Plemeno psa

Od: Datum: 24.02.13 10:45 odpovědí: 7 změna: 27.02.13 10:34

Dobrý den,

chtěla bych si pořídit psa - plemene kooikerhondje. ( Pokud vím, je v ČR málo rozšířený. ) Kolik tak může stát cca? ( i s PP ). Myslím tak 20 000 Kč?

Předem děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: martina0*
Datum: 24.02.13 11:23

Já myslím, že byste si měla najít chovné stanice a případně tam se poptat. Jelikož to není rozšířené plmeno počítala bych minimálně s těmi 20 000 Kč, odhaduji to podle mého vysněného Faraonského psa, kdy pejsek nevhodný do chovu stojí přes 15 000Kč. Bez PP tohoto psa určitě neseženete.

CHS např zde: http://www.kchls.cz/index.php/chovatelske-stanice-/87

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.13 11:31
avatar

http://kooikerhondje.info/standard/;) Pejsek je to opravdu krásný. Co ale budete dělat s loveckým psem? S rasou, která byla k něčemu vyšlechtěná proto, aby splňovala požadavky lovce, myslivce. Zavřete ho doma a 3x denně vyvenčíte a jednu dlouhou procházku, tedy, když zbude čas. :D Nemyslím si, že pejsek u vás bude nejšťastnější. Ať stojí kolik chce.

doplněno 24.02.13 12:01:

http://kooikerhondje.info/kalendar-vystav/ ;) navštívit výstavu a poptat se chovatelů.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: marenka*
Datum: 24.02.13 11:35

Nehledě na to, že nešťastný pes = nešťastný majitel. Pejsek začne ničit, nebo bude problém s hygienou, nemluvím o psychice. Ta je celkem jasná..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.02.13 18:12
avatar

Také si myslím , že za zdravého psa po kvalitních rodičích dáte tak 20 tis. Ale velice dobře vybírejte, je to málopočetné plemeno a tudíž je tam vysoký předpoklad nemocí způsobených spřízněným spojením . Ale pejsek je to velice hezký, akční a chytrý.Zkontrolujte průkazy původu obou rodičů a oba by meli mít vyšetření , že nejsou přenašeči EMG ( degenerativní onemocnění páteře). Nejlepší by bylo získat psa z Holandska , tam jsou docela přísní na zařazení jedince do chovu ( psi musí mít povinně všechna vyšetření). Raději si dopředu nastudujte možné zdravotní problémy této rasy. Není nic horšího než mít doma nemocného psa, kterému nejde pomoci.

doplních uryvek z článku :Pro budoucí majitele kooikerhondje lze doporučit uvážlivý výběr zdravého, aktivního, typicky stavěného štěněte, s dobře uzavřenou fontanelou, nejlépe za přítomnosti odborníka, nebo štěně alespoň krátce po zakoupení nechat prohlédnout veterinářem. Informace o zdravotním stavu je vhodné zapsat do kupní smlouvy, nárok na reklamaci štěněte má nový majitel 6 týdnů od data uzavření koupě. To je velmi krátká doba na projevy většiny dědičných onemocnění, takže následná rizika nese majitel

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.13 09:32

Vzledem k tomu jak je málo rožšířen si myslím že by ho pro dobro plemene měl chovat myslivec nebo někdo s podobnými zájmy a ten kdo bude chov nadále rozšiřovat. S tímto by jste mohla u chovatelů narazit. Známý si takhle koupil kocoura, nějakého u nás vzácného a podmínka pro koupi byla ta že ho nesmí nesmí nechat vykastrovat a že zajistí kocourovi připuštění s tou a tou kočkou tehdy a tehdy. Takže ještě zvážit. Tohle bude to samé.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bohemica*
Datum: 27.02.13 05:33

To, že se jedná o u nás méně rozšířené plemeno může právě naopak znamenat, že štěně nebude drahé.

Cena se neodvozuje podle početního stavu chovatelské základny. Módní populární plemena se vezou na vlně zájmu a prodávající si diktují často horentní sumy, ale za několik málo let se móda změní a pak dříve drahé plemeno dostanete často za pakatel, mnohdy za symbolickou cenu. Někdy naopak plemeno ještě v módě není (a nikdy nebude) a cena za takové štěně je přiměřená vynaloženým skutečným nákladům spojených s odchovem atd.

Konkrétně plemeno, o které máte zájem je lovecké plemeno, slídič a chov u nás nemá tradici, což s sebou nese již zmíněná rizika příbuzenské plemenitby a chovem tohoto plemene se nezabývá nikdo dlouhodobě, takže těžko porovnávat jednotlivé chovy. Obrať se na www.cmku.cz do poradny tam vám sdělí podrobnosti o chovu (i podmínky pracovní a zdravotní pro uchovnění) a kontakt na chovatelský klub a chovatele.

Upřímně ...já osobně bych se podívala po chovatelské stanici malých münsterlandských ohařů, která se chovem tohoto plemene zabývá úspěšně mnoho let a tam bych si pořídila štěně za velmi dostupnou a rozumnou cenu. Tento psík bude mít podobné povahové vlastnosti, bude velmi podobný tomu vašemu "holanďanovi" a budeš mít v jeho PP generace pracovně i zdravotně prověřených předků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.13 10:34
avatar

Člověk co si vybírá psa podle ceny by snad ani žádného mít neměl, spočítejte si očkování, žrádlo a zvažte zda na to vůbec máte. Kamarád si toto plemeno dovezl ze Slovenska platil za štěně fenky s PP rovných 1000 euro. Ovšem on ho nemá v bytě ale má ho s loveckými zkouškami.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.