Nehybný pes

Od: Datum: 13.02.13 00:16 odpovědí: 7 změna: 14.02.13 21:35

Před několika dny nám srazili psa... Od té doby podstoupil několik vyšetření, která prokázala, že nemá žádnou poruchu míchy ani nic zlomeného. Přesto se však nemůže pohnout. Jenom leží a kouká. Chuť k jídlu má také. Hlavnu zvedne cca 15 čísel nad zem. Občas i lehce pohne nohou, ale to je asi tak všechno.
Jestli měl někdo podobnou zkušenost se svým psem, tak mi prosím odpovězte...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.13 00:20

Ten náš ležel několik dní skoro bez hnutí poté, co ho pokousal jiný pes. No a po pár dnech se jednoho dne postavil a běhal jako dříve. Třeba toho Vašeho bolí celé tělo, tak odpočívá. Domnívám se, že je dobrým znamením to, že má chuť k jídlu...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.02.13 00:55
avatar

Zkuste, jak reaguje na podněty. Jestli dokáže ovládat a cítí všechny končetiny, očima sleduje pohybující se bod. Může mít poškozený mozek nebo jeho otok. Zkusil bych ho postavit na nohy. Těžko říct co dělat takhle na dálku, jediným řešením nyní asi bude počkat jak se to vyvine...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.02.13 07:28
avatar

Takhle srazilo auto Andyho, malého kníráčka. Také takhle ležel. Naprosto apatycky. Bylo to k uzoufání. Vozila jsem ho snad týden v koši na prádlo do práce. Byl pod stolem a všichni v kanclu se snažili být tiše. Po třech dnech otočil a nasměroval ucho. A zase to vzdal. Takhle pomaloučku se probíral. Nepil, nečural, ležel jako mrtvolka. Od pohnutí tím uchem se pamalu začaly přidávat další pohyby, ale v rozmezí snad tří dnů. *sok* Když se konečně postavil a napil se, vyčural, věděli jsme, že je vyhráno. Ale byl to naprosto jiný pes. Bázlivý, ustrašený. Šoupnutí židlí, klepnutí dveřmi, to ho rozklepalo.;) Po nějakém čase jsme vyrazili na cvičák. Scházeli jsme se na louce. Jeho kamarád Dard, střední knírač, černý jako peklo, se řítil přivítat ho. Andy málem hrůzou omdlel. Lehl si a začal zvedat zadní nožku.Dard se zadivil, očichal ho, obešel a znovu očichal místo po místu. Potom pomaloučku a opatrně do něho šťouchal čumákem, až se Andy postavit a zavrčel. Na to Dard zareagoval tak, že sebou plácnul na záda, a bolestivě kňuče. Co vám budu povídat, odcházeli jsme z louky s naším starým, sebevědomým psem. Dard mu vrátil jeho duši.;)Já si myslím, že to byl těžký šok a toto stejné je s vaším psem. Chce to hodně nechat ho v klidu a být velmi vnímavý a citlivý. Čas, hodně času. Přeji mu, ať se z toho dostane a vrátí se mu jeho stará dušička.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 13.02.13 10:23
avatar

Jestliže veterinář vyloučill zlomeniny , vnitřní zranění a otřes mozku a pejsek jí , tak mu bude nejspíš blbě . V podstatě bude samá modřina a naraženina . Je to stejné jako u lidí, když ho všechno bolí , tak se nechce hýbat. Nechejte ho v klidu ležet jak dlouho bude chtít . Psi mají instinkt a v podvědomí ví co mají dělat.A pozor na příliš velké chlácholení a opečovávání , po docela krátkém čase byste mohli mít doma ,, herečku,,;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cobrak*
Datum: 14.02.13 16:32

Bolí ho celý pes, dejte mu čas, on se postaví zase na nohy za pár dní, uvidíte ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.13 16:52
avatar

Jo a pak napište, jak to probíhalo. Prosím. *modla*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.13 21:35
avatar

Bude, chudák, celý pohmožděný. Ze zkušenosti vím, že pohmožděnina, potvora jedna, dokáže bolet víc, než zlomenina. Takže bude nějaký čas trvat, než se zase srovná.

Může mít i nějaký stres, strach k tomu. Přirovnám to zase k lidem. Když mou 9 letou sestru kdysi srazilo auto, nic jí nebylo, jen byla odřená a strachy se počůrala. Pak se dlouho v noci budila, asi se jí o tom zdálo. U zvířat je to stejné. Pamatuje si to a není to pro něj dobrý zážitek.

Důležité je, že nemá žádnou zlomeninu a taky že přijímá potravu. To je dobré znamení, uvidíte, že se z toho vylíže. *placni* Jen to bude chvíli trvat. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.