Kašel kralika

Od: Datum: 03.02.13 09:55 odpovědí: 17 změna: 11.02.13 00:02
Prosim poredte mi nekdo.Muj kralicek teddy hodně kašle nebo se dusí a hlavne když jí.Davam mu pravidelně seno.Nevite čím to je?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.13 10:05

Nemůže mít na to seno alergii? Veterinář by Vám řekl s určitostí, čím to je...

Ohodnoceno: 2x

Od: sebo
Datum: 03.02.13 10:14
No tak zajdu do veterinaře.Muže se kralik koupat?
Datum: 03.02.13 10:19

Králík se nekoupe, ten se čistí sám. Je třeba mu udržovat pořádek, koupání nedoporučuji.

Datum: 03.02.13 10:22
Aha děkuji.Ale on ma při čumáčku zanedbanou srst takove dredy.Vyčesat se absolutně neda.A odstřihnout se bojim že m odstřihnu vousy.
Od: uska®
Datum: 03.02.13 12:17

Tak to máte králíka v pěkném binci - dredy u zdravého králíka jsem ještě neviděla. Máli dredy a kašle, tak králíka utratit a nebo si nachystat naducanou peněženku a šup k veterináři - to není zdravý králík. Kdyby neměl dredy, tedy se sám neopečovával a jen kašlal, tak bych řekla, že můžete mít hnusné, zaprášené seno.

Od: susenka*
Datum: 03.02.13 13:38

Běžte k vetovi který rozumí králíkům a hlodavcům. A ještě se poraďte tady: http://www.kralici.cz/diskuze.asp?app=0&dul=

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.02.13 17:18
Jo muj kralicek zije v pořadku kazdy den mu cistim celou klec.to nejsou dredy neco podobneho.A ma je jenom při čumácku.co mam delat? Nejvetsi starost mi dela ten kašel a dušeni ale on se dusi kdyz ji treba granule nebo pamlsky kdyz ji seno tak nekasle.
Datum: 03.02.13 17:22

Už vám bylo několika rádci porazeno ať jdete k veterináři :) myslím, že byste měla poslechnout a upalovat tam, než se to králíčkovi zhorší, přinejhorším (nebo přinejlepším?) mu nic nebude a vy to budete vědět určitě... Nemyslím, že vám tady někdo kvalifikovaněji odpoví, když nikdo z nás králíčka neviděl a ani neslyšel kašlat.

Jinak můj dělá asi něco podobného, je to takové jakoby škytání ale rozhodně to nemá pravidelně...

Datum: 03.02.13 17:33
Diky moc tak skusim to u veterinaře.Když mu dam pamlsek tak se začne dusit nebo kašlat nebo škytat.
Datum: 03.02.13 17:43

Je možné, že je to hltoň :D a jak to dělá dlouho a kolik mu je?

Datum: 03.02.13 17:46
Jsou mu čtyři roky a děla to asi třičvrtě roku a děsi mne to.
Datum: 03.02.13 17:48

Jděte opravdu k tomu veterináři, kdo ví co to může být? myslím, že nachlazení ani zápal plic ne pokud to má takhle dlouho (jinak by už pravděpodobně nebyl)

Datum: 03.02.13 17:32
KAZDOPADNE bezte k veterinari! Treba to u nosu nejsou dredy, ale ma to od rymy..jestli ma rymu a kasel, mohl by z neleceneho klidne byt i zapal plic.. Takze pokud si nechcete casem vycitat, ze Vam treba umrel jen proto, ze jste z nejakeho duvodu nenavstivila veterinu, vezmete ho tam!
doplněno 03.02.13 18:14:

Zápal plic by měl veterinář poznat poslechem..ale pokud už toto dělá opravdu 3/4 roku, tak nachlazený nebude..to by mělo u králíčků rychlý průběh a už by tu pravděpodobně opravdu nebyl.. Králíčka opravdu nekoupat, jsou náchylní na nachlazení a utíkejte ho ukázat tomu veterináři.. když to nic nebude, alespoň budete mít klid.. já bych 3/4 roku v nejistotě nevydržela a utíkala hned..

Datum: 03.02.13 17:38
Jak se pozna zapal plic? Mně jen děsí to kašlání nebo spiše dušení.
Datum: 03.02.13 18:32

omlouvam se neni to3/4 roku ale jeto 2 měsíce.Zitra zajdu k veterinařovi.A když to děla dwva mesice tak co?

Datum: 05.02.13 07:27
Jo ty dredy, to měl i náš pes i kocour, to jsou jenom takový chumlance, prostě zacuchaný chlupy. ;)

Datum: 11.02.13 00:02

Zdá se, že má rýmu. To je u králíků dost častý problém.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.