odpoví, protože tady na poradně jsou sice pejskaři, ale váš kříženec je z jiného soudku než ostatní hafani. Chce to názor lidí co toto plemeno chovají léta a ví co a jak...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.03.13 07:03
avatar

Jednou tady Mařenka právě o takovéhle situaci soupeřících psů, napsala úžasné pozorování svých mompsíků. Pokusím se to najít. ;) Jednalo se o to, že vůdce smečky není ani jeden. Je to ona. Ona rozdává jídlo a pochvaly a povely a tresty, do dveří chodí první ona. Jen ona!

doplněno 13.03.13 07:10:

https://www.poradte.cz/zvirata/1995-hra-stenat-nebo-nenavist.html;)

doplněno 13.03.13 07:12:

Proč se mi za odkaz občas udělá závorka. A pak to nejde otevřít. *plac*

doplněno 13.03.13 15:47:

Vždycky se ptám na stáří a rasu psa. tentokrát jsem se nezeptala a to je chyba. *hej*Tihle dva nemohou být spolu. Pit týrá toho druhého a vy se musíte pro jednoho z nich rozhodnout. Lituji toho druhého. Pit zůstane surový, bez pocitu bolesti.*plac*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.03.13 19:26
avatar

Jesli vyvolávají rvačku i před vámi , tak to je vážný problém. Netroufnu si radit s pitem , nikdy jsem tuto rasu něměla i když se mi moc líbí.Ale obecně i když byste dokázali psy oddělit pokud jsou bez vašeho dozoru , tak pořád nastává poroblém v tom , že se servou i když jste tam Vy. Obecně by mělo stačit vaše gesto na to aby se na sebe ani zle nepodívali , ale bohužel. Já osobně bych jim ještě dala šanci a zapracovala na SOBĚ _ mám namysli ,že bych navšívila osobně pitasí cvičák a nechala oi poradit od odborníků , on bude chlapeček potřebovat nejpíš individuální přístup a pevnější ruku. A pokud byste i před rady odborníků si nedokázala jsednat ve směčče respekt tak se bohužel , a to mi věřte ,že to píšu velice nerada, přidám k názoru , že by měl jít pes k někomu koho bude respektovat, jelikož nyní se snaží si podřizovat druhého slabšího psa , a co když ho jednou napadne že vy jste taky slabší ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: verica
Datum: 13.03.13 20:42

Jenže on si začíná ten starší. Vidí Pita a začně vrčet a ten po něm hned vystartuje. Nejspíš budu muset kontaktovat nějakýho psího psychologa, třeba mi s nima poradí.

Jelikož vzdát se psa bych asi opravdu nedokázala :(

Datum: 13.03.13 21:26
avatar

To rozhodně udělejte . Taky si nedovedu představit vzdát se svého psa.Ono se sporné kdo začíná , protože psi mezi sebou mají svou řeč , pokrčení čumáku , náznak hlavou , pohled , tohle lidskám očím uniká. Treba starší reaguje na provokační projev, kdo ví. Přeju Vám hodně pevných nervů a ať se Vám podaří je porovnat .Iva

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.04.13 17:51

nekastrovat!

Vůdce smečky jste sice Vy, ale psi ve smečce si nejsou NIKDY rovnocenní. A to Vám potvrdí i odborníci.Vždy je jeden z nich nad tím dalším.Musíte sama rozpoznat, který pes je vůdčí. Potom musíte dodržovat to, že vůdčímu psovi dáváte přednost před podřazeným.Pokud se budete k obou chovat úplně stejně, ke změně nedojde, protože vůdčí pes bude neustále dávat najevo druhému, že je v hierarchii nad ním.Takže se budou pořád rvát. Dále podřazený pes nesmí přeznačkovávat značky vůdčího psa- ten jakmile to uctí, napadne ho. A jak tady někteří píšou - oba potrestat - to je nesmysl. Upevňování pozice ve smečce je pro psa naprosto přirozené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicozjb*
Datum: 04.04.13 20:11
máme ast ve smečce čítající 3 psy přechodně mívám další 2 čivavi když jsme přivedli llp tak to trochu haprovalo je to o tom že pes musí vědět kdo je pán dneska jsou holky bezproblému spolu ale musí se jim člověk věnovat
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.