Učení psa chůzi u nohy

Od: Datum: 01.03.13 17:56 odpovědí: 17 změna: 06.03.13 12:23

Já jsem to učila fenu hovowarta tak,že jme šli rychlou chůzí a když táhnula,tak jsem s ní pořádně cukla a dala povel k noze.Když šla u nohy,tak jsem chválila.Když zrychlila a začala zase táhnout,tak jsem zase pořádně trhla vodítkem a přidala povel. Brzy to pochopila a chodí vedle mě u nohy ráda a většinou ještě spokojeně vrtí ocasem.Jedna rádkyně tu nedávno doporučovala učit chůzi u nohy pomocí elektrického obojku.Já si myslím,že to je hrozná metoda,když jde pes vedle svého pána se strachem a že to naruší vztah mezi psem a jeho pánem a že to psovi zkazí povahu.Co si o tom myslíte vy ostatní?Používá někdo z vás k učení chůze u nohy také elektrický obojek?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.03.13 18:15

To mi připomíná jeden obojek z aukra s podobnou funkcí. Mě to příjde na hlavu postavený. Ten kdo si to koupí by si to měl dát na krk spíše sobě. *bum*http://aukro.cz/inteligentni-…ojek-pro-psy-i2994976854.html

Ohodnoceno: 2x

Od: ladaadal*
Datum: 01.03.13 18:42

Tvůj způsob je ten správný. Elektroobojky všeobecně jsou pro psa stresující, ať už výchovné, protištěkací nebo k neviditelnému plotu. Psa to deptá a jsou i případy, kdy mu ruplo v kouli a nebyl schopen normálního chování. Prostě z něj byl blázen. Je to jako s malým dítětem, které neví co smí a co nesmí. Taky ho u silnice vezmeš za ruku a učíš ho rozhlížet se. Viděli jste někdy maminku, která zmáčkne knoflík a dítě dostane elektrošok. A ještě v oblasti krku u hlavy? To udělá jen d-bil. Ano, Fatalwir má pravdu - takoví by to měli dostat povinně, aby věděli, jaké to je.

Ohodnoceno: 3x

Od: ovczaak*
Datum: 01.03.13 18:43

Na tuto otázku hledím už 10 minut a přemýšlím. Takže pro arwi - ano,mám,používám a doporučuji,jen to chce splnit pár podmínek.Především pán nesmí být magor,který to používá bezhlavě a obojek musí být kvalitní,ne z aukra za 300kč. My máme za 4tkč. Pro fatalwir - vyzkoušel jsem ho na sobě,myslím že korekce na úrovni bodnutí jehlou je přijatelnější než trhnutí koženým obojkem přes ohryzek. Na pckop nehodlám reagovat.Že je někdo p... nepovažuji za argument. A teď-celý svět do mně!

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 01.03.13 18:47

No, ani já nepatřím mezi skalní odpůrce podobných výcvikových metod, myslím že obecně jsou často šetrnější než klacek či kopanec (i tak někdy lidé "vychovávají" své "miláčky"). A každý výchovný prostředek lze buď používat rozumně nebo nerozumně!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.03.13 18:46
ono záleží kdo a jak ho používá ono to trhnutí když to udělá blbec se škrcákem taky může psa zranit popřípadně zabít nám se osvědčila hilty ohlávka , psy dneska ví že obojek nebo košík chůze a staf když zaháknem kšíry tak by utáhl i auto )
doplněno 01.03.13 19:00: ovczaak *palec* jde o to kdo a jak.

Od: arwi®
Datum: 01.03.13 19:10

A já si myslela,že tyto obojky se používají jenom třeba u psa,který honí zvěř a to ještě když selžou ostatní metody.

Datum: 01.03.13 19:18

Škubání je psa na vodítku je velmi špatně! Psa tím prakticky týráte (zkuste si dát objek a ať vám nikdo v chůzi nebo dokonce v běhu cukne, budete to asi dlouho rozdýchavat). Co se týká el. obojků neznám, slyším zde poprvé, ale pokud to vysloveně není bolestivé ale spíše nepíjemné tak si nemyslím že je to úplně strašná a nehumánní věc... Jinak jedinné a správné řešení je při procházce, když pes táhne zastavit a počkat až psovi samotnému dojde, že když bude tahat tak prostě nedojde tam kam chce... dle vlastní zkušenosti stačí zastavit 2-3 za sebou a unčenlivému psovi to dojde, ale individuální...

doplněno 01.03.13 19:20:

*ale je to individuální... Píšu jak hotentot

Datum: 01.03.13 19:29

Zajímavé,ale co uděláte,když jdete kolem plotu,kde běhá pes a ten váš ,místo aby šel u nohy na něho začne dorážet?

doplněno 01.03.13 19:48:

Otázka pro Honzav88

Datum: 01.03.13 22:06

Samozřejmě by pes i v této sitauci měl poslechnout, ale to je ideální stav a asi jsou situace kdy se musí pes "násílím" stáhnout, to je jasné... Já mluvím o cílém "výchvoném" škubání, to je špatně... uznávám, že při procházce zastavovat á 5 minut a čekat až se vrátí sám je otravné ale na druhou stranu výchova psa je o trpělivosti a kdo ji nemé neměl by si psa vůbec pořizovat...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.03.13 19:31

Obojek se projevuje dvěma způsoby - akusticky,takové zvláštní písknutí a potom výbojem.Intenzita se dá nastavit na stupnici 1-20,v krizi se výboj násobí.Takže - povel,pes neposlechne,akustická výstraha,neposlechne,nepříjemný trest ve formě výboje. Zdvojený výboj psa dokáže zastavit i v combatmodu,při útoku. Výboj si pes nedá dohromady s osobou pána na rozdíl od úderu rukou.Můj pes ke mně přišel ve věku pěti let naprosto zkažený,agresivní,nesocializovaný,je se mnou tři roky.Dnes je to společník,není absolutně poslušný ale díky obojku plně ovladatelný a pod kontrolou.Vodítko nepoužíváme,košík jen ve městě.Vložím dvě fotky

Datum: 01.03.13 19:33

první - při příchodu k nám,druhá v současnosti.Máte pocit,že je narušený?

Datum: 01.03.13 20:17

Na druhé fotce vypadá nádherně.Ale jestli je v pohodě,by se myslím spíš poznalo,kdyby třeba na procházce našel kost,jestli by si ji od vás nechal odebrat bez použití toho obojku,nebo kdyby na něho třeba malé dítě upustilo hračku,jak by se zachoval,nebo jak by se choval,kdyby jste mu musel z nějakého důvodu vlézt do jeho boudy.Jestli má i přesto ,že používáte tento obojek,k vám pes absolutní důvěru.To by mě zajímalo.Písněte prosím.

Datum: 01.03.13 20:52

Ten pes má 49kg a pořád je to "jen" pes,takže malé děti a obecně cizí lidi k němu nepouštím,svůj revír si střeží. Lidi,které zná,mimo revír toleruje,pustí je k sobě.Pokud od nich něco dostane(např.kost,ucho atd.),vezme to a přinese ke schválení.Já k němu mám zdravý respekt,pokud mu dám žrádlo do misky,nemám potřebu mu tam sahat.Boudu nemá,svůj prostor má v zádveří,kde se volně pohybujeme.Pokud vidí,že beru do ruky el.obojek,řádí,skáče,sám do něj strká hlavu,ví,že jdeme ven.A jak jsem psal - ne vždy poslechne,korekci zvukem používáme tak jednou,dvakrát do týdne,slabý výboj občas,co dva měsíce.Silný šok dostal třikrát,to chtěl utéct za zvěří,neviděl,neslyšel.Nikdy jsem ho neudeřil.A podotýkám - někdo mne odsoudí,že používám tento obojek,já odsuzuji lidi,kterých se jejich psi bojí,lidi,kteří je bijí anebo je mají neustále uvázané.Můj pes se v lese a na poli běžně pohybuje 100m ode mne.

Datum: 02.03.13 10:40

Myslím si , že takovou základní věc , jako je chůze u nohy musí zvládnout majitel psa bez jakýchkoliv pomůcek. Vždyt má psa u sebe a může jej korigovat hlasem , rukou, pamlskama.Pro správně vybudovaný vztah mezi psem a pánem je důležité aby si rozuměli bez donucovacích prostředků.Používat elektriku při chuzi u nohy je jen důkaz toho , že si majitel svou práci zjednodušuje a svou lenost maskuje za takzvanou neposlušnost psa.Tak jak to popisujete, tak to je správné učení psa u nohy.Pes sleduje Vás a Vaše reakce, nikoli to , že ho COSI občas práskne do krku.Nejsem zastánce elektronického obojku . Jediný případ , kdy jsem to ochotna pochopit je u psa ,který je hluchý a použije se pouze vibrace jako povel na přivolání.

Datum: 02.03.13 12:57

Ano,v ideálním světě by jste měl(a) pravdu.Bohužel já žiji v realitě.Bral jsem si velkého psa bez jakýchkoliv zkušeností s výchovou,pro něj druhá možnost byla smrtící injekce.Byl jsem také odpůrce těchto obojků.Výsledek - mám ukousnutou špičku nosu,jizvy na rukou a za sebou bezesnou noc,kdy pes utekl a já očekával zprávy o pokousaných lidech,haváriích aut,střílejících myslivcích a podobně. Často čtu o psech,kteří byli poslušní,majitelé je zvládali až do okamžiku,kdy se něco stalo,kdy pes zaútočil a pán ho nedokázal zastavit.Já pomocí tohoto zařízení psa zastavím. Toto ovšem nic nemění na faktu,že obdivuji lidi,kteří psi cvičí a zvládají,jenže ti to umí,věnují svým psům spoustu času a obrovskou část svého života.Jenže ne každý majitel psa je takto ideální.

Datum: 02.03.13 15:23

Po přečtení Vašich příspěvků připouštím , že ve Vašem případě má el . obojek opodstatnění.Pokud máte psa s předchozíma negativníma zkušenostma a bral jste si ho až v jeho dospělisti , tak je jasné , že potřebujete větší kalibr než je vlídné slovo ;). Ale otázka zněla .Používání el.obojku při nácviku chuze u nohy .A to nepoužíváte ani Vy . Ve svém příspěvku jsem chtěla zdůraznit , že el obojek NENÍ automaticky součástí výcviku.Nezapomínejte , že tyto příspěvky čtou i lidé , kteří si teprve chtějí psa pořídit.Nerada bych aby to vyznělo ve stylu : Není nutné psa učit, když ho mohu přinutit násilím.Apropo : Klobouk dolů. Vzal jste si problémového psa a nejpíš jste si prosli složitým procesem kdo s koho.Toho si vážím.

doplněno 02.03.13 15:41:

a fotečku pro usmání

Datum: 06.03.13 12:23

no mate teda dost kruty zpusob s tim cukanim (nedejboze elektrina)..., ja jsem ucil fenku NO od stenete bez voditka a na posunky za kazdou cenu, a chodila a prikazy plnila rada, ani na Karlove moste nebyl pak problem, jinak ucil jsem ji chodit u nohy s chycenym obojkem v ruce v ramci hry na prochazce...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.