Co na psí srst, aby tolik nelínal

Od: Datum: 13.02.13 10:33 odpovědí: 15 změna: 15.10.14 07:21

Dobrý den, co byste mi poradili na srst psa, který hodně ztrácí chlupy. Tedy - hodně líná. Néé že by byl holohlavec, to ne, ale připadá mi, že líná dost. Je to vořech podobný jezevčíkovi s delšími chlupy. Nějaké vitamíny? Děkuji předem za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 13.02.13 10:38

Zkus mu koupit pytlík kvalitních granulí, určených na srst, a pokud ho koupeš, tak šampon. V prodejně ti poradí, nebo to vyčteš na etiketách (a při granulích doporučuju dodržet velikost psa, zkoušeli jsme jedny granule pro malého i velkého a nebylo to dobrý). Jinak jde o to, jak dlouho líná. Jestli je to jen poslední dobou a chodí hodně ven, tak počítej s tím, že zvířata jako celá příroda poslední dobou trochu blbne a je možné, že se už začal připravovat na jaro. Nám to dělá "vnitřní" pes už skoro dva týdny. Kupodivu "venkovní" si zatím ponechává zimní srst. Buď něco tuší, nebo se nenechal zmást pár teplými dny.

Ohodnoceno: 2x

Od: myse®
Datum: 13.02.13 10:39

bohužel nic - je to přirozený proces. Pes líná víc když žije v bytě (doma), venku si srst drží do jara...

Existuje spousta přípravků na kvalitu srsti - mi se osvědčil čistý lososový olej, ale na línání to není...

Datum: 13.02.13 10:42

Aha, on je to domácí pes, takže se asi začal připravovat na jaro. Chudák, to se tedy ještě načeká... Děkuji za odpovědi

Datum: 13.02.13 10:46

na zlepšení srsty mu do mysky vylij sirové vajíčko tedy přesněji žloutek , bílek zhoršuje ukládání vápníku do kostí takže jen ŽLOUTEK, ale žloutek psovy srst zhustí a bude více lesklá a bude mít celkově kvalitnější , tuhle metodu používájí chovatelé obvykle se dává tak jedno vajíčko týdně , dobré je v době línání dávad do žrádla lněné vařené semeno ,

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.02.13 10:52

S tím žloutkem mě to nenapadlo. Doplním, že se žloutek rozmíchá ve tvarohu, ten je zase na kosti a mám dojem, že na srst taky.

Jinak se neboj, jaro je za humny, aspoň bude připravenej:D.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.02.13 11:00

Zvířata, která jsou v bytech mají popletený cyklus výměny srsti. Neuděláte nic! ;) Ale rada k nezaplacení: Psa do vany, nejlépe na židli, kde sedátko neklouže, sítko na odtok. Do ruky plátek z pilky na železo, kousek zabalit do novin, ať si neporaníte dlaň a psa vyčesat. Když chytnete chlupy mezi palec a pilku a potáhnete, co pustí to pustí, co ne, necháte tam - tomu se říká trimování. A počesat po směru chlupů i proti směru. Za půl hodiny máte psa o polovinu menšího. A spoustu chlupů, které by vám pustil ještě dnes nebo zítra na koberec, na gauč, do postele.;) Také se dostanou koupit takové jako hrábičky, ale zbláznili se s cenou. *jasne* Je to potřeba udělat asi 2x 3x za rok, vždycky, když přesrsťuje.

Datum: 13.02.13 11:03

Babčo, ty hrabičky máme. Velkýho psa každé jaro hřebelcuju jak koně denně třeba dva měsíce, než začne trochu držet. Ale je pravda, že u malýho to stačí týden a má vyměníno.

Datum: 13.02.13 11:13

Pokusím se dát fotky, jak mám upravenou pilku na železo právě pro tuhle příležitost. Je to složeno ze dvou dílů, jeden plátek je výše a mezi nimi je nějaká podložka. Je to staré něco přes 30 let, ale nikdy jsem neměla nic lepšího.

Datum: 13.02.13 11:14

.

Od: jarinrbk
Datum: 14.10.14 11:15

Milí pejskaři, ta moje čůza Rtw.líná více než obvykle,, velká zima"?.Furminátor je drahý 500-1500 kč., tak jsem si udělal sám, ze staré pilky na železo a kartáčku na zuby, cena =práce.Kýblík srsti zaručen,nebo paruka, seřezal jsem jí (srst) ve sprše, a to hl.proti srsti i po srsti.Samozřejmě se seřeže i nová srst, to ale i při použítí furminátoru.Pak dostala žloutek na posílení srsti.Odpad jsem potom propláchl Hydroxidem sodným, mají ho v drogerii 60 kč, stejně tam byl bordel.Srst jsem házel do WC, to nebyl dobrý nápad, málem jsem vyplavil koupelnu.

Datum: 13.02.13 16:49

Můžete zkusit změnit granule,některé jsou doplněny o lososový olej ( dá se koupit i samostatně) , srst se zkvalitní ale vypadávání chlupů to nezabrání,domácí psi línají daleko častěji a více , než psi venkovní.Bohužel.jediná možnost je psa vyčesávat a pokud má na to srst , tak trimovat.Slyšela jsem i názor , že by se měli při nadměrném línání odčervit , ale toto je zpráva z doslechu , za tu ruku ohně nedám.

Datum: 13.02.13 17:13

Krmím Hills granulemi. Mám dva psy, ten co je na nich odmalinka, nelíná vůbec. Ani chlup, přisahám, protože kolikrát v létě když mu je vedro tak bych to línání brala. Druhý pejsek byl do 8 měsíců na Friskies, než přišel k nám. Pelichal jak vánoční stromek v květnu. Šílenost. Jen u hlazení pod rukou chumáče. Baští Hills 3 roky a už je vidět jiná srst. Krátká, hustá, nepadací. *frajer* Ale 3 roky, tomu říkám běh na dlouhou trať.

Od: michi*
Datum: 14.02.13 10:54

Jak už tu někdo zmiňoval, je hodně dobré postavit psa do vany a chlupy z něj vytrimovat (vyškubat), velikost jezevčíka netrvá tak dlouho a je po chlupech. Možná bych doplnila přidání pupalky do žrádla, ale není na línání, ale na zlepšení kvality srsti (nebo vlasů, je to humánní přípravek). Na línání je pouze česat a čekat až se to upraví.

Datum: 14.10.14 17:51

Nepomůže nic,,,,,je to výměnou chlupů ,,,byla jsem na veterině a on mi ji takým kartáčkem porhrábl sám,Je to super věc.Soji to cca 250kč. Kartáč

Datum: 15.10.14 07:21

Furminátor se to jmenuje.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.