Užovka nežere syrové kuřecí maso

Od: Datum: 31.01.13 20:45 odpovědí: 27 změna: 08.03.15 19:52

Dobrý den,

moje užovka mi před 1 měsícem zmizela a já jí včera našel a vrátil do terária dal jí tam vodu ( pila asi 5 minut ) a potom si zalezla do rohu ,ten den co mi zmizela jsem byl kupovat holátko a poté jsem byl nucen ho zamrazit . Nakonec vyšlo na jevo že zmažené holátko bylo vyhozeno. Tak mě napadlo nabídnou hadovi aspoň kousek syrového kuřecího masa jen přičuchla a zase se odplazila. Měla ho tam az do dneska tak jsem ho vyhodil. Sehnat holátko nemám možnost - dnes jsem prošel všechny zveráče ve městě a nikde hole neměly a když už tak ochlupacené a na 5 měsíční užovku přímo obrovské. Tak bych se chtěl zeptat jak dál.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.13 20:47
avatar

Stěžejní je, jak je užovka stará, nicméně i malá užovka vydrží bez potravy pár měsíců. Pokud seženeš hole přístí týden, nemělo by to výrazně vadit. Syrové maso ti had žrát nebude, ani omylem:)

Zveráče by měly mít zamražená holata, která se doma dají rozmrazit... na to jsi se také ptal nebo ti nabízeli?

doplněno 31.01.13 21:51:

V tom případě počkej přes víkend, užovka určitě hlady nechcípne:) A po víkendu znovu prolézt zveráče, případně se v nich poptat, od koho berou myši. Když to ale nepůjde jinak, zajeď do jiného města, je-li tato možnost.

doplněno 01.02.13 12:34:

Děkuji:) To víš, mně hadi utekli už hodněkrát, jeden dokonce na půl roku, a nic se mu nestalo:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondra9
Datum: 31.01.13 21:38

ano na zmrazena holata jsem se taky ptal a nikde je neměli :(

Od: ondra9
Datum: 01.02.13 11:27

Holátka budou v pondělí asi si teda jedno koupím. Snad to vydrží :) ale věřím vám

Od: mowla*
Datum: 31.01.13 20:49

Pokud chceš hada ´donutit´ žrát neživé maso, musíš mu předstírat, že je živé... ;)

Kámoš takto krmí už léta - peanem třepe kouskem masa tak, že jeho hadi škrtí a škrtí - a žerou a žerou. :-D

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 01.02.13 16:09

Jo to je pravda. Také jsem hada krmila mrtvými zmraženámi potkany. Akorát jsem ho ohřála a škvírkou mezi skly do něj šťouchala. Had ho sežral a tímhle způsobem sežral i kus masa a jdnou i kuřecí křídlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.13 20:16
avatar

Správně, plazi a ostatní potvůrky (ještěrkovití) mají raději když se jim to jídlo pěkně hýbá... osobně mám teda chamíka, a pokud se jídlo nepohne, tak o to nejeví zájem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondra9
Datum: 04.02.13 12:08

No tak tu mam dalsi problem gadovi jsem koupil mini hole a nechce mi ho zrat. Holatko ma v terarku uz asi hodinu a krome pricichnuti nic hlad musi mit odvozuji to od toho jak dlouho nezral a kvuli tomu ze kdyz jsem mu menil vodu tak me kousl.

Datum: 04.02.13 14:39
avatar

Úplně normální, vem si, jak je had z toho útěku a následného chycení vystresovaný. Tomu by odpovídalo i to, že je podrážděný.Znovu opakuji, že i malá užovka vydrží několik měsíců bez jídla, tak ji nenuť, holátko dej pryč a za týden to zkus znova.

Nemanipuloval jsi předtím s myší či něčím pdoobným, než jsi měnil vodu? A jak jsi holátko rozmražoval? V jaké vodě?

doplněno 04.02.13 17:45:

Chudák malá, utekla, plazila se bůhvíkde, pak ji někdo chytil a nacpal do terárka. Nediv se, že je z toho hotová:) Za týden zkus hole znovu:)

doplněno 04.02.13 20:07:

To záleží na užovce:) Nicméně bych poradila saha do terárka častěji, aby si zase zvykla na kontakt. Pokud se jí bojíš, vezmi si rukavici nebo ji prvně naber na nějakou tyčku, větev apod.

Holátko dej do igelitového pytlíku a zmraž, může se ti hodit později.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondra9
Datum: 04.02.13 15:08

holatko je zive dnes koupene vodu sem menil asi pred 2 dny a to jsem hole jeste nemel

Od: ondra9
Datum: 04.02.13 20:02

no ja si myslím ze 5 dní je celkem dlouhá doba na to aby stres opadl ne? a co mam delat tedy s tim zivim holatkem?

Od: ondra9
Datum: 04.02.13 20:47

no me se nezda moc humalni dat ziviho tvora do marazaku no ... ale nic

Od: ondra9
Datum: 04.02.13 20:48

jinak užovka vidí v terárku mojí ruku minimálně 3x deně

Datum: 04.02.13 20:52
avatar

Tak ji nechej chcipnout hlady, to je jistě humánnější. Věř, že teraristi toto dělají běžně, protože podchlazení je pro krmné zvíře "nejlehčí smrt".

Že vidí ruku 3x denně, to je pěkné, ale hadi jsou náladoví a někteří jsou pěkné nervózy. Prostě tě kousla, no:) Mě hadi pokousali vícekrát, většinou to byla moje chyba, někdy jsem je prostě nevhodně vyrušila.

doplněno 05.02.13 13:52:

V tom případě není zač;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondra9
Datum: 04.02.13 22:02

no už to nemusím řešit had ho asi před 30 min sežral

Datum: 04.02.13 22:20
avatar

A co to je to "holátko"? Vím, že je už problém vyřešen a had se nažral, ale zajímalo by mne, co je to to živé holátko. Snad to není nějaký malý ptáček. Ale asi to tak bude. *plac*Raději mi neodpovídejte

A tedy strkat živého ptáčka do mrazáku, to je podle mne drastické a hrůzné

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 04.02.13 22:34

"holátko" je myší mládě, ještě neosrstěné (proto to označení) - používá se jako krmivo pro menší hady,ještěry, pavouky a podobnou masožravou ´havěť´ ;) - ptačí mláďata (´holátka´) jsou obtížněji chovatelná a proto mnohem dražší a proto se jako krmivo používají výjimečně - i když - když nebyli k dostání potkani, krmil jsem krajtu kuřaty z drůbežárny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.13 18:56
avatar

Mowlo, děkuji za vysvětlení. Já chápu, že dnes lidé mohou v domácnosti pěstovat různá zvířata, které v podstatě do domácích podmínek nepatří. Ale je to móda, nedá se nic dělat. U mne by ten chudák had chcípl hladem, protože bych mu nedokázala dávat holátka, bylo by mi jich líto. Když si to chytí v přírodě, je to normální, tak se plazi živí naturálně... No, ono je to všechno nějak sporné. Já také jím kuřecí maso a vepřové. Já to chápu, ale nepřeháníme to tak nějak, když domestikujeme zvířata, kterým by bylo lépe na svobodě a v jejich přirozeném prostředí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.13 19:03
avatar

Tato dikuze je docela zbytečná... prostě to berte, jak to je. I když pár věcí se pokusím vysvětlit.

Především ne každý má hada teď proto, že je to módní. Existují i jiné důvody.:) Že by jim bylo lépe v přirozeném prostředí, to máte pravdu, je to sporné. V přírodě by se většina takových, navíc barevných vyšlechtěných variant, nedožila dospělého věku. A i na hadech jde poznat, že se mají dobře:) I když nemňoukají ani neolizují ruce.

Většině teraristů není nijak příjemné hodit hadovi živou myš. Bohužel to takto v přírodě funguje, stejně jako pes a kočka mají v konzervách maso, které odněkud pochází. Je tedy jen rozdíl v tom, že "vidíte" to zabití. Věřte však, že u krav a prasat je zabíjení podstatně horší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.13 21:16
avatar

Asi jsme si nerozuměli. Já mluvila o hadech, které se u nás, v Čechách běžně nevyskytují. Jsou sem dováženi a proto musí žít v prostředí, které není jejich teritoriem a lidé se o ně musí starat. Vím, že mi odpovíte, že je to samé u papoušků, akvariních rybek a tak dál... Takže tak nějak jsem to myslela. Samozřejmě nepopírám strašidelné zacházení se zvířaty na jatkách. Je to hrůza. Ale o tom jsme zde nemluvili a ani o tom mluvit nechci. Trápí mě to, ale nic proti tomu já, jako jedinec neudělám. Takže se snažím nepřidávat se k jinému utrpení, které ovlivnit mohu. Ale nechci o tom diskutovat.

doplněno 05.02.13 21:27:

Jen ještě doplním, tam, odkud se tito hadi dovážejí do Evropy, nikoho ani nenapadne, aby si ho pěstoval doma. je to všechno trochu paradoxní... Tady jsou lidé, kteří si zavřou na zahradu tygra, do bazénu dají aligátora, a tak dál. Mohla bych jmenovat další a další výstřelky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.13 12:26
avatar

To mluvíme o tom samém:) I já myslela hady mimo náš rajón:) Hodně takových druhů z přírody mizí, mnoho druhů by v přírodě ani žít nemohlo.

Tygr za zahradě a aligátor v bazénu jsou opravdu nesmysly, to nechápu ani já. Jsou to velmi nebezpečná a náročná zvířata, narozdíl od hadů, kteří se spokojí s málem, protože toho ani v přírodě nějak moc neptřebují (samozřejmě druh od druhu). Ale věřte, že i v místě výskytu těchto hadů se najde mnoho chovatelů, kteří si je prostě v přírodě chytnou a chovají. Znám kluky, co mají doma chřestýše nebo mládě anakondy...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elis888
Datum: 08.03.15 19:48

chtěla jsem se zeptat,kdybych hýbala kuřecím nebo jiným masem a případně mi to užovka žrala, dokázala by z toho žít? nebo vážně musí jíst holátka? a popř. jak často jí musím těmi holátky krmit? a existuje jiné krmení pro užovky než zvířata?(myslím ještě v celém těle)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 05.02.13 20:04

Suzymon, já v této problematice vidím dvě roviny (módnost těchto chovů je dána snazší dostupností zvířat, ale ten, kdo chová exota kvůli ´módě´, dlouho nevydrží, i ten nejnenáročnější exot potřebuje péči).
1. je nepřirozené, že člověk chová zvířata mimo jejich běžné prostředí
2. je jisté, že kdyby nebyly umělé chovy zvířat, mnohé druhy by již vyhynuly - a dokonce by některé ani neexistovaly - některé variety třeba Brachypelma existují jen díky (kvůli) chovatelskému křížení, některé odchylky (např. albíni) v přírodě nepřežijí
O krmení živou kořistí nemá cenu diskutovat - to je dané zvířetem, ne jeho chovatelem.
;)
Každopádně jde ale o debatu, kterou by bylo zajímavé vést u jedné - nebo spíše více - lahví vína, psát to se mi fakt nechce... :-D Jen:
Ad 1. pokud zvířata nejsou trýzněna, nepovažuju to za nevhodné
Ad 2. nechci hodnotit, zda je dobře, že člověk dokázal zachovat některé druhy při životě umělým chovem a nebo je měl nechat vyhynout zcela (když už je v přirozeném prostředí vyhubil) ani o tom, zda je vhodné umožnit přežití jedincům, kteří by v přírodě neměli šanci, ani o (ne)vhodnosti nepřirozeného křížení - ale polemika by mohla být zajímavá
;)

doplněno 05.02.13 21:24:

Já myslím, Suzymon, že nepohádali - možná bychom jen nenašli souhlasné stanovisko... ;):-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.02.13 21:20
avatar

Mowlo, asi bychom se nakonec pohádali. ;):D Ale uznávám Váš přístup k věci. Neměla jsem otázku číst, dobře mi tak...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 06.02.13 19:26
avatar

Nojo Mowlo, ale jak to vypadá, když se nenajde souhlasné stanovisko...? *cert**bum*? Nebo že by to dopadlo takhle ... *mala**pusa*...No nevím, nevím...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: monikav*
Datum: 27.02.13 16:19

Jen pro zajímavost, také jsem nesehnala holátko, tak jsem užovce dala kousek kuř. masa. Mám 4 měsíční užovku červenou. Maso bylo do pěti minut pryč. KOukám kde je a zrovna ho do sebe soukala. Takže komentář, že had určitě nebude jíst syrové maso není zas tak pravda... Jinak já se dohodla tady ve zverimexu, že až se narodí holata, tak mi je zamrazí a zavolá mi. Zkuste se poptat, třeba Váš prodavač bude taky tak ochotný...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.13 16:22
avatar

Asi už to tak bude*hi* Ale je fakt, že mám hady doma 13 let, a ani u nich, ani u kamarádů jsem neslyšela, že by žrali kus kuřete... ačkoli malé užovky se běžně rozkrmují žabí nohou nebo kusem myši, to je pravda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elis8a
Datum: 08.03.15 19:52

a myslíte že by z toho žila? nebo prostě musí být holátka?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.