Odkalovací zvon

Od: Datum: 24.02.13 19:14 odpovědí: 2 změna: 26.02.13 20:44

Dobrý den měla bych otázku ohledně odkalovacího zvonu. máme akvárium 450l, štěrk do 4mm a vrstvu vpředu 10cm a vzadu až cca 15cm. Zajímalo by mne zdali se vyplatí investovat do dražšího odkalovacího zvonu, mám na mysli třeba tetra CG50 nebo odkalovač eheim sada 2510? Máme prozatím úplně obyčejný odkalovací zvon s vakuovou pumpou, který sbírá kal pouze z povrchu. Jaké jsou vaše zkušenosti?

doplněno 26.02.13 17:24:

Také bych se rovnou chtěla zeptat jakou magnetickou stěrku zvolit pro tloušťku skla 10mm, nikde nemůžu najít jaký je ideální rozměr, podle čeho se orientovat. Zajímalo by mne zdali je k něčemu magnet s čepelkami a nebo bohatě postačí velký magnet s povrchem podobný suchému zipu na stírání přisedlé a prachové řasy na předním skle? Děkuji moc za Vaše odpovědi

doplněno 26.02.13 18:44:

Co se týče magnetu tak mám vyhlídnutý tento http://www.akva-tera.cz/akvar…esun-velka-na-karte-5086.html

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.13 19:37

ja pouzival toto ktomu do vany hadicu a vzdy jsem to poradne prohrabal a ten nejvetsi kal vzal pryc. ono je to maly ekosystem a tam jsou bakterie , ktere rozkladaji ten kal ... tak bych to tak nehrotil

Ohodnoceno: 0x

Od: edge®
Datum: 26.02.13 20:44

Já mám Tetra CG40 a mohu tento typ odkalovače od Tetra jen doporučit.;)

doplněno 26.02.13 20:45:

A vlastně tím i říct, že se určitě vyplatí investovat, odkalování je potom jedna ranost.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.