Proč pes při cvičení kňučí?

Od: Datum: 27.02.13 22:51 odpovědí: 15 změna: 01.03.13 21:17

Zdravim,chtěl bych se zeptat,proč mi pes při cvičení kňučí?Je to takový kňučení,kňourání(či jak to nazvat),jako by se mu nechtělo plnit pokyny.Teda neni to neustále,jen občas,ale je.Je to tim,že je ještě relativně mladej?Jedná se o labradora(26 měsíců).Co myslíte,přejde ho to?Nebo něco dělám špatně?Díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hopŽ
Datum: 27.02.13 23:14
avatar

Labradoři i rerievří bývají velmi citliví pejsci, ten Vᚠmožná kňučí "jen" proto, že ho výcvik nebaví, nebo naopak může "kňourat "štěstím", když ho výcvik baví. Přes dva roky už to není štěně, nepíšete, jestli začal kňučet dnes, kdy jste ho začala cvičit, jak ve výcviku funguje, jakou má strukturu jeho smečky. Na podobné dotazy většinou doporučuji cvičák (nemyslím zrovna pravidelné docházení), jsou tam odborníci, kteří poradí a pomohou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fafejta
Datum: 27.02.13 23:27

Dnes nezačal,kňourání už nějakej čas trvá.Cvičí dobře,povely zvládá téměř výborně.Na cvičák jsem s nim chodil téměř rok od štěněte.Připádá mi to,jako že ho nutim dělat to,co zrovna nechce.

Od: hopŽ
Datum: 28.02.13 04:53
avatar

Je to možné, naši pejsci umějí být někdy opravdu slušné "héérečky", nesmite se ale nechat odradit od důslednosti při výcviku, při trvání na splnění povelu. Jen můj názor, jistě se ozve ještě nějaký opravdový odborník na kynologii...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.02.13 09:18

Každý pes je jiný. Některý mlčí a dělá, jiný má potřebu se k povelům "vyjadřovat". Máme doma taky takového kecala, 2 letého NO. Když spolu blbnem, házím mu jen tak míček, on už je celý natěšený a najednou zavelím "k noze", povel sice hned splní, ale na jeho projev nesouhlasu se lidi otáčejí, co se mu chudáčkovi děje. Na cvičáku říkají, že máme ukecaného psa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fafejta
Datum: 28.02.13 10:56

Tak to asi bude i můj případ,asi to maj "klucí" stejný Když s nim blbnu,je v pohodě,ale přijde povel a to má najednou řečí.

Datum: 01.03.13 21:17
avatar

Když je syn se psem u nás na návštěvě a chce po svém psovi, aby šel na místo, pes hlasitě protestuje, ryčí, vyje a vždycky má poslední slovo. Taky se snaží schovat třeba za nás, což je při jeho velikosti a váze 40 kg dojemné. Zkouší ho například "ukecat" i tím, že se po něm začne válet, olizovat ho a všelijak se mu vtírat. Je to pro vnějšího pozorovatele hrozně legrační.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 15:49
avatar

Jsou dvě možnosti , buď se těší a chce po Vás , abyste už už už cvičili . Nebo ho to nebaví a ukecává Vás. To poznáte pokud je k cviku laxní , třeba nevystřelí pro aport s takovou radostí jako na začátku cvičení.Ale je to velice dobrá otázka , protože v případě , že by to bylo proto , že ho to nebaví , tak zrovna u LB je důležité aby cvičili s radostí. Těžce nesou dril a raději pracuijí jako partneři. A další varinta je , že máte ukecaného psa , Jeden z mých se takhle vykecává do prázné misky.

doplněno 28.02.13 22:50:

co mu zkusit přidat uplně nový cvik,možná ho nebaví jen opakovat to co už umí . Myslím tím , trochu ho nabudit nějakou novinkou .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fafejta
Datum: 28.02.13 21:28

Tak to naše cvičení bych drilem určitě nenazval,rozhodně ho nějak zvl᚝ při cvičení nepřetěžuju Ale rozhodně trvám na důslednym provedení cviku a u toho si právě většinou stěžuje.Nejradši,dyž si dělá co on rád,to je pak spokojenosti...

Datum: 28.02.13 22:46
avatar

A děláte dobře ;) cvik musí být vždy správně dokončen, obzvláště u psa , který má by si velice rád dělal věci po svém. ;). A v zásadě jste si už na Vaši otázku sám odpověděl, brblá když se mu nechce .A s tím si určitě poradíte . Piškotová motivavace je léty prověřený pomocník.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danecekdan*
Datum: 28.02.13 21:55

Asi by chtělo přiblížit, v jaké fázi cvičení začne psík kňučet.

Pokud je to hned od začátku, může být natěšen, anebo naopak se mu do toho nechce a raději by běhal volně a očuchával kde co, hrál si apod.

Pokud to nastane v průběhu cvičení, je jasné, že jej to již přetalo bavit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fafejta
Datum: 28.02.13 22:01

V tom to asi bude no..."raději by běhal volně a očuchával kde co,hrál si..."

Od: danecekdan*
Datum: 28.02.13 22:05

Musíš mu z toho výcviku udělat věc, na kterou se bude těšit a dá jí přednost před očucháváním atd. Laskominky, hodně moc chválení, když se mu něco povede atd.

Tvůj psík není trouba a měl by výcvik zvládnout*ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fafejta
Datum: 28.02.13 22:29

Už s nim cvičim téměř dva roky,cvičení mu jde dá se říct dobře.Povely zvládá až na to přivolání,to je trochu problém,ale jinak mi příde,že cvičí rád,jen poslední dobou při tom začíná občas "odmlouvat"

Datum: 01.03.13 07:29
avatar

je možné, že to s výcvikem přeháníte. Pes ví, že to umí a má plné kecky toho, že musí opakovat pořád dokola to, co už umí. Je to dril a buzerace. Je potřeba intenzitu snížit a dělat přestávky, aby se psisko mělo čas vyblbnout. *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fafejta
Datum: 01.03.13 08:15

Ne ne,rozhodně to nepřehánim.Denně necvičíme a toho času na blbnutí má až až:D

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.