Zuby u jorka

Od: Datum: 09.03.13 09:47 odpovědí: 9 změna: 01.04.13 11:35

Zdravím.mám takový dotaz.Naší fence jorka je 6měsíců.Spodní mléčné zoubky (špičáky) jí vypadly a rostou nové.Ale horní nevypadly,drží a u nich se prořezávají druhé.Myslíte,že mléčné samy vypadnou nebo je třeba zajít k vetovi?Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: susenka*
Datum: 09.03.13 10:09

U jorkšírů je to běžné. Běžte k veterináři on ty mléčné vytrhne a bude po problému.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: walll
Datum: 09.03.13 18:52

Mému jorkovi je skoro 6měsíců a má vrozenou vadu spodní předkus.Dole i nahoře má dvě řady zubu a zatím mu to nevypadalo...tak uvidíme...a vašemu pejskovi ty zoubky ještě mohou vypadnou...do roka je to v pořádku...našemu původnímu jorkovi to vypadalo a vůbec s tím neměl potíže

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.13 19:17

Ještě počkejte a pak kdyžtak k doktorovi. Známý to takhle u jorka nechal a taky má pes troje zuby. Nahoře 2x, dole normálně jednou. Ten smrad z tlamičky bych nepřála cítit největšímu nepříteli, normálně jí tam chudince hnije jídlo, k doktorovi odmítají jít. Ten pes se dá pohladit akorát jednou a s rouškou na ústech a pryč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sefi79
Datum: 10.03.13 11:26

Ok.Děkuji za odpovědi.Tak ještě počkáme..

Od: luccinka*
Datum: 11.03.13 13:05

Tak to u mé první jorkiny nevypadly ani horní ani spodní špičáky a ty nový jí roztly vedle mlíčňáčků a byli jsme na vytrhnutí na sedmi měsících. Vet nás pochválil, že jdeme včas, že je vytrhneme a ty nové zoubky se rychle zařadí tam, kam patří a je pravda, že do měsíce měla narostlé všechny zuby a nádherně v řadě.

Teď mám doma ještě půlroční dračici a ta vypadá, jak kdyby jí někdo dal pěstí *afro*..Začaly se jí kývat všechny přední najednou, do toho ten samý problém jako u té starší a to má ještě ty horní taky za sebou, takže je jak žralok, takže teď v týdnu jdeme na vzteklinu a rovnou se na zubiska zeptám, protože vytrhnout jí nejdou, bolí jí to a tim pádem jí rostou křivě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.13 15:40
avatar

Zdvojené zuby by se neměly nechávat. Staré nenarostou do správného usazení a zuby zůstanou křivě nasazené. Když se vytrhnou později, vznikne volný prostor a všechny zuby se začnou posunovat sem tam. To není dobré. *hej*Není to výsadou jorků, stává se to všem rasám. Takto jsem byla trhat s oběma knírači a i s jorkinkou jsem byla. Ikdyž byla štěně, už ji při té příležitosti vyčistil zubní kámen ultrazvukem přijedné narkoze. :D Abyste měla jistotu, zavolejte svému vetovi a on vám řekne, co je nejlepší, případně vás objedná na konkretní datum. Já jsem přesvědčená, že není o čem uvažovat, musí co nejrychleji ven. Samy nevypadnou, nové zuby je zaklínily. Je to jork, ne krokodýl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sefi79
Datum: 19.03.13 10:17

Tak sláva na jedné straně už mléčný špičák vypadl..Snad si poradí i s tou druhou stranou.

Od: bohemica*
Datum: 19.03.13 13:43

U malých a trpasličích plemen se tento problém vyskyruje dosti často. Zajděte k vetovi, jedná se o jednoduchý zákrok a bude po potížích. Pokud budete čekat, může mít váš pes špatně nasazený trvalý chrup nehledě na další problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sefi79
Datum: 01.04.13 11:35

Zdravím.Tak sláva..Už jí to vypadalo kompletně.Pomohla kousací tyčinka..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.