Hlídání psa po delší dobu

Od: Datum: 05.03.13 11:40 odpovědí: 10 změna: 09.03.13 23:13

Dobrý den,
mám dotaz a bohužel nevím kam ho směřovat. Zkusím to tedy tady.
Pokud bych chtěla svého psa nechat hlídat, třeba z důvodu dlouhodobé nemoci. Jednalo by se o rok a dávala bych ho k neznámým lidem, protože moje rodina hlídat odmítá. Byla by na to potřeba nějaká smlouva? Přeci jen rok je dlouhá doba a já i moji "hlídači" musíme být nějak domluveni i písemně, ne?
Nebo by jste zůstali jen u slovní dohody?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 05.03.13 11:44

I ústní dohoda je dohodou - smlouvou.

Na druhou stranu - písemná forma je výrazně lepší, protože jinak se může stát,že jedna ze stran ´pozapomene´ či rovnou překroutí původní smysl - ne nadarmo se říká - "co je psáno,to je dáno".

;)

doplněno 05.03.13 11:47:

Ve smlouvě by měl být definován předmět (tedy např. hlídání/zabezpečení psa), podmínky (kde, kdy, jak), další podmínky (např. krmení - jaké a kdo je hradí, veterinární péče dtto...), doba trvání a úhrada za ´služby´ (kolik, kdy, kam). A samozřejmě datum a podpisy.

doplněno 05.03.13 12:36:

..." to asi nebudou moc spolehliví"... - proč? - jasně definovaná smlouva přece chrání obě strany před nepochopením či špatným pochopením dohody, ne? Smlouva slouží k jasné definici parametrů domluvy a její písemná forma ji jen ´ustaluje´.

doplněno 05.03.13 18:12:

Jakou finanční částku? - to záleží na dohodě (minimálně na pokrytí nákladů - krmivo, vet...) - já třeba taky občas hlídám pséka, zadarmo - kámoš doveze psa i s granulemi...

;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mellissanda
Datum: 05.03.13 12:30

Na druhou stranu si říkám, že pokud psa budou hlídat lidé, se kterými musíte mít uzavřenou smlouvu, tak to asi nebudou moc spolehliví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.13 03:54
avatar

Tak tohle vidím obráceně. Nedůvěru ve mně budí lidé, kteří nejsou ochotni smlouvu uzavřít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.13 16:52
avatar

Jestliže uvažujete o smlouvě, vyplývá z toho, že lidem, kterým chcete psa svěřit, zas až tak nevěříte nebo je zas až tak neznáte. Co změní nějaká smlouva? Nezmění nic! Buď vím, že psovi u lidí bude dobře nebo si nejsem jistá. Smlouva stejně nic nezmění. Ikdyž ji třeba oni nebo nakonec i vy nesplníte, tak co se stane? Budete je táhat po soudech, nahlásíte je policii? Co smlouva změní? Je to otázka důvěry, kam milovaného tvorečka dám. ;) Předloni jsem si byla pro nový kýčelní kloub. Ortopedie + rehabilitační klinika + lázně. Občas si jdu lehnout, většinou na cévní oddělení. Psinečku Durotku vítají v rodině, kde měli celý život pejska a vím, že ji milují a že se o ni dobře postarají. Dorotka je miluje, běží se přivítat, když je potkáme, pozná je na velikou dálku. Běží je vítat, ale stále sleduje, kde jsem, abych na ni nezapomněla. :)

doplněno 06.03.13 06:52:

Františko, to se nedá říct. Záleží na tom, jak je pes veliký, jestli dodáte žrádlo, jestli je to pro hlídajícího práce nebo radost. Já jsem se snažila zaplatit, ale byla jsem vyhnána. Tak nosím dárek, podle délky pobytu. Třeba zmrazenou kačenu, krém, nějakou dobrotu. ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: frantiska*
Datum: 05.03.13 18:07

Dobrý den,
myslela jsem to jen obecně. Jaký je na to Váš názor. Zatím pejska nepotřebuju hlídat. Šlo jen o to "co kdyby".

Všem moc děkuju za odpovědi :)
A ještě mám otázku, pokud by nedej bože taková situace opravdu nastala. Jakou finanční částku za hlídání dát?

Datum: 06.03.13 20:37

A proč by jste dávala psa hlídat? Já být rok zdravotně v pytli a byla bych doma (tedy jestli Vám není 100 let a nejednalo by se o LDN) tak si dám inzerát ve znění že hledám někoho kdo mi 3 x denně t.j. za 150,- Kč psa vyvenčí. Určitě by se nějaká maminka na mateřské co chodí s kočárkem chytla. A kdyby to byl rok a dala by jste měsíčně 1 500,- tak mi neříkejte, že by Vám dali košem. Ona ta mateřská není nic moc. A nebo Vy nemáte někoho v okolí, kdo chodí se psem? A Vašeho by s sebou nevzal kdyby jste byla nemocná? Ono to chce se někdy spíš zamyslet nad sebou samým a chovat se k lidem tak jak by chtěl aby se k němu chovali ostatní. Pak si nemusíte klást takové otázky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krkovicka*
Datum: 07.03.13 17:44
Známá si nechala hlídat psa u sousedky.Pes svoje trasy venku znal a sousedy taktéž.Na měsíc dala 4000kč +15konzerv a pytel granuli.Anglicky kokršpaněl.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.13 13:33
avatar

To bych tedy brala!

1/ Už 2,5 roku nemám pejska a moc mi schází. Když nějakého potkám ve městě, poprosím si páníčka a prohrábnu si pěknou psí srst. Opravdu mi můj chlupáč chybí.

2/ Venčení bych brala, kvůli kontaktu s pejskem i kvůli přivýdělku. Ty 4 tisíce by byly příjemné. A psí kamarád o nic méně! *palec*

Ale: na vesnici nikdo o venčení nemá zájem. Buď nechá chlupáče lítat po zahradě, nebo se s ním projde sám.

Pokud bych se měla o psa starat po celý rok, což je dost dlouhá doba, bála bych se především 2 věcí:

1/ Aby mi opečovávaný pejsek neonemocněl, přinejhorším až neuhynul.*plac*Člověk nikdy neví - stačí třeba drcnutí autem.

2/ Po roce bych k němu natolik přilnula /znám se/, že bych jej už nechtěla původnímu majiteli vrátit. A to by byl jistě malér.

Proto si raději jen na ulici s dovolením pohladím všechny chlupáče, které potkám. Naposledy to byl krásný tmavý buldoček BRUTUS! Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 09.03.13 23:13
Jaguš ony tý 4000byly na nečekané výdaje.Pes byl zdravy.kdyby potřeboval zásah veterináře tak peníze byli určeny právě na tohle.Byla to i zkouška.Když se pejskovi nic vážného nestane,má patron 4000kč.Ještě jedno hlídání mám v paměti-tam si o peníze nikdo neřekl ale stravu a pamlsky byly předem dodány.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.13 08:18

Rok je teda extremne dlouha doba, to si vubec neumim predstavit, ale kdyz svoje psy davam na hlidani do hotelu, sepisujeme smlouvu treba i kvuli dvema dnum. I kdyz uz pani co hotel ma znam a vim, ze se o psy dobre postara, i tak to vzdycky podepisujeme znovu. Je to lepsi pro vsechny strany, nikdy nevite co se stane, pes muze neco znicit, utect nebo byt nemocny, to vsechno je ve smlouve osetreno a stanoveno kdo za co nese odpovednost a taky tihu pripadnych nakladu.

JInak co se tyce vyberu "hlidacu", doporucuju hodne dobre proverovat, kdyz jsem hledala prvne hotel pro svoje psy, obesla jsem jich pomerne dost a trvalo dlouho nez jsem nasla nekoho komu jsem byla ochotna svoje psy sverit, nekdy je to fakt sileny. A od veci neni ani dat tam psa jen na den, dva na zkousku a taky udelat pripadne necekanou kontrolu, muze se to dost vyplatit, ne vzdycky to v hotelu opravdu chodi tak jak vam tvrdi. Nechci nikomu krivdit, ale bohuzel nekdy to tak je a opatrnosti neni nikdy dost, preci jen jde o nejlepsiho kamose

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.