Panceřníček - nafouknuté břicho

Od: Datum: 12.03.13 17:22 odpovědí: 4 změna: 19.03.13 19:16

Dobrý den, párkrát jsem viděla panceřníčka co máme v akváriu, že ho to dáhne k hladině. Jakoby se snažil plavat dolů, ale unáší ho to vzhůru. Vždycky to byla jen záležitost chvilky. A dnes jsem ho našla strašně nafouknutého, plave břichem vzhůru a je u hladiny. Ale mrtvý není. Břicho má strašně nafouklé a drží ho to u hladiny. Nevíte co by to mohlo být?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.13 17:27
avatar

Nejspíš jde o infekční vodnatelnost. Je třeba zkontrolovat poměr dusitanů v akvárku, na vině mohou být bakterie, parazité i plísně... ale pokud již rybka plave břichem vzhůru, bylo by lepší ukončit trápení.

doplněno 12.03.13 17:34:

Ono léčit se dá, ale prvně by bylo potřeba určit, co léčit. Nž na to přijdete, je rybka stejně po smrti. Jinak, pokud by to byla infekce, dávejte pozor na ostatní ryy, může se to u nich projevit s odstupem. Nebylo by od věci opravdu zkontrolovat vodu a mít po ruce methylenovou modř, kterou se dá rybka potírat (někdy to zabere, někdy ne).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ducati996*
Datum: 12.03.13 17:30

Žádná jiná ryba to nedělá ani jiní panceřníčci. Jen tenhle měl problémy a teď tohle...Vypadá čile,ale jakoby ho to nafouklé břicho nechtělo pustit pod hladinu,nikdy jsem to ještě neviděla. Ale asi máte pravdu,bude nejlepší ukončit mu trápení.

Od: zepe®
Datum: 12.03.13 17:33
avatar

mozna bych ho jeste na 1 den prestehoval treba do sklenice co se bude dit dal.

Dal jsem takhle rybku mimo na noc protoze jsem myslel ze hyne a ze by mohla nakazit ostatní , a rano byla zdrava ja ripa. uz je to mesic a zadnej problem. dal bych ji sanci

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ducati996*
Datum: 19.03.13 19:16

Tak jsem ho oddělila od ostatních ryb a třetí den jsem ho našla úplně v pořádku :) Nevím co to s ním teda poslední dobou je.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.