Co s kousáním?

Od: Datum: 17.02.13 19:47 odpovědí: 11 změna: 19.02.13 18:12

Dobrý den...máme doma skoro 2 měsíce staré štěňátko. Ze začátku bylo celkem plaché a moc se neprojevovalo, ale jakmile si zvyklo na nové prostředí a rozkoukalo se, tak začalo dovádět a kousat. Vždy to bylo hlavně formou hry, ale potom neustále, když tedy nepočítám když je po papání nebo spinká a nebo je unavená, ale jinak vždycky když nás vidí, začne jančit a dovádět, ale přitom nás kouše kam to jen jde... do nohou, tahá nás za kalhoty, kouše do prstů a když si jí třeba chceme jen pohladit tak nás hned začne kousat do ruky. Je vidět že má strašnou radost že nás vidí a myslím si, že nám takhle projevuje svoji lásku, ale bohužel je to strašně bolestivé a nepříjemné. Myslíte si že to vše dělá jen proto, že to je malé štěňátko, které si chce hrát a nechápe že je to pro nás nepříjemné a vyroste z toho? Děkuji za případnou odpověď ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.13 19:58

Štěně nechápe, že je to nepříjemné a nevyroste z toho.Musíte ho vychovávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaliopkacz*
Datum: 17.02.13 21:19

Musíte mu ukázat, že takhle ne. Nevyroste z toho a samo toho nenechá. Jakmile začne kousat, přerušte aktivitu, výrazně řeknete "nesmíš", "ne" nebo něco co budete v budoucnu používat, vemte ho za kůži za krkem a odneste ho do pelíšku a příkazem zůstaň. Nám pomohlo i připojit k příkazu gesto rukou, později bude gesto znát a zareaguje i jen na něj. Ale chce to trpělivost, důraznost a hlavně vydržet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.13 12:06
avatar

Vy máte doma moc maličké štěnátko. Je rozjívené, vyspinkané, napapané, spokojené, chce si hrát. Budete to muset přežít ještě chvíli. Pamatuju si jak jsme u stolu sedávali s nohama pod sebou, vkleče :D To všechno přejde, vyroste z toho. Je to takhle bolestivé, dokud mu nevyrostou 2.zuby. Ty už nejsou tak pichlavé. Nám se zase oplatilo syknout. Belestivě, hlasitě. Časem poznal, že co ten zvuk znamená. :D Naučte ho na peška. Pevně smotaný kus hadru. Ještě lépe smotaný a uzle na koncich. Cloumejte však jen do stran. Často ho nechávejte vyhrát. Získá sebevědomí a nebude ho muset dokazovat kousáním. *jasne*

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 18.02.13 13:34
avatar

Ty první zoubkýy jsou skutečně jak jehly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anetajasna
Datum: 19.02.13 18:05

moc děkuji za skvělou odpověď! :)

Od: martina0*
Datum: 18.02.13 18:26

Dobrý den,

vaše štnátko je ještě maličké "mimino" :) samozřejmě, že z toho časem vyroste ale je potřeba jej usměrňovat, zabavovat hračkami (u nás pomáhal plyšák téměř na vše i na "chlapské" záležitosti i na kousání i na nudu a vlastně pomáhá doteď:)). Jinak taky jsme měli takovéhohle ďábla, když byl malý, on byl ještě ke všemu neuvěřitelně oprsklý odvážný a samostatný, takže třeba venku si ve svých dvou měsících vystačil naprosto sám a nějací páníčci mu byli naprosto volní :) My zkoušeli vše od novin po povalení na záda, nepomáhalo nic, známí před jeho zoubky utíkali na židle :D V nějakých 5 měsících po tom, co jsme začli chodit na cvičák se hodně zklidnil (základní povely jako sedni lehni zůstaň ke mně už uměl před cvičákem).

Musíte najít alternativu, která ho bude bavit stejně jako kousat vaše kalhoty, nohy a ruce:) zkuste toho plyšáka, nějakou pískací hračku, kus hadru ... možností je spousta :)

Ohodnoceno: 4x
 
Od: anetajasna
Datum: 19.02.13 18:06

Děkuji za odpověď :)

Datum: 19.02.13 00:30
avatar

Vy máte tedy ještě fakt mimino:) Ano ,chce si s vámi hrát a upozorňuje na sebe .Hraje si s vámi po psovsku , lidské hraní ho teprve naučíte. Když si spolu hrají štěňata , tak na sebe skáčou a koušou se . Jakmile to některé přestřelí , tak ten postížený zakňučí a jde pryč a už si nechce s pachatelem hrát , takhle to mají psi zakodované a tomuhle rozumějí. ;).Naši psům jsem vždycky strčila při přivítání hračku do pusiny (měli tendeci tahat nás za rukávy), vydrželo jim to do dospělostí a když příjdu domů , tak si hned letí vzít něco do pusy :)Tenhle nevhodný projev by chtělo řešit hned , dokud je to mrňousek, za pár měsícu už bude mít druhé zuby a pak by byl opravdu problém s rozkousanými rukávy , nohavicemi a o návštěvách ani nemluvě . Přeji hezký večer

Ohodnoceno: 3x
 
Od: anetajasna
Datum: 19.02.13 18:11

Moc všem děkuji za odpovědi...určitě pomohou! :))

Od: ben®
Datum: 19.02.13 02:26
avatar

Dobrý den, docela Vám tyto starosti s pejskem závidím. Máte malé mimino, tak si to užívejte - nejde o žádné neštěstí. Je to psí mládí a časem spolu s výchovou se to zlepší. Připravte se na to, že nějaké ztráty ještě budou - rozkousané špinavé prádlo nebo ponožky, kus koberce nebo bota. Ale, s tím se musí (mělo by) počítat již před pořízením pejska. Alespoň, je-li člověk trochu odpovědný. Dostala jste již v ostatních příspěvcích kvalitní odpovědi. A věřte, že mnohem horší je, když je pejsek nemocný nebo pak jeho stáří a odchod do psího ráje. Tak, ať Vám ten pejsek dělá radost hodně dlouho. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anetajasna
Datum: 19.02.13 18:12

Velmi děkuji za odpověď!

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.