Kančík ve společenském akváriu

Od: Datum: 21.02.13 14:20 odpovědí: 3 změna: 21.02.13 16:15

Dobrý den,

Před čtyřmi lety jsem dostal pár kančíků příčnopruhých, ale po dvou letech jeden z nich zemřel. Nyní mám stále toho jednoho a přemýšlím, že bych koupil buď dalšího kančíka do páru anebo více jiných společenských rybek.

Aktuálně mám v akváriu 4 přísavky (staré cca 5 let), mečovku a 2 dánia. Buď bych chtěl tedy dokoupit další rybičky k těm současným + nějaký další druh nebo přikoupit druhého kančíka. Do teď kančík nemá s ostatními rybami žádný problém, je to takovej kliďas. Co byste navrhovali vy?

Poznáte jestli je to sameček / samička? http://www.2imgs.com/f56a4963b0 (na obrázek ještě klikněte, aby se nezobrazil oříznutej)

díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.13 14:58

Dobrý den, váš kančík je samec, na čele má typický tukový hrb a protáhlé konce ploutví, řekl bych že je dost na dietě, aspoň já jsem měl vždy takové cvalíky. Druhou rybu do páru mít nemusí, a bude pro vás dost obtížné mu koupit stejně starou a pokud se chcete věnovat odchovu, tak by jste měl mít kančíky stejně staré. Velice se podivuji, že nemá problém s danii, teda spíš, že dania nemají problém s ním. Pro mě byly vždy dania takové étericky křehké rybky.

Pokud mohu poradit, tak se věnujte buď kančíkům a nebo ostatním rybám, nedoporučuji je kombinovat, i když věřím, že v další odpovědi na váš dotaz se objeví zmínka o chovu dalších velice kamarádských cichlidách, tak vím, že cichlidy mají ty ostatní ryby spíše za potravu, než za kamarády.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ar*
Datum: 21.02.13 15:11

Nigrofasciata nepatří zrovna mezi ryby vhodné do společné nádrže. Hlavně v době tření dokáže samice zlikvidovat všechno co se kolem jen mihne a vůbec jí nezáleží na velikosti. Mě stačilo přiblížit se k nádrži a hned útočila, když pochopila, že se přes sklo nedostane nabírala a na sklo "plivala" alespoň kamínky. 1/2 nádrže byla jen její a žádná ryby se tam neodvážila. To jsem tam měl jen velké cichlidy.

Jak píše ukulele je to jasný samec a dokoupiot samici, tam hrozí že ji prostě zlikviduje. Je potřeba vědět jak je velká nádrž,aby se nechalo doporučit nějaké ryby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 16:15
avatar
Ke čtyřletýmu samečkovi dávat samičku, tak má šanci tak 20% že přežije. Samec by se ji snažil donutit ke tření a s tím jak je velký by ji normálně umlátil.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.